LPK w Kuopio: Siegel najlepszy w inauguracyjnym konkursie

 • 2021-07-17 16:20

David Siegel odniósł zwycięstwo w inauguracyjnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni Puijo (HS127) w Kuopio. Reprezentant Niemiec triumfował po skokach na odległość 118 m i 122 m. Drugi był Eetu Nousiainen, a trzeci Moritz Baer. Do finału awansowało pięciu Polaków, a najlepszy z nich, Adam Niżnik zajął 21. miejsce.

17.07.2021 - Podium LPK w Kuopio17.07.2021 - Podium LPK w Kuopio
fot. Renata Nadarkiewicz

Organizatorzy zawodów w Kuopio postanowili przyśpieszyć sobotnią rywalizację na skoczni Puijo. Tym samym już o 14:00 czasu polskiego rozpoczęła się sesja treningowa. W niej najlepszy okazał się Austriak Markus Rupitsch (123 m), który wyprzedził swojego rodaka, Markusa Muellera (127 m) oraz Niemca Davida Siegela (121 m).

Zobacz wyniki treningu w formacie PDF >>

Pierwszą serię konkursową zdominowali reprezentanci Niemiec. Liderem był Moritz Baer, który wylądował na 119 metrze i wyprzedzał o 3,5 punktu Philippa Raimunda. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany był David Siegel (118 m), ze stratą 6,2 punktu do prowadzącego kolegi z kadry.

Ostatecznie po wygraną w finale poszybował David Siegel, który z wynikiem 122 metrów odniósł zwycięstwo z przewagą 1,5 punktu nad Finem Eetu Nousiainenem (114 m i 125,5 m). Lider na półmetku, Moritz Baer (115 m) ostatecznie był trzeci, przed Philippem Raimundem (118,5 m), Justinem Lisso (115 m i 119,5 m) oraz Stefanem Rainerem (117,5 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Andreas Schuler (111,5 m i 120,5 m). Ósmy był Thomas Lackner (110,5 m i 108 m), dziewiąty Giovanni Bresadola (116,5 m i 110 m), zaś dziesiąty - Shinnosuke Fujita (108,5 m i 115,5 m).

Pucharowe punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski. Dwudzieste pierwsze miejsce zajął Adam Niżnik (106 m i 110 m), a dwie lokaty niżej uplasował się Klemens Joniak (100,5 m i 108 m). Dwudziesty siódmy był Kacper Juroszek (95 m i 102,5 m), który bezpośrednio wyprzedził Jana Habdasa (102,5 m i 99 m) oraz Arkadiusza Jojkę (99 m i 99,5 m). Wspomniani zawodnicy wywalczyli sobie prawo startu w zawodach Pucharu Świata i Letniego Grand Prix do końca sezonu 2022/2023.

Na trzydziestej siódmej pozycji rywalizację zakończył Mateusz Gruszka (94 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 12., a drugą - z 14. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi David Siegel (100 pkt.) przed Eetu Nousiainenem (80 pkt.) oraz Moritzem Baerem (60 pkt.). Najlepszy z Polaków, Adam Niżnik z dorobkiem 10 punktów zajmuje 21. lokatę.

Organizatorzy Letniego Pucharu Kontynentalnego postanowili przyśpieszyć program zawodów. Drugi konkurs zostanie rozegrany jeszcze w sobotę o 17:20 czasu polskiego.

Wyniki "na żywo" możecie śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 1. periodu LPK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2864) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • lubieskoczkow początkujący

  widzę lataj że znasz się na wróżbiarstwie. Może nie obstawiaj na wyścigach. to KONTYNENTAL- Brawo Niżnik i Joniak.

 • Lataj doświadczony

  Mam mieszane uczucia. Jak zwykle fajerwerków nie ma, ale tym razem aż 5 zawodników (od)zyskało prawo startu w PŚ/LGP i tym samym mamy o jednego zawodnika więcej z prawem od Rosji. Mimo to niski poziom skoków naszych rodaków. Na największe uznanie zasługuje Joniak, który szczęśliwie trafił na ten moment, w którym zauważono, że dawna kadra B czyni postępy, a on czyni je wraz z nimi. Szkoda zepsucia Gruszki, Niżnika i Habdasa przez polską myśl szkoleniową, bo mogliby walczyć o awans do konkursu PŚ. Ale nie, oni są młodzi, a ten lepszy okres w ich karierze sam przyjdzie później. Być może Habdas coś jeszcze pokaże przed przekroczeniem wieku juniorskiego, ale Niżnik ma na to znikome szanse. Teraz tylko czekać na awans Gruszki w II konkursie.

  Niemiecka dominacja i podium przeplatane z Nousiainenem. Powinien walczyć o punkty LGP i PŚ. Jak na siebie słabo Austriacy. Rainer dopiero 6., a Lackner nieco poniżej swoich możliwości - jego odległości przypominają te na normalnej. Schwann walczyłby o najwyższe lokaty, gdyby nie dyskwa. Chińczyk prawie zdobył prawo startu w PŚ. Lepiej od Polaków Kazach, a od Juroszka, Habdasa i Jojki Ukrainiec. Cacina przedłuża prawo startu w PŚ/LGP. Bresadola lepszy od Insama.

 • INOFUN99 weteran

  Teraz pora na choćby jeden punkt Mateusza.

 • INOFUN99 weteran
  @Julixx05

  O kazachskiego

 • Julixx05 stały bywalec
  @Feniuu

  Chodzi o Kazachstańskiego Daniła czy Rosyjskiego?

 • Robert Johansson252 weteran
  Nasze orły przegrywają z Ukraińcem

  Nie mam pytań

 • INOFUN99 weteran

  Ilościowo naprawdę dobrze. Kto by pomyślał, że Joniak w ciągu 2 tygodni wywalczy i prawo startu w PK/LPK i w PŚ/LGP. Jakościowo marnie. Obawiam się co by było w przypadku silniejszej obsady. Słusznie zauważył @Hazard polska myśl szkoleniowa jest słaba. Oby Niżnik nie miał żadnych problemów zdrowotnych, takich jak w roku zeszłym. On i Krzak pokazali w zeszłym sezonie zimowym co się dzieje w polskim zapleczu, a tam dzieje się naprawdę źle. Też przejmuję się rozwojem Habdasa i Rzadkosza, bo wyglądają marnie.

 • kwak11234@wp.pl stały bywalec

  2 konkurs o 17:20.

 • HAZARD weteran

  Kolejny trener polskiej myśli szkoleniowej i kolejna kompromitacja. Joniak czyni postępy jako jedyny, najbardziej boli co nasze wspaniałe sztaby zrobiły z Habdasem czy chociażby Rzadkoszem (skacze jeszcze?) To były bardzo zdolne dzieci, nic z tego nie zostało. Podobnie z resztą Niżnik, ale jego na siłę możemy usprawiedliwiać problemami zdrowotnymi.
  Cieszy prawo startu w PŚ coraz ciekawszej egzotyki.

 • Alex 21 bywalec

  Dzięki temu Cacina wydłużył sobie prawo startu w PŚ na następny sezon, a dwóch Turków i Ukrainiec Vaskul je zyskali, świetne wiadomości! No i oczywiście cieszą punkty Kazacha w kontekście ich występu na ZIO...

 • Feniuu początkujący

  Danił 😍

 • Roxor weteran

  Wassiljew lepszy od Polaków

 • Seba Aka Krzychu weteran

  Cieszy mnie to zwycięstwo Siegela, oby to zwiastowało powrót do dobrej formy. Ogólnie Niemcy zaprezentowali się bardzo fajnie. Słabo jak na siebie wypadli Austriacy, oby następne konkursy w ich wykonaniu były lepsze. Jeśli chodzi o Polaków to plusem jest to, że Niżnik, Joniak, Juroszek, Habdas i Jojko mają prawo startu w PŚ.

 • Oreo weteran

  KIEDY TURCY ZDOBYWAJĄ PUNKTY A CHIŃCZYKOWI PRAWIE SIĘ UDAŁO

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).