Ryoyu Kobayashi celuje w olimpijskie złoto

 • 2021-04-25 15:49

Po nieudanym początku sezonu, Ryoyu Kobayashi zdołał odmienić losy zimy 2020/21. 24-latek w lutym i marcu wygrał trzy konkursy z cyklu Pucharu Świata, po razie na obiekcie normalnym, dużym i mamucim. Teraz Japończyk otwarcie mówi o swoich olimpijskich marzeniach na 2022 rok.

Ryoyu KobayashiRyoyu Kobayashi
fot. Tadeusz Mieczyński

W minionym sezonie Japończyk triumfował w Zakopanem, Rasnovie i Planicy, a liczba jego pucharowych zwycięstw wzrosła do 19. Tak często nie wygrywał żaden z reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni. Noriaki Kasai - drugi w zestawieniu - ma na swoim koncie 17 wiktorii.

- Doszedłem do tego wygrana po wygranej. Postaram się nadal to robić - zapowiada zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2018/19 w rozmowie z NHK.

Sezon 2020/21 nie zaczął się jednak po myśli Ryoyu Kobayashiego. Olimpijczyk z Pjongczangu zajął 27. miejsce podczas inauguracji w Wiśle, a następnie - po raz pierwszy od stycznia 2018 roku - nie znalazł drogi do punktowanej "30" zawodów z cyklu Pucharu Świata, kończąc zmagania w Ruce na 38. lokacie. Azjata po raz pierwszy tej zimy wskoczył do czołowej "10" dopiero przy okazji noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen. W dalszej części zimy Japończyk ustabilizował swoją dyspozycję na wysokim poziomie, co dało mu trzy zwycięstwa.

- Zaliczyłem tej zimy wiele nieudanych występów. Pierwsza połowa sezonu była bardzo rozczarowująca, ale w drugiej uspokoiłem się i nabrałem sił - mówi 4. skoczek poprzedniej edycji Pucharu Świata.

Kobayashi po sukcesach w Polsce i Rumunii stał się jednym z faworytów do medalu w Oberstdorfie. Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym okazały się jednak kolejnym trudnym doświadczeniem dla sportowca z wyspy Hokkaido, który cały sezon - podobnie jak jego reprezentacyjni koledzy - spędził w Europie. 24-latek w Bawarii ani razu nie wskoczył na podium, a indywidualne starty zakończył upadkiem na dużej skoczni. Na koniec sezonu stoczył pasjonujący bój o Małą Kryształową Kulę z Karlem Geigerem. Obaj w trzech startach zgromadzili identyczną liczbę punktów, ale trofeum trafiło do Niemca, który wygrał więcej konkursów w Planicy.

Najważniejszym punktem kolejnego sezonu będą igrzyska w Chinach. - Chcę zdobyć złoty medal w Pekinie - nie ukrywa rekordzista Letalnicy. Jak podają Japończycy, Ryoyu Kobayashi zamierza wznowić treningi na skoczni w maju.


Dominik Formela, źródło: NHK
oglądalność: (3495) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Bernat__Sola

  Według mnie i Kraft i Ryoyu mogą mieć wszystkie trofea na koncie, bo są to klasowi zawodnicy. Obu tym zawodnikom życzę, żeby im się tu udało, żeby dołączyli do wielkiego Fina Matti Nykaenena.

 • Bernat__Sola profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Bez przesady, ja też lubię Ryoyu, ale wszystkie pięć trofeów potrafił wygrać jak dotąd tylko jeden zawodnik, a Kobayashi od czasu wystrzału formy zdołał wyjechać już z trzech imprez mistrzowskich bez indywidualnego medalu. Wiem, że ma czas, ale jak na razie, to moim zdaniem prędzej Kraft zdobędzie jeszcze złoto IO i MŚwL, niż Ryoyu wygra wszystko.

 • Bernat__Sola profesor
  @dar06_

  Albo jeden, albo dwóch. A Ryoyu ma znacznie większe szanse niż przeciętny uczestnik ZIO w skokach.

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @Karpp

  W rok to się może strasznie dużo zmienić, np. ktoś kto w poprzednim sezonie klepał bule, na przyszłorocznych igrzyskach może zdobyć złoto.

 • Karpp doświadczony
  @Marmoladaaa

  Piszesz to na podstawie tylko tego sezonu i ostatniego weekendu w Planicy. A w skokach tak się nie robi. Tak to nie działa
  Przecież o złoto może ewentualnie walczyć Johansson ze Stochem i Sato. Skąd można to wiedzieć prawie rok wcześniej w takiej dyscyplinie jaką są skoki?

 • Marco Gaccio bywalec
  @Seba Aka Krzychu

  Mam nadzieję, że Ryoyu już nigdy nic nie wygra.

 • Pavel profesor
  @ZKuba36

  Nie zdobędzie nawet medalu bo drugi będzie Klemens "Klimek" Murańka, a trzeci Tomasz "siostrzeniec" Pilch :)

 • ZKuba36 profesor

  Ryoyu celować to sobie może. Każdy może ale Ryoyu przegra ze Stękałą.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec
  @Oczy Aignera

  Nie do końca się zgodzę. Przecież Raw Air jest tak szalenie wyczerpujące. To jest dziś bardziej prestiżowa impreza niż TCS.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec
  @KX_Keytinho

  No właśnie. Stary dobry Ito. Ja pamiętam jeszcze jego debiut i rekord z Bischofshofen. To robiło wtedy wielkie wrażenie. Ten lot we mgle. Chciałbym, żeby jeszcze nie odpuszczał. Chociaż konkurencja w drużynie bardzo silna. U Japończyków taki zawodnik w składzie ma ogromne znaczenie. Tam się bardzo szanuje starszych. Ogromna podpora mentalna.
  Jeśli już nie na stałe w PŚ, to na pewno liczyłby się jeszcze długo w PK. I oczywiście w ramach kwoty krajowej w Sapporo.

 • Oczy Aignera profesor
  @KazakhstanPower

  Raw Air należy stawiać na równi z dawnym Turniejem Nordyckim.
  Pozostałe imprezy, które wymieniłeś, są tak naprawdę tylko miniturniejami.

 • Marmoladaaa bywalec

  Ryoyu nakłada na sb presję Granerud sciągnął w pewnym sensie także coś czuje że będzie między nimi starcie być może dołączy do nich Geiger Z Laniszkiem ewentualnie nasi z doświadczeni mogą zaskoczyć I mogą przyczepić się Johannson z Kraftem

 • Seba Aka Krzychu weteran
  @KazakhstanPower

  Mam nadzieję, że za niedługo Ryoyu będzie miał wszystkie trofea, myślę, że jest to bardzo prawdopodobne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).