Križnar lepsza od Kramer i Takanashi. "Pokazały sportową postawę"

 • 2021-04-03 13:59

Kryształowa Kula za 10. edycję Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich trafiła do Niki Križnar. 21-latka, która zapewniła sobie końcowy sukces w ostatniej serii sezonu, jest pierwszą w historii słoweńską triumfatorką tego cyklu.

- Kryształowa Kula w dłoniach to najlepsza rzecz. Właściwie spełniłam swoje marzenie, nie mogło być lepiej! Nie dałabym sobie jednak rady bez takiego zespołu. Przez ostatni sezon pracowaliśmy jeszcze ciężej niż dotąd - uważa podopieczna trenera Zorana Zupančiča na łamach sloski.si.

Finał kobiecego sezonu miał iście dramatyczny przebieg. Końcowa różnica między pretendentkami do zdobycia głównej nagrody wyniosła 11 punktów, a z powodu silnego wiatru do skutku nie doszła druga seria ostatniego konkursu na 140-metrowym obiekcie w Czajkowskim. - Najbardziej stresujące było oczekiwanie na górze skoczni. Byliśmy bardzo szczęśliwi, kiedy wszystko się wyjaśniło. Muszę przyznać, że bardziej denerwowałam się dzień wcześniej na normalnej skoczni, kiedy prowadziłam w klasyfikacji generalnej. W niedzielę powiedziałam sobie jednak, że muszę się tym cieszyć, bo wtedy pojawiają się dobre skoki. Nie mogę uwierzyć, że udało mi się - mówi skoczkini cytowana przez siol.net, która przed decydującym starciem w Kraju Permskim traciła 15 punktów do Sary Takanashi. 

Jednoseryjny konkurs na kompleksie Śnieżynka padł łupem Marity Kramer. Austriaczka urodzona w Holandii, którą niesłusznie wykluczono z konkursów w Rasnovie po fałszywym wyniku testu na wirusa SARS-CoV-2, wygrała wszystkie zawody tegorocznej edycji Blue Bird. Mimo szalonej pogoni do Križnar zabrakło jej jedenastu punktów. Jeszcze mniej, raptem dziewięć, straciła wspomniana Takanashi. W niedzielę Słowenka i Japonka zajęli kolejno trzecie oraz siódme miejsce. 

- Pewnie czułabym niedosyt, gdyby nie poszło po mojej myśli. Uważam, że czuły rozczarowanie, a jednak pokazały sportową postawę. Obie przyszły do mnie i nagrodziły mnie gratulacjami - dodaje Križnar o swoich emocjach i postawie oponentek.

Zawodniczki rywalizujące podczas turnieju Blue Bird wróciły z Rosji czarterowym lotem do Monachium. - Miałam głowę pełną myśli, dlatego powrót do był dla mnie nieco bardziej męczący niż zwykle. Myślałam o Kryształowej Kuli i ostatnich zawodach. Potrzebuję kilku dni na poukładanie wszystkiego. W domu wszyscy oczywiście byli dumni. Moja mama płakała ze szczęścia, kiedy przyjechałam - przyznaje mieszkanka niewielkiej miejscowości Mlaka pri Kranju.

- Dlaczego nie mieć dwóch Kryształowych Kul? W mojej kolekcji brakuje też śnieżynki z najcenniejszego kruszcu, natomiast najważniejsze w przyszłym sezonie będą igrzyska olimpijskie - przyznaje srebrna i brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw świata w kontekście kolejnych sportowych celów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @nika.kriznar


Dominik Formela, źródło: sloski.si i siol.net
oglądalność: (2653) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Blue Bird początkujący
  Ale brednie i gdybanie

  Nika to godna zdobywczyni Kryształowej Kuli.
  Odkąd za zaczęła skakać wróżono Słowence jej zdobycie prędzej czy później,
  a Marita wyskoczyła jak diabeł z pudełka.
  Kriznar pokazała odporność psychiczną na finiszu, czego nie pokazała Sara, nie wspominając o Maricie na MŚ. Mimo kosmicznej formy rywalki trzymała się blisko, w drużynówce nawet miała wyższą notę. Pokonała w wojnie nerwów Japonkę.
  Można podziwiać jej mentalność a nie sugerować że ma oddać KK.
  Austriaczka w Rosji skakała na luzie.
  Fajnie by było zobaczyć jak Kramer radzi sobie z presją walcząc w Rosji nie tylko o Blue Bird, ale ani Nika ani Sara nie odpowiadają za sytuację z Rasnova.


 • Dawid21 początkujący
  @Julixx05

  Marita też złapała DSQ

 • Roxor weteran
  @Julixx05

  Kramer też miała DSQ w Hinzenbach. Gdyby wszystkiego tam dopilnowano, to i bez tego Rasnova by zgarnęła KK.

 • Krzewuszka początkujący
  @Nikt_ważny

  Masz dużo racji.
  Chociaż kto wie, może nawet myślała o czymś takim, ale ktoś jej to wyperswadował.

 • Julixx05 bywalec
  Nika Krizniar z kryształową kulą

  Jakoś dziwnie jakby o tym myśleć, gdyby nie fałszywy test na covid Marity i dyskwalifikacja Sary, to by ją nie zdobyła. Nie spodziewałam się jej skakała dobrze ale bez błysku. Trochę ciężko w to uwierzyć ale gratki Nika.

 • INOFUN99 weteran

  Nika zasłużyła na to, aby finalnie być w TOP 3, ale żeby zwyciężyć to NIE. Nic do niej nie mam, bo ciężko zapracowała na ten sukces, zrobiła po prostu swoje, lecz okoliczności, w jakich zdobyła KK pozostawiają pewien niesmak, okoliczności rzecz jasna nie z winy Słowenki, pamiętam kilka dni temu, kiedy ktoś na tej stronie pisał [***]ne komentarze, że Sara i Nika muszą popsuć swoje próby, żeby pokazały fair play, ten ktoś chyba nie wiedział, że obie zawodniczki, nie były winowajcami całej sytuacji i że powinny się skupiać na sobie. Gratuluję mimo wszystko sukcesu młodej Słowence.

 • Sandbead stały bywalec

  No cóż, ciężko jest mieć do Kriznar pretensje bo w niczym tak na prawdę nie zawiniła, po prostu robiła swoje i to wystarczyło do KK. Niestety nie potrafię jednak jakoś do końca zaakceptować tego, że to ona finalnie zwyciężyła w PŚ, nie mam żadnych wątpliwości, że gdyby Kramer została dopuszczona chociaż do jednego konkursu w Rasnovie to bez najmniejszego problemu zdobyłaby wystarczającą ilość punktów do tego by z dużo wyraźniejszą przewagą zdobyć kulę. No po prostu nic nie poradzę na fakt, że dla mnie realną zwyciężczynią PŚ była Marita

 • Nikt_ważny stały bywalec

  Cały czas uważam, że Kriznar powinna oddać tę Kulę Kramer.
  To nie jej wina, że Maritę niesłusznie wykluczyli, ale przecież ona musi sobie zdawać sprawę z tego, że gdyby nie to, kuli by nie miała.
  Zawsze uważałem i będę uważał, że sport powinien być honorowy i fair Play.
  Niestety, obecnie niby "wszyscy są jedną rodziną", a gdy przyjdzie do tego, by naprawdę to pokazać, okazuje się, że to puste hasło.

  Oczywiście, najwięcej złych słów, powinno padać tutaj w stronę ludzi odpowiedzialnych za to kuriozalne wykluczenie Marity, ale mimo wszystko zabrakło mi u Niki zwykłego gestu i słów "tak naprawdę to Marita zasłużyła na zwycięstwo". Przecież i tak nikt by jej oficjalnie tej kuli nie zabrał, dalej by wszędzie była jako zwyciężczyni, a przy tym by pokazała, że jednak duch fair Play nie jest jej obcy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).