LGP w Courchevel z kibicami pod skocznią

 • 2021-08-04 15:59

Organizatorzy najbliższych zawodów z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich informują, iż podczas wydarzenia trybuny olimpijskiej areny w Courchevel nie będą świeciły pustkami. Francuzi liczą na obecność kilku tysięcy kibiców.

Letnie konkursy najwyższej rangi są miłą odmianą po minionej zimie, podczas której wszystkie zawody odbywały się za drzwiami zamkniętymi dla sympatyków narciarstwa klasycznego. Po Wiśle, gdzie wpuszczono 50% pojemności stadionu, tym razem fani pojawią się pod kompleksem skoczni w Courchevel.

- Nie mamy ograniczeń co do liczby kibiców, którzy będą mogli wejść na stadion. Skoki narciarskie we Francji, w porównaniu z Polską, nie są zbyt popularne, więc nie musimy wprowadzać żadnych limitów. Każdego roku mieliśmy tutaj od 8000 do 10 000 widzów. W tym roku, ze względu na obowiązujące przepisy zdrowotne, spodziewamy się 5000 widzów w ciągu 2 dni - mówi nam Florent Hazucka, rzecznik prasowy Letniego Grand Prix w Courchevel.

Warto wyjaśnić, iż we Francji od 21 lipca udział w wydarzeniach organizowanych w miejscach publicznych wiąże się z wymogiem posiadania certyfikatu zaszczepienia przeciw COVID-19, bądź negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Takie przepisy wpływają na mniejsze zainteresowanie wieloma imprezami sportowymi czy kulturalnymi, w tym konkursami w skokach narciarskich w regionie Owernia-Rodan-Alpy.

W piątek odbędą się zawody kobiet, natomiast mężczyźni zmierzą się w sobotę. Panie i panowie powalczą na 135-metrowym obiekcie, którego punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 125. metrze. Wstęp wolny.

Zobacz też: Polacy bez Zniszczoła w Courchevel


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2064) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).