Wielkie porządki na Letalnicy

 • 2021-06-05 05:52

To już taka tradycja, że w ostatni weekend maja na skoczniach narciarskich w Planicy trwa wielkie sprzątanie, a w akcję tę angażują się najważniejsze persony związane z kompleksem położnym nieopodal Kranjskiej Gory.

W tym roku na obiektach pojawili się między innymi byli znakomici skoczkowie tacy jak Primož Peterka czy Franci Petek, a także najważniejsi działacze związani ze słoweńskimi skokami: Jelko Gros, Robert Meglič, czy główny organizator wydarzenia Tomaž Šušteršič, sekretarz generalny stowarzyszenia opiekującego się skoczniami.

- Planica jest naszą królową i musimy o nią dbać przez cały rok, nawet wtedy, gdy nie ma na sobie tej najpiękniejszej, śnieżno-wiosennej garderoby, ozdobionej marcowym słońcem, kiedy organizujemy zakończenie Pucharu Świata w skokach narciarskich - powiedział kierownik skoczni - Iztok Pergarec-Ič. - W ten sposób przygotowujemy naszą Planicę na lato. Nie zorganizowaliśmy tej kampanii tylko w zeszłym roku ze względu na dobrze znaną sytuację z koronawirusem. 

250 ochotników uzbrojonych w sprzęt do zbierania śmieci robiło porządki na parkingach, wokół skoczni, na samym mamucim obiekcie, na i wokół wieży sędziowskiej, a także na terenie kompleksu skoczni Centrum Nordyckiego Velikanka. - Cała akcja to nie tylko praca i spotkanie towarzyskie, ale także integracja zespołu, którego spora część będzie odpowiadała za przygotowanie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które w 2023 roku po raz pierwszy odbędą się w Słowenii - wyjaśnia wspomniany  Tomaž Šušteršič.

W najbliższym sezonie słoweńska dolina położna w Alpach Julijskich w ramach próby przed wspomnianym czempionatem gościć będzie zarówno skoczków narciarskich, tradycyjnie na obiekcie do lotów na koniec sezonu, ale także biegaczy i kombinatorów, którzy walczyć tu będą o punkty swojego Pucharu Świata. Na Velikance odbędą się też zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach. 


Adrian Dworakowski, źródło: Slovenske Novice
oglądalność: (3966) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maks113 bywalec

  Pewnie było dużo sprzątania..

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).