Zielone światło dla Raw Air? Norweski polityk: "To szaleństwo"

 • 2021-01-22 15:20

Norweski rząd - wbrew tamtejszemu dyrektoriatowi do spraw zdrowia - ma zamiar znieść kwarantannę dla sportowców rywalizujących w Pucharze Świata. Decyzja jest niemal równoznaczna z zielonym światłem dla marcowego turnieju Raw Air. Dodatkowo Skandynawowie chcą zorganizować konkursy z cyklu Pucharu Świata kobiet. Sprzeciw zgłaszają lokalni działacze polityczni z Oslo, którzy w organizacji tego typu imprez dostrzegają niepożądane zagrożenie wirusowe dla społeczeństwa.

- To kamień milowy dla sportu. Mamy podstawy, by sądzić, że związek narciarski poradzi sobie z tą trudną sytuacją - przekazał dziennikarzom Abid Raja, norweski minister kultury odpowiedzialny także za sport.

Ruch przedstawicieli rządu nie spodobał się lokalnym władzom. - Jesteśmy w trudnej i niepewnej sytuacji, nie powinniśmy teraz ryzykować. W tym momencie należy skupić się na zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa, odciążaniu służby zdrowia oraz unikaniu narażania ludności na niepotrzebne ryzyko. Dlatego uważam, że to szaleństwo, że rząd otwiera teraz Puchary Świata w Norwegii - grzmi Raymond Johansen, przedstawiciel Partii Pracy, na łamach vg.no.

- Nie uważam, że przeciwstawiamy się Norweskiemu Dyrektoriatowi do spraw Zdrowia, ponieważ zawarliśmy podpunkty określające akceptowalne wskaźniki zachorowań w miastach goszczących zawodników. To główny warunek. Zakładamy, że nasze protokoły zostaną zatwierdzone - wyraża nadzieję Erik Roeste, prezes Norweskiego Związku Narciarskiego.

Raw Air 2021 ma ruszyć 12 marca na Holmenkollen, gdzie co roku odbywa się festiwal narciarski, który gromadzi tłumy widzów wokół tras biegowych. - Nie chodzi o samą imprezę i uczestników, którzy przyjeżdżają z zagranicy, ale o niebezpieczeństwo w postaci kibiców przeciwstawiających się zaleceniom. To bardzo niepożądana sytuacja, więc w grę wchodzi odmowa ze strony miasta - nie ukrywa Johansen w rozmowie z VG. To właśnie miasto wydaje ostateczną decyzję w sprawie możliwości organizacji zawodów, bądź ich odwołania.

Wcześniej, bo już w dniach 12-14 lutego, Norwegowie chcą przeprowadzić zawody z cyklu Pucharu Świata kobiet w Lillehammer, które pierwotnie miały otworzyć sezon 2020/21.

- Wyraźnie zaznaczamy, że wyjątek od kwarantanny można cofnąć, jeśli sytuacja epidemiologiczna ulegnie pogorszeniu - kończy Raja cytowany przez tv2.no.


Dominik Formela, źródło: vg.no + tv2.no
oglądalność: (6637) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  Z jeden strony patrząc na ilości chorych i zgonów w Norwegii, te wszystkie zakazy, kwarantanny wydaje się przesadą. Ale z drugiej strony to może właśnie dzięki tej przesadzie Norwedzy mają tak dobrą sytuację pandemiczną jak mają?

 • kibic od lat bywalec
  Raymond Johansen- piszmy wszyscy do niego!

  To człowiek,który obsr.ł zbroje! Piszmy do niego cały naród Polski na fb i na Tweeterze! Niech zostanie w domu niech nigdzie nie wychodzi! Większe państwa się nie boją tylko Ty masz coś przeciwko?! Raymond Johansen zostaniesz zakałą całych sportów zimowych na świecie!

 • Oczy Aignera profesor
  Chwila refleksji

  Cytat, który mówi wiele: "Grzmi Raymond Johansen, przedstawiciel Partii Pracy".
  Chciałbym napisać coś więcej na ten temat, ale to nie jest dobre miejsce na takie rzeczy.

 • Arturion weteran
  @marro

  Lepiej niż do NIemiec i Polski przenieść do Austrii, bo oni jeszcze nie organizowali dodatkowych konkursów. Albo do Niemiec-Austrii-Polski i nazwać to: "Turniej Aryjski". ;-)))

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran

  Wiadomo - pandemia - ale Raw Air to moim zdaniem niesamowity turniej

 • Lataj weteran

  Szaleństwem jest ograniczanie się, kiedy nie ma takiej potrzeby. I tak jest z restrykcjami w Norwegii.

 • pawel96 profesor

  W tej Norwegii to już jest jakaś całkowita paranoja..

 • Sweet doświadczony

  Norweski rzad zaczyna ogarniac sprawe z jajami i wychodzi z ekstra potrojnego za**ba?? szybko

 • GOTS weteran

  Bardzo dobra decyzja, ale nie cieszmy się jeszcze bo został jeszcze miesiąc czasu i nie wiadomo co będzie dalej ze wskaźnikami. Niemniej jednak, drugi rok bez Vikersund byłyby katastrofą.

 • KrzyK_ stały bywalec
  @alo

  Czy ja wiem, czy taka największa. Po drobnostkach zrobionych na Vikersund tak średnio już można latać powyżej 250m, a wręcz jest bardzo mało prawdopodobne ustanie takiego skoku. Niemniej, bardzo lubię mamuta w Vikersund, stęskniłem się za nim, bo ostatnie zawody były tam prawie dwa lata temu.

 • alo profesor

  Drugi rok bez Vikersund byłoby nie do przełknięcia. Każdy kibic czeka na loty a szczególnie na największym mamucie

 • Nikt_ważny weteran

  Ci Norwegowie serio są nienormalni.
  Konkursy skoków, gdzie wszyscy są co 5 minut testowani są takim ogromnym zagrożeniem? Serio? Przecież to już nawet śmieszne nie jest.
  Ilu tych kibiców i gdzie się zgromadzi? Nawet w Polsce, gdzie jest dużo większe zainteresowanie była to liczba znikoma. Poza tym na powietrzu się tak łatwo nie da zarazić.

 • grzmiwuj doświadczony

  Koncepcja państwa opiekuńczego została w Norwegii wypaczona. Jest to państwo nadopiekuńcze, posuwające się w niektórych kwestiach do absurdalnego ograniczania praw obywateli w imię "wyższego dobra". Mamy tutaj ksiażkowy przykład takiej sytuacji. Przyznam, że nie jestem w stanie tego zrozumieć.

 • marro profesor

  Przenieść rawair do Niemiec i Polski, tutaj ludzie są bardziej szaleni

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl