Oficjalnie: Polskie konkursy Pucharu Świata tylko dla zaszczepionych kibiców

 • 2021-10-15 01:29

Jest już przesądzone, że na grudniowe zawody z cyklu Pucharu Świata w Wiśle i styczniowe w Zakopanem bilety będą mogli kupić jedynie w pełni zaszczepieni kibice. Polski Związek Narciarski (PZN) potwierdził dziś czwartkowe doniesienia mediów.

Jan WinkielJan Winkiel
fot. Tadeusz Mieczyński

- Zastanowimy się nad tą kwestią, współpracujemy z jednym z największych dystrybutorem biletów. Czekamy na ich opinię i sugestie. Do tego dochodzi kancelaria prawna i komisja medyczna. Dość szeroko to konsultujemy, ponieważ chcemy podjąć świadomą decyzję - zapowiadał przed tygodniem Jan Winkiel w rozmowie ze Skijumping.pl.

Zobacz też: Skoki w TVN, Eurosporcie i player.pl!

Dziś sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego potwierdził, że możliwość kupienia wejściówek na zbliżające się zawody z cyklu Pucharu Świata na polskich obiektach będą mieli tylko kibice, którzy przeszli pełne szczepienie przeciw COVID-19.

Kiedy bilety trafią do sprzedaży i jakie będą ich ceny? To ma zostać ogłoszone w najbliższych dniach. Konkursy w Wiśle odbędą się 4 i 5 grudnia, natomiast Wielka Krokiew przyjmie najlepszych zawodników świata w dniach 15 i 16 stycznia. W obu miejscowościach zaplanowano po jednym konkursie indywidualnym oraz drużynowym.

Zobacz też: Godziny rozpoczęcia zawodów Pucharu Świata 2021/2022


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6782) komentarze: (51)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @Łydka Gregora

  Napisz w tej sprawie do swojego guru na Uniwersytecie YouTube albo Akademii Fejsika, chyba że tak masz od urodzenia albo po prostu wypadłeś z łóżeczka. Podziel się wrażeniami. Dzieciaku, nie chroni, tylko zapobiega ew. rozprzestrzenianiu się wirusa. A teraz do tornistra, słownik i znajdź różnice między tymi pojęciami.

 • Łydka Gregora początkujący
  @Arturion

  Kluby z selekcja znikną, lewicowy swiat juz sie tym zajmuje i dobrze, bo poza nielicznymi przypadkami, ze ktos jest mega agresywny i nawalony, jest to sredniowieczny wymysl.

 • Łydka Gregora początkujący
  @ironicznie_skikomicznie

  Nie zarazac, czyli chroni. Jestes czolowym teoretykiem spiskowym, zaloz kapelutek aluminiowy.

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @Łydka Gregora

  Dziecko, łydka, gdzie ja pisałem, że maseczka chroni. Ona jest od tego, by ew. nie zarażać innych, ty nawet podstawowych rzeczy nie ogarniasz.

 • Łydka Gregora początkujący
  @ironicznie_skikomicznie

  Ty uwierzyles, ze kawalek plastiku/szmatki na twarzy cie chroni. A twoje RODO powinno sie sprzedawac na bazarze w Zgierzu.

 • Arturion weteran
  @ironicznie_skikomicznie

  Akurat z kajakiem, to chodzi o dane na wypadek zniszczenia mienia. A co do organizacji imprez, to możesz zorganizować dla konkretnej grupy, ale musi być o tym oficjalna informacja. Dlatego np. nie chodzę do klubów z selekcją, bo tam selekcja polega na widzimisię selekcjonera, a nie na określonych uprzednio zasadach.
  PZN może zorganizować zawody dla konkretnej grupy osób, ale w tym przypadku nie ma narzędzi zgodnych z prawem do weryfikacji.

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @Pavel

  Ale Czesiu jest taki mądry, taki antysystemowy, bo on wie lepiej. To wybitny medyk, wirusolog, prawnik, ekspert od wszystkiego, taki covidowy Strejlau:). Tak mu powiedział jakiś pajac na YT, więc on się nie będzie szczepił, a każdy kto się szczepi to głupek.

  PS. Z tą weryfikacją to też pojechałeś. Jak chcesz wynająć zwykły kajak nad wodą, to też się musisz zweryfikować pokazując dowód. Skończcie z tymi bredniami z danymi osobowymi, medycznymi itd., od ręki ci mogę kupić w darknecie bazę ok. 15 mln Polaków: adresy, PESEL, numery telefonów. Przeliczając po dzisiejszym, aktualnym kursie bitcoina za całe 12 tys zł (przed sekundą sprawdzone). I za dwie minuty mam bazę prawie połowy Polaków, a wy żyjecie iluzją o jakimś prawie do danych wrażliwych, osobowych itd. Temat rzeka. Co do organizacji imprezy sportowej to powtarzam, jeśli będę miał ochotę zorganizować konkurs skoków przez konia trojańskiego albo przez kebaba to nie wpuszczam antyszczepionkowców i mogą mi skoczyć. Ja decyduję, kto jest na imprezie i kogo weryfikuję, a nie rozporządzenie czy jakiś rzecznik Urzędu Ochrony Danych Osobowych, który jest tak pogubiony już, że chyba nawet do pracy nie trafia bez GPS-u.

 • Pavel profesor
  @Hanawald

  Czesiu będzie komplet :)

 • Hanawald bywalec
  A więc jednak

  Bezczelna, perfidna gra tzw. preparatami. To po prostu skandal. Oficjalnie zaczęła się w sporcie segregacja sanitarna. Mam gdzieś Wasze bilety, mam gdzieś trybuny. Skoki obejrzę sobie w spokoju w Eurosporcie. Będzie miło posłuchać Waszego skamlenia, jakie to ponieśliście straty finansowe. Będzie to miód dla uszu wszystkich poważnych. Ja nawet nie będę komentować wypocin dervisha. Postać ta nie zasługuje nawet na uwagę. Ludzie wam tego nie wybaczą, Bóg - być może tak. Jeżeli myślicie, że takim szantażem uda się zmusić do przyjmowania tych preparatów - mylicie się. Chyba wołami musielibyście mnie na nie zaciągnąć. Jedna z najsmutniejszych i przykrych informacji, jakie można było przeczytać kiedykolwiek na tym portalu. Skandal

 • King profesor
  @dervish

  A co powiesz na temat Norwegii? Wrzucałem ostatnio link, że tam znieśli obostrzenia po konsultacjach z odpowiednimi osobami. A przecież u nich były najsurowsze obostrzenia, a jakieś 2-3 tygodnie temu je znieśli. I tak jak mówię tam na pewno nie wystąpi ta kwestia przy sprzedaży biletów. Czyli w takim razie w Norwegii zwyciężył brak rozsądku i brak instynktu samozachowawczego?
  Swoją drogą ciekawa opinia wirusologów w Norwegii, o czym można przeczytać tu:
  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-norwegia-znosi-obostrzenia-pomogly-szczepienia,nId,5508342#comments4-1

  "Decyzji rządu nie poparli wirusolodzy, którzy obawiają się czy rezygnacja z restrykcji nie doprowadzi do wzrostu zachorowań na grypę. Bo to ona - twierdzą - bardziej zagraża obecnie społeczeństwu niż nowe warianty koronawirusa. Eksperci przypominają, że dzięki ograniczeniom - noszeniu maseczek, limitu klientów w sklepach i środkach transportu - w 2020 roku zarejestrowano rekordowo mało przypadków grypy."

 • Łydka Gregora początkujący

  Wlochy Musoliniego fajna sprawa.

 • dervish profesor

  A propos uważających, że PŚ w Polsce tylko dla zaszczepionych to jakiś evenement czy tez skandal na skalę światową i w ogóle objaw dyskryminacji a nawet wcielania w życie ideologii hitlerowskiej. ;)

  Od czwartku Włochy są pierwszym krajem w Europie, który będzie wymagać, aby wszyscy zatrudnieni legitymowali się certyfikatem (paszportem) covidowym.

  Dotyczy to zarówno pracowników sektora publicznego, jak i prywatnego.
  Pracownik, który nie będzie miał certyfikatu, zostanie zawieszony w obowiązkach bez prawa do wynagrodzenia. Nie można go jednak zwolnić. Osoba udająca się do pracy bez certyfikatu narazi się też na tysiąc euro grzywny. Można pracować bez szczepienia ale w takim przypadku jest obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu. Jest także obowiązek przeprowadzania takiego testu co 48 h na własny koszt co sporo kosztuje. Pracodawcy którzy nie będą pilnować by restrykcje były przestrzegane będą karani wysokimi grzywnami.
  Większość włoskich partii politycznych i najważniejsze związki zawodowe poparły to rozwiązanie. Właśnie uchwalona ustawa będzie obowiązywać od 15 października czyli od dzisiaj.


  Nie wspomnę tu o tym, że w Italii juz od dosyć dawna nie wejdziesz do pociągu ani do samolotu jezeli nie masz dokumentu potwierdzającego szczepienie lub negatywnego testu covidowego zrobionego nie później niż 48 godzin przed podróżą.

  We Francji od środy zaszczepieni na COVID-19 muszą być pracownicy placówek ochrony zdrowia i domów opieki.

  Brawo FRA i ITA. Czekam aż Polska pójdzie w ich ślady. W tych krajach zwyciężył rozsadek i instynkt samozachowawczy. :)

 • Groźny Wąsacz stały bywalec

  Czy w Polsce obecnie obowiązuję jakikolwiek limit miejsc na trybunach imprez/wydarzeń/obiektów sportowych?

 • Roxor profesor

  A co do organizatorów, żeby się tylko na tym nie przejechali i żeby im chętnych nie brakło. Zbojkotować.

 • Roxor profesor
  @dervish

  Hitler był twoim idolem? Przeszkadza ci osoba niezaszczepiona z wirusem, ale osoba zaszczepiona z wirusem już nie?
  A co dalej? Segregacja ludzi ze względu na rasę, religię czy poglądy?

  Moderacja powinna od razu banować osoby, które są za segregacją ludzi.

 • Pavel profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  Ehhh, żeby stwierdzić, że ktoś jest zaszczepiony musisz to zweryfikować, aby to zweryfikować potrzebna jest zgoda, zgody nie możesz wymusić niczym, musisz wierzyć na słowo "tak jestem zaszczepiony" i tyle. Tak wygląda obowiązujące prawo, nawet alkomatem nie masz prawa nikogo bez zgody zbadać i albo wzywasz policję, albo wierzysz na słowo, tyle.

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @Pavel

  Nie no, to już mnie ubawiłeś do łez. Zakładając, że organizuję konkurs skoków i nie wpuszczam niezaszczepionych mimo posiadania biletu. Już widzę te setki, tysiące Januszy idących do sądu, że "nie miał prawa, że to godzi w moją wolność, że dane medyczne, że Jadźka specjalnie kanapki mi dała na te zawody":). Już widzę ciebie:

  - Wysoki Sądzie, ten pan nie wpuścił mnie do hotelu, bo chciał certyfikat szczepienia.
  (tutaj pięć minut śmiechu na sali rozpraw)
  - Wysoki Sądzie, nie wpuściłem, bo nie mieliśmy wolnych miejsc.

  Nie wiem, gdzie ty żyjesz, ale byle wymówką bym cię zbył i po temacie. Tak samo w przypadku skoków, organizator ma prawo sobie wpuścić na imprezę kogo chce, a nie powoływanie się na jakieś komiczne orzeczenie. Jak w regulaminie masz napisane, że pod wpływem nie wpuszczam, a przyszedłeś na bani, to też mi powiesz, że "ja mam bilet i pieniądze!"? Aż dziw, że co weekend w każdym większym mieście w Polsce nie lecą tysiace pozwód do sądów, bo bramkarz nie wpuścił osób do klubu, z racji tego że wymagany był dress code. I tych imprezowiczów, bredzących o wolności swobód obywatelskich, o konstytucji, o prawie itd. Muszę przyznać, że się naprawdę ubawiłem, ale dosyć na dzisiaj, bo zgłodniałem i pasowałoby gdzieś na obiad wyskoczyć.

 • Pavel profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  Kolejna bzdura. Żaden regulamin nie może stać ponad prawem, jeżeli świadczysz daną usługa masz obowiązek obsłużyć każdego kto ma na to środki. Co więcej nie możesz od nikogo żądać danych medycznych. Wiele było już w Polsce imprez, które najpierw deklarowały "tylko zaszczepiani", a i tak wchodził kto chciał "bo takie mamy prawo". Co ja ci na to poradzę.

 • ironicznie_skikomicznie doświadczony
  @Pavel

  Będziesz miał regulamin zakupu biletów, gdzie umieszczą informację, że by wejść pod skocznię musisz mieć aktualne szczepienie. Tak że nie podpieraj się jakimś absurdem, że wchodzisz jak masz pieniądze. Na hotel też możesz mieć pieniądze, a ja ci powiem że cię nie wpuszczę, a kasę (wcześniejsza rezerwacja) zwrócę - i co mi zrobisz?

 • Pavel profesor
  @ironicznie_skikomicznie

  Bzdura. Do wejścia na stadion uprawnia cię zakupiony bilet. Bilet może kupić każdy, który na stosowną ilość środków. Przy wejściu na stadion nikt nie ma prawa zażądać od ciebie twoich danych medycznych.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl