Dzień Dziecka na skoczniach w Chochołowie

 • 2021-06-01 22:50

W miniony weekend chochołowski kompleks skoczni narciarskich stał się areną sportowego Dnia Dziecka. Na obiektach HS16 i HS30 rywalizowali adepci narciarstwa klasycznego urodzeni w latach 2008-2015.

Łącznie młodzi skoczkowie narciarscy mierzyli się w czterech kategoriach w przysiółku Gumolaste. Zawody odbyły się w ramach BGK Ski LOTOS Cup - Projekt na medal - Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie.

Na mniejszej skoczni, o punkcie konstrukcyjnym usytuowanym na 15. metrze, ze zwycięstw cieszyli się reprezentanci lokalnego Klubu Sportowego z Chochołowa. Konkurs dziewcząt młodszych (2010-2014) wygrała Emilia Antosz (15,5 oraz 15 metrów). Druga była Lucia Siragiova ze Słowacji (15 oraz 14,5 metra), a skład podium zamknęła Julia Fender z LKS Klimczok Bystra (15 oraz 15,5 metra). Zawody chłopców młodszych (2012-2015) padły łupem Antoniego Kidonia (16 oraz 17,5 metra). Na pozycjach 2-3 finiszowali kolejno Grzegorz Grzanka z LKS Olimpia Goleszów (16 i 17 metrów) oraz Wiktor Sosna z WSS Wisła (16,5 oraz 16 metrów).

Potyczkę chłopców (2010-2011) na obiekcie K-28 na swoją korzyść rozstrzygnął kolejny z reprezentantów gospodarzy - Bartłomiej Czech (30,5 oraz 31 metrów). Drugą pozycję wywalczył Adam Pilch z WSS Wisła (30 i 29,5 metra), a trzecią Adam Pabon (TS Wisła). W kategorii dziewczynek (2008-2009) więcej punktów od Marty Ściborskiej z WSS Wisła (27 oraz 27,5 metra z upadkiem) zgromadziła jej klubowa koleżanka - Oliwia Bury (26,5 oraz 27 metrów).

Do rywalizacji skoczków łącznie przystąpiło ponad 90 dzieci. Następne zawody w ramach BGK Ski LOTOS Cup odbędą się 26 i 27 czerwca.

Kliknij, aby zobaczyć protokół z pełnymi wynikami >>>


Dominik Formela, źródło: kschocholow.pl
oglądalność: (1751) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).