Obowiązkowe testy przed Letnim Grand Prix w Wiśle

 • 2021-07-13 00:28

Szczepienia przeciw COVID-19 nie zwolnią uczestników Letniego Grand Prix w Wiśle z konieczności przejścia testu pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdza, że osoby biorące udział w nadchodzącym wydarzeniu otrzymają akredytację dopiero po okazaniu negatywnego wyniku testu.

Osoby związane z wydarzeniem zostaną podzielone na tzw. bańki. Zawodnicy, a także członkowie sztabów szkoleniowych, trafią do grupy czerwonej. Wszyscy, którzy będą się w niej znajdować, bądź będą mieli kontakt z jej członkami, będą musieli wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR.

- Jeśli dana osoba nie znajduje się w bańce, należy przestrzegać lokalnych przepisów zdrowotnych. Ważne dla tej osoby jest to, że nie może mieć styczności z grupą czerwoną (zawodniczą) lub osobami wewnątrz bańki. Jeśli chcą wejść do bańki, muszą spełnić wymagania FIS - usłyszeliśmy od przedstawiciela FIS.

Minionej zimy uczestnicy Pucharu Świata, w tym dziennikarze, byli zobowiązani do wypełniania covidowego paszportu FIS. Podobnie ma być tego lata. Na ten moment komisja medyczna FIS nie uznaje szczepień jako formy zwolnienia z konieczności przejścia testu.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4347) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Groźny Wąsacz stały bywalec
  @Elsa

  A ja to [***]lę za przeproszeniem i nie będę oglądał tego tworu. Tylko szkoda na to czasu i atłasu.

 • Elsa stały bywalec
  @Groźny Wąsacz

  Otoz to. Kiedyś wojny sie przerywalo, teraz mozna sie nawalac, jak raz zezwolimy na taka Olimpiade bez kibicow, to juz potem mozna ciagle. W ogole dziwie sie, ze taki spokoj w sprawie Pekinu.
  Chinczycy wydaja kase, bo maja na zawody w Kuopio, ale po co...latem sytuacja wirusowa im nie pozwala, ale zima bedzie!?

 • Elsa stały bywalec
  @ms_

  https://www.kontrowersje.net/spokojnie-przygladajmy-sie-bolszewickim-eksperymentom-macrona/ ja sie tym pocieszam :)

 • janbombek doświadczony

  Zasadniczo uległa zmianie definicja tzw. "bańki". Za moich czasów można było być na bańce, lub co gorsza dostać z bańki.

 • Kubalant stały bywalec

  Ciekawe co na to @MarcinBB

 • Groźny Wąsacz stały bywalec

  Już się covidowe-srovidowe szachy zaczynają. Za nudno by bez tego było.

 • Groźny Wąsacz stały bywalec
  @KSJ

  Dokładnie :D

 • Groźny Wąsacz stały bywalec
  @Elsa

  Te Igrzyska powinny być OBOWIĄZKOWO zbojkotowane przez wszystkie nacje!!!!!! Co to k.... mać ma być?! Człowiek czeka na to 4(teraz 5 lat) i będzie oglądał puste trybuny. Antysport a nie sport.

 • Roxor profesor
  @ms_

  A najciekawsze jest to, że w Wielkiej Brytanii od przyszłego tygodnia znoszą wszystkie obostrzenia, mimo bardzo dużej liczby zakażeń. Gdzie tu logika? Wariant delta będzie atakował tylko Francuzów? Jeśli Francuzi nie wyjdą w końcu na ulice, to bardzo się zdziwię.
  Wszelkie obostrzenia/lockdown'y powinny zostać zniesione, a osoby odpowiedzialne za ich wprowadzanie osądzone i skazane.

 • ms_ stały bywalec
  @Roxor

  Dokładnie, we Francji już obowiązkowe wchodzą za chwilę, nie będzie można bez certyfikatu czy tam paszportu, zwał jak zwał nawet zrobić zakupów czy pójść do lekarza, a jeszcze testy pcr będą płatne. I zaraz pewnie zwolennicy działań rządowych w różnych krajach powiedzą że to jest normalne i to wina ludzi bo się nie szczepią i nie ma wyjścia. Szkoda słów, lepiej się chyba już naprawdę odciąć od tego tematu covida i tych dyskusji. Ja już się tylko coraz bardziej wkurzam jak słyszę tego typu informacje jak ostatnio ta z Francji, ale jeszcze bardziej ubolewam nad tym, że ludzie przyjmują to z takim spokojem, jakby nie dostrzegali co tu się wyprawia.

 • KSJ początkujący

  Ja się nie szczepię i nie zamierzam się szczepić. Choćby przez tego typu sytuację. Jakieś nowe warianty, przez które już np. Izrael wprowadza 3 dawkę szczepionki. A głupcy nadal nie zauważyli, że lockdown prowadzi jedynie do bankructwa...

 • Roxor profesor
  @ms_

  Jeszcze zwyzywają cię od foliarzy i płaskoziemców.

 • Roxor profesor

  No i po co była im ta pokazówka ze szczepieniami, skoro nic z tego nie mają? Ciekawe czy ludzie już sobie uświadomili, że zostali wydymani, ale wstyd im to przyznać przed sobą i innymi i dlatego wolną brnąć dalej w tym bagnie czy może dalej nie zdają sobie z tego sprawy? Nie wiem co gorsze.

  @Fan Tkaczenki i Aalto Zapisałeś się już na trzecią dawkę? Może najlepiej od razu na czwartą i piątą, bo warianty lambda i kappa już się szerzą, a *khym khym* szczepionki już przed nimi za bardzo nie chronią.

 • szulcu9631 stały bywalec
  @Elsa

  Po przejrzeniu treści z wszystkimi zasadami jakie mają przestrzegać olimpijczycy w Tokio mogę napisać tak:

  Czy to jest jeszcze wioska olimpijska czy raczej kolonia karna? Już zaczynam współczuć zawodnikom, którzy dla osiągnięcia sukcesu sportowego (nie wspominając już o utrzymaniu kontraktów sponsorskich czy dotacji rządowych) poddadzą się tak chorej, prymitywnej tresurze.

 • ms_ stały bywalec
  @Elsa

  Lepiej się nie wdawać w te dyskusje, do zwolenników szczepień na covid nie trafią żadne argumenty, sam się o tym przekonałem że możesz podawać nawet badania naukowe na temat maseczek, szczepień czy skutków lockdownu, które pokazują jak bezsensowne są to działania a i tak do wielu z nich to nie trafia w żadnym stopniu. Odpowiedź to teoria spiskowa i koniec tematu najczęściej. Wydaje mi się, że większość z nich jest z góry uprzedzona, w telewizji powiedzieli czy gdzieś na ważnym portalu w internecie napisali że to są teorie spiskowe to taka jest prawda i się z tego trzeba śmiać, poza tym gdyby sami zaczęli szukać informacji szybko by się zorientowali ile rzeczy w tej całej pandemii nie gra i sami doszli by do wniosku że to rzeczywiście nie jest normalna sytuacja, ale wtedy cały świat w jaki wierzą by się rozpadł, więc ludzie wolą żyć w świecie jaki lansują media i nie myśleć, dzięki czemu mają pozorny komfort i bezpieczeństwo. No i dzięki temu cała ta pandemia nadal trwa.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @Elsa

  Ja? Broń... *khym khym*... "boże". Na covid zaszczepiony, komplet szczepień jest. Nie rozumiem więc twojej wypowiedzi xD

 • Dama_Karmelowa profesor
  @dmm

  Ty tak na poważnie? Żart o czipowaniu był śmieszny gdzieś w okolicach lutego, a nie w środku lipca XD No chyba że serio powinnam się zgłosić po odszkodowanie, że moja szczepionka żadnego czipa nie posiadała i dalej muszę płacić kartą a nie nadgarskiem i podejmować sama decyzje życiowe a nie robi tego za mnie Bilgejc XD
  Rzeczywiście, jeszcze mniej przedmiotów ścisłych w szkole to świetny pomysł. Potem rośnie pokolenie które żąda antybiotyku na grypę i wierzy w brednie głoszone przez ruskie trolle w internecie

 • Elsa stały bywalec
  @Joannna

  Tak samo. Nie szczepie sie na cowidka i śmieje sie z kumpli i moich kolezanek, ktore to robią. Najsmieszniejsi sa otyli, którzy nie mysla i nie boja sie o cukrzyce, miazdzyce, ale przed cowidem sie boja, maskuja, szczepia.

 • Elsa stały bywalec
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Jestes antyszczepem? Wspolczuje.

 • Elsa stały bywalec

  Dalsze podtrzymywanie sztucznej pandemii jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Poczytajcie jakie bzdury musza przestrzegac Olimpijczycy, m.in. nie podawac reki i nie rozmawiac na stolowce, to jest nauka chorych odruchow:

  https://dorzeczy.pl/sport/191185/puste-igrzyska-przyszlosci.html

 • dmm bywalec
  czipowanie

  Jeśli zaczną robić problemy zaczipowanym to chęć szczepień spadnie do zera. Na razie we Francji wprowadzają segregację szczepionkową

 • Joannna stały bywalec
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  W żadnym wypadku. Mam komplet szczepień i co parę lat szczepię się na grypę. Jeśli uczestniczę w jakimś ruchu, to tylko w ruchu antycovidowym :)

 • Maks113 stały bywalec

  KSJ ma rację rozumiem testy i wszystko ale nie aż tak bardzo że wszędzie trzeba robić je

 • Adamrams1 początkujący
  df

  Smieszne to jest, tak więc okazuje się, że szczepienia niewiele wnoszą i wiedzieli to od początku, tyle że trzeba było sprzedać szczypawki. Smiech na sali. FIS ma pewnie dane z pierwszej ręki stąd takie decyzje.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @Joannna

  Ruch antyszczepionkowy?

 • Joannna stały bywalec

  Przecież już coraz szerzej na całym świecie szczepienia nie są uznawane. Zbyt dobrze zarabiają na testach. Szczepcie się, szczepcie się dalej :)
  Poza tym szczepienie w żadnym stopniu nie chroni przed zachorowaniem, jedynie przed ciężkim przebiegiem ;)

 • KSJ początkujący

  Yyy... Fis, wy tak serio?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl