Bez Zajca w Engelbergu: "To nie było fair wobec kolegów z kadry"

 • 2020-12-14 13:06

Pomimo burzliwych wydarzeń wewnątrz reprezentacji, Słoweńcy zaliczyli udany występ w niedzielnym konkursie drużynowym, kończąc rywalizację na czwartym miejscu. Na chwilę obecną nieznane są dalsze losy tymczasowego trenera Roberta Hrgoty, ale sztab szkoleniowy ogłosił już kadrę na najbliższe zawody Pucharu Świata w Engelbergu. Do Szwajcarii nie wybierze się Timi Zajc, który był główną przyczyną trzęsienia ziemi w kadrze gospodarzy MŚ w lotach.

Przypomnijmy, iż w piątkowy wieczór Timi Zajc opublikował na Instagramie krytyczny wpis wobec sztabu szkoleniowego. Zdaniem zawodnika, trenerzy powinni wziąć odpowiedzialność za słaby występ gospodarzy w konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy. W sobotni poranek Słoweński Związek Narciarski wykluczył skoczka z kadry, a następnie zdymisjonował trenera Gorazda Bertoncelja. Do końca czempionatu drużynę objął tymczasowo Robert Hrgota, a jego zespół zajął czwartą pozycję w niedzielnych zawodach.

- Zawodnicy wysłali w niedzielę pozytywną wiadomość. Pokazali, iż są prawdziwymi sportowcami i byli zjednoczeni w tym trudnym czasie. Jestem zadowolony, iż wnieśliśmy promyk nadziei w serca kibiców oraz tych, którzy ciężko pracowali nad organizacją mistrzostw. Walczyliśmy o medale, co 24 godziny wcześniej wydawało się niemożliwe - mówi tymczasowy trener reprezentacji Słowenii, Robert Hrgota.

- Czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej jest zadowalające. Oczywiście przed sezonem ogłaszaliśmy, że interesuje nas medal, którego ostatecznie nie zdobyliśmy. Mam jednak nadzieję, że nasz występ to dobry prognostyk na dalszy przebieg sezonu - dodaje szkoleniowiec.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy Robert Hrgota poprowadzi słoweński zespół podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. Wiadomo jednak, iż do Szwajcarii udadzą się Anze Lanisek, Bor Pavlovcic, Rok Justin, Tilen Bartol oraz bracia Prevcowie - Peter, Cene i Domen.

- Chłopcy muszą mieć klarowną sytuację. Tak jak oni są zawodowymi sportowcami, tak samo związek musi zachować się profesjonalnie. Przed nami dwa trudne dni, ale wierzę, że zostaną podjęte właściwe decyzje obowiązujące do końca sezonu - zapowiada Hrgota.

W Szwajcarii zabraknie Timiego Zajca, którego piątkowy wpis na Instagramie rozpoczął trzęsienie ziemi w reprezentacji Słowenii. Największa gwiazda kadry, Peter Prevc skrytykował zachowanie młodszego kolegi.

- Po prostu wydaje mi się, iż nie był to właściwy moment. Mógł to zrobić przed lub po, ale nie w trakcie mistrzostw. To nie było fair wobec kolegów z kadry. Musieliśmy rozmawiać na temat obecnej sytuacji zamiast koncentrować się na konkursowych próbach. To było trudne - stwierdził mistrz świata w lotach z 2016 roku.

Jak przyznaje Peter Prevc, ma on pewną wizję przyszłości reprezentacji Słowenii, ale na chwilę obecną nie chce się nią dzielić z dziennikarzami.


Adam Bucholz, źródło: zurnal24.si
oglądalność: (7017) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W Punkt doświadczony
  @Seba Aka Krzychu

  Tak. Mógł to zrobić tylko i wyłącznie dzieki Zajcowi:)

 • Blumiś bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Schuster nic nie pomoze Gregorowi. Jest do wziecia.

 • iga początkujący

  Timi Zajc osiągnął co chciał. Trenera wywalili. Najprawdopodobniej i tak by go wywalili, sądząc po tym co powiedział Prevc, tylko trochę później. Więc teraz Zajc może spokojnie wszystkich przepraszać. Myślę, że wróci do drużyny na Turniej Czterech Skoczni.

 • Blumiś bywalec
  @wiatrhula111

  Co takiego Cene pisał o swiecie?

 • Blumiś bywalec
  @slonzok

  Nie sa idiotami.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @W Punkt

  Ale trzeba przyznać, że w drużynówce Peter Prevc zaprezentował się całkiem dobrze.

 • Kolos profesor

  Czyli Timi Zajc, ma z głowy ten sezon a może i karierę...

 • W Punkt doświadczony

  Prevc niech się nie bawi w sędziego.
  Tylko dzięki Zajcowi wystapił w mistrzostwach i nie został wybrany największym outsiderem weekendu.
  Brawo Timi! Rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

 • Kocurello2 doświadczony

  A ja wam powiem, że Słoweńcy powinni zrobić tak jak Polacy. Czyli ku mojemu smutku i rozpaczy podwędzić kogoś z Niemiec i tutaj proponuję Jensa Deimela. Facet jest obecnie asystentem Horngachera, a wcześniej działał z Schusterem, więc jego warsztat trenerski powinien być spory. Myślę, że warto w kontekście Słoweńców rozważyć tę opcję.

 • wiatrhula111 weteran

  W końcu Cene wraca, z braci Prevców jego lubię najbardziej, zwłaszcza za jego nie tak dawne komentarze na temat tego co się dzieje na świecie, ale nie tylko za to.
  Jeśli chodzi o wyniki to pewnie Lanisek na przełomie pierwszej i drugiej dziesiątki, Domen i Peter na przełomie drugiej i trzeciej i być może któryś z nich zapunktuje w jednym z konkursów.

 • piotr77 początkujący

  Artykuł z 2011 roku:
  "Matjaz Zupan po zakończeniu sezonu w Planicy zrezygnował z funkcji głównego szkoleniowca. Jednym z powodów rezygnacji Zupana była zła atmosfera panująca w związku oraz brak wsparcia."

  https://www.skijumping.pl/wiadomosci/13375/zupan-odchodzi-w-jego-miejsce-janus/

 • INOFUN99 profesor
  @Kwakuu11

  W ciągu 2 lat i 4 miesięcy zbliżam się do 1200 komentarzy. Twoje tempo jest imponujące.

 • INOFUN99 profesor
  @piotr77

  Może Stane Baloh, z sukcesami prowadził kadrę kobiet to może przejmie męską ekipę.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @piotr77

  Kuttin trenuje niemieckich kombinatorów norweskich, a Schuster jest trenerem indywidualnym Schlierenzauera.

 • INOFUN99 profesor
  @kibicfinów

  Nic dziwnego skoro Aalto jest na poziomie punktowania, a Niko w przeciwieństwie do innych Finów wykazuje się jakąś formą

 • piotr77 początkujący

  Ja bym brał pod uwage takie warianty:

  Igor Medved
  Bine Norcic
  Matjaz Zupan

  Kuttin i Schuster raczej mało prawdopodobni ale kto wie

 • kibicfinów początkujący

  Aalto i Kytosaho wystąpią w Engelbergu (na 100% potwierdzone), reszta kadry raczej wystąpi w Kuusamo. Susanna Forsstrom, Julia Kykkanen i Jenny Rautionaho wystąpią w Ramsau

 • kkkk doświadczony

  Wygląda na to, że Jelar i Semenic to ludzie odwołanego trenera

 • slonzok bywalec
  @Kwakuu11

  yhy :D a tak na serio gdyby Kruczek byłby wolny to zapewne Słoweńcy zgłosiliby się do niego

 • Kwakuu11 bywalec
  @slonzok

  Podobno Łukasz Kruczek, trwają negocjacje :D

 • slonzok bywalec

  Po wypowiedzi widać, że Peter też nie był zwolennikiem trenera i podejrzewam, że nie tylko on i Zajc nie byli jego zwolennikami.
  teraz pytanie kto mógłby wziąć kadrę (podobno opcja zagraniczna)

 • Kwakuu11 bywalec

  w 2 tygodnie od założenia konta, 224 komentarzy. Chyba sporo tutaj piszę :D

 • Kwakuu11 bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Mistrzu, a gdzie takie coś czytałeś?

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Kwakuu11

  Wiadomo coś o Norwegach? Ostatnio czytałem, że ma ich nie być.

 • Kwakuu11 bywalec

  No widzicie, ktoś mówił wczoraj, że kłamie składem Słoweni, a tu jednak prawda :))) Tak jak inne:)

 • Wojciechowski profesor

  Szkoda za to, że Prevc dzieli się z dziennikarzami czymś, o czym wypadałoby mówić raczej osobiście z Zajcem. Co za czasy, co za atmosfera!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl