Artti Aigro kontynuuje współpracę z Finami

 • 2021-06-06 10:28

Po ostatecznym zakończeniu kariery przez Kaarela Nurmsalu mogło się wydawać, że kolejnego skoczka na takim poziomie Estończycy mogą się prędko nie doczekać. Tymczasem życiowy sezon zanotował ostatniej zimy Artti Aigro. Osiem punktowanych miejsc w zawodach Pucharu Świata, pozycje w trzydziestce podczas mistrzostw świata w lotach i klasycznego czempionatu w Oberstdorfie - to dorobek 21-letniego zawodnika z Otepää.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu Estończyk dołączył do kadry Finlandii, z którą przygotowywał się do zimy. Eksperyment się powiódł, będzie zatem kontynuowany. - Miniona zima była pierwszą, podczas której startowałem z fińskim teamem, myślę, że wszystko ułożyło się bardzo dobrze. Poprawiły się moje wyniki i jakość skoków. Wierzę, że dalsza współpraca z Finami pozwoli mi jak najbardziej zbliżyć się do światowej czołówki - mówi Aigro w rozmowie z portalem Sport.postimees.ee. W połowie maja udał się na pierwszy obóz z nordycką reprezentacją, która przygotowania rozpoczęła od zgrupowania w Paimio.

To czego najbardziej brakowało Estończykowi w odniesieniu do swoich występów w przedolimpijskim sezonie to stabilność. - Jednym z powodów takiego stanu rzeczy było to, że był to mój pierwszy tak długi sezon, podczas którego startowałem niemal we wszystkich konkursach cyklu Pucharu Świata - uważa reprezentant Estonii. - Potrzebowałem oddechu. Kiedy zrobiłem sobie przerwę, zaczęło znów iść lepiej. Kolejna zima będzie łatwiejsza, bo mam już doświadczenie przeskakania całego sezonu w zawodach najwyższej rangi. Po prostu wiem już jak to wygląda i mogę wyciągnąć pewne wnioski. 

Aigro ma sprecyzowane plany wynikowe na kolejną czteromiesięczną batalię. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata chciałby zająć miejsce w czołowej trzydziestce, w zawodach pucharowych poprawić swój najlepszy wynik, który stanowi 14 lokata wywalczona w Ruce. Cel na najważniejsza imprezę sezonu - Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie to lokata w czołowej piętnastce któregoś z konkursów. 


Adrian Dworakowski, źródło: Sport.postimees.ee
oglądalność: (2908) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Maks113 bywalec

  Być może w przyszłości Artti może być na poziomie nawet top 15-20 caly czas

 • INOFUN99 weteran
  @Oczy Aignera

  Tam już nic nie pomoże, ważne żeby się nie pogorszyło.

 • Oczy Aignera profesor
  @INOFUN99

  W takim razie my potrzebujemy impulsów z równie "egzotycznej" polskiej Ekstraklasy.

 • pi0ter bywalec
  -

  A wyobraźcie sobie co by było gdyby drugi konkurs na Ruce (hipotetycznie) odwołano po pierwszej serii.

  Mam nadzieję że Artti będzie w stanie oddać dwa takie skoki by to miejsce w którymś konkursie obronić. Kto wie, może w Ruce, fajnie mu tam idzie

 • INOFUN99 weteran

  Duży talent, ze świetną fazą lotu. Potrafi świetnie wykorzystać wiatr pod narty. Uważam, że wszelkie wyniki Nurmsalu przebije. Potrzebujemy pozytywnych impulsów z krajów egzotycznych. Stać go na wiele.

 • konrad95 doświadczony

  Spory potencjał. Być może nawet najzdolniejszy zawodnik z państw ,, egzotycznych" w skokach. Zyskuje na największych obiektach. W przyszłym sezonie powinien zrobić kolejny krok do przodu. Może TOP 30 na koniec sezonu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).