LGP w Courchevel z kibicami pod skocznią

  • 2021-08-04 15:59

Organizatorzy najbliższych zawodów z cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich informują, iż podczas wydarzenia trybuny olimpijskiej areny w Courchevel nie będą świeciły pustkami. Francuzi liczą na obecność kilku tysięcy kibiców.

Letnie konkursy najwyższej rangi są miłą odmianą po minionej zimie, podczas której wszystkie zawody odbywały się za drzwiami zamkniętymi dla sympatyków narciarstwa klasycznego. Po Wiśle, gdzie wpuszczono 50% pojemności stadionu, tym razem fani pojawią się pod kompleksem skoczni w Courchevel.

- Nie mamy ograniczeń co do liczby kibiców, którzy będą mogli wejść na stadion. Skoki narciarskie we Francji, w porównaniu z Polską, nie są zbyt popularne, więc nie musimy wprowadzać żadnych limitów. Każdego roku mieliśmy tutaj od 8000 do 10 000 widzów. W tym roku, ze względu na obowiązujące przepisy zdrowotne, spodziewamy się 5000 widzów w ciągu 2 dni - mówi nam Florent Hazucka, rzecznik prasowy Letniego Grand Prix w Courchevel.

Warto wyjaśnić, iż we Francji od 21 lipca udział w wydarzeniach organizowanych w miejscach publicznych wiąże się z wymogiem posiadania certyfikatu zaszczepienia przeciw COVID-19, bądź negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Takie przepisy wpływają na mniejsze zainteresowanie wieloma imprezami sportowymi czy kulturalnymi, w tym konkursami w skokach narciarskich w regionie Owernia-Rodan-Alpy.

W piątek odbędą się zawody kobiet, natomiast mężczyźni zmierzą się w sobotę. Panie i panowie powalczą na 135-metrowym obiekcie, którego punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 125. metrze. Wstęp wolny.

Zobacz też: Polacy bez Zniszczoła w Courchevel


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2223) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl