Pjongczang zaprasza na swoje obiekty - "najlepszy trening przed igrzyskami w Pekinie"

 • 2021-06-02 06:04

Koreańskie obiekty stanowiące dziedzictwo XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 od czasu zakończenia najważniejszej sportowej imprezy czterolecia nie są szczególnie często wykorzystywane. Tamtejsi działacze zamierzają przywrócić je do życia, oferując zagranicznym federacjom możliwość odbycia przygotowań do igrzysk w Pekinie.

Propozycja włodarzy olimpijskiego kompleksu obejmująca okres od maja 2021 do lutego 2022 roku ma też ożywić lokalną gospodarkę po stratach, której doznała w wyniku pandemii wirusa Sars-CoV-2. Z kolei dla zagranicznych ekip ma stanowić najlepsze z możliwych przetarć przed rywalizacją o medale igrzysk w Pekinie. Tak przynajmniej twierdzą inicjatorzy tego projektu. Stolica Chin od miasta gospodarza poprzedniej białej olimpiady oddalona jest o zaledwie godzinę drogi samolotem. Dla sportowców z innych kontynentów ma być to dobry sprawdzian ich organizmów w związku z jet-lagiem, czyli zespołem nagłej zmiany strefy czasowej.

Na miejscu olimpijskich zmagań sprzed trzech lat powołano centrum wsparcia, które odpowiada za kompleksowe usługi dotyczące przyjazdu i pobytu potencjalnych gości. W jego gestii jest pomoc w staraniach o wizę, usługi transportowe, zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto planowane jest zatrudnienie tłumacza i udostępnienie informacji turystycznej. 

Oferta Pjogczangu dotyczy trzech obiektów: toru saneczkowego, trasy do biegów narciarskich i kompleksu skoczni olimpijskich, na których od czasu igrzysk zorganizowano tylko jeden weekend zawodów. W sierpniu 2019 roku rozegrano dwa bardzo skromnie obsadzone konkursy FIS Cup, w których triumfowali Niemiec Tim Fuchs i Japończyk Ren Nikaido. Po dwóch latach przerwy, 21 i 22 sierpnia tego roku, Puchar FIS ponownie ma zawitać do Korei Południowej. Tym razem, podobnie jak i poprzednio na mniejszym obiekcie, będą rywalizować panowie i panie. 


Adrian Dworakowski, źródło: Mhnse.com
oglądalność: (2116) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Elsa bywalec

  Zamykali sie? Tak
  Ktos im kazal? Nie
  To niech zdychaja jako obiekty. I przestepcza organizacja przy okazji.

 • Maks113 bywalec

  Może kiedyś będzie tutaj PŚ

 • Damins bywalec

  To nie jest zła opcja. Po zawodach PŚ w Willingen (30.01) szybko przetransportować się do Korei by potrenować i się zaaklimatyzować ze zmianą czasu uważam za świetny pomysł

 • Oreo weteran

  Chętnie skorzystam, dziękuję za info.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).