FC Pań w Gérardmer: Julia Clair wygrywa piątkowy konkurs

• 2021-08-27 11:29

Julia Clair została triumfatorką piątkowego konkursu FIS Cup pań na średniej skoczni w Gérardmer (HS72). Reprezentantka Francji odniosła zwycięstwo dzięki skokom na odległość 69,5 m oraz 69 m. Drugie miejsce zajęła Japonka Yuka Seto, a trzecia była kolejna z zawodniczek gospodarzy, Josephine Pagnier.

27.08.2021 - Podium FC Pań w Gérardmer27.08.2021 - Podium FC Pań w Gérardmer

Julia Clair była liderką już po pierwszej serii. Francuzka uzyskała wynik 69,5 metra i wyprzedzała o 3,9 punktu czwartkową triumfatorkę, Josephine Pagnier (68,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Yuka Seto (68 m), która traciła 7,6 punktu do liderki.

Tuż za czołową trójką sklasyfikowane były Oceane Avocat Gros (63 m), Martina Ambrosi (62 m) oraz Nina Lussi (60,5 m).

W finale Julia Clair przypieczętowała swój triumf lotem na 69 metr. Francuzka pokonała o 10,6 punktu Japonkę Yukę Seto (69 m), która wskoczyła na drugą lokatę, kosztem ostatecznie trzeciej Josephine Pagnier (67 m).

Tuż za podium piątkową rywalizację zakończyły reprezentantki Włoch - Martina Ambrosi (62,5 m) oraz Camilla Henni Comazzi (68 m). Szóste miejsce zajęła Emma Rougeron (63,5 m).

Pierwszą serię rozegrano z 14. belki startowej, zaś drugą rundę - z 15. platformy. Konkurs przeprowadzono bez użycia przeliczników punktowych za wiatr i długość rozbiegu.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup na prowadzeniu pozostała Dong Bing (245 pkt.) przed Shao Birun (205 pkt.) oraz Mariją Jakowlewą (200 pkt.). Najlepsza z Polek, Kamila Karpiel z dorobkiem 44 punktów zajmuje 29. miejsce.

Kolejne zawody zaliczane do FIS Cupu rozegrane zostaną w sobotę i niedzielę w Einsiedeln (HS117). W Szwajcarii zaplanowano także rywalizację mężczyzn.