Skoki w TVN, Eurosporcie i player.pl!

 • 2021-10-07 14:00

Dzięki kolejnym inwestycjom TVN Grupa Discovery rozwija ofertę dla widzów o jedno z najważniejszych praw sportowych w Polsce. Zbliżający się sezon zimowy będzie przełomowy! Skoki narciarskie – ukochana dyscyplina sportowa Polaków – transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i serwisie player.pl. Będzie to jeden z filarów zimowej oferty sportowej TVN Grupa Discovery w Polsce, której perłą w koronie są Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022.  

 • TVN Grupa Discovery z jeszcze lepszą ofertą dla widzów dzięki kolejnym inwestycjom w prawa do najważniejszych wydarzeń sportowych świata.
 • Najbogatsza oferta zimowa w Polsce: skoki narciarskie, igrzyska olimpijskie, biathlon, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, alpejskim i biathlonie, łyżwiarstwo figurowe, short track, snowboard, narciarstwo dowolne
 • Wszystkie kwalifikacje i konkursy PŚ w skokach na żywo w Eurosporcie 1 i serwisie player.pl
 • Wszystkie konkursy PŚ w skokach rozgrywane poza Polską na żywo w TVN

Discovery Sports na mocy umowy z Infrontem przedłużyło do końca sezonu 2025/26 prawa do transmisji Pucharu Świata FIS kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupy Discovery w tym Eurosportu obejmuje również prawa do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022, Pucharu Świata IBU i mistrzostw świata w biathlonie. Tylko na platformach grupy – w tym TVN, na obu antenach Eurosportu oraz w serwisie player.pl – miłośnicy sportu będą mogli oglądać rywalizację swoich idoli.

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy polskich widzów i inwestujemy, aby pokazywać im najważniejsze wydarzenia sportowe świata! Od lat budujemy i rozwijamy portfolio praw sportowych, a dyscypliny zimowe zawsze zajmowały w nim szczególne miejsce. Jestem bardzo szczęśliwa, że w nadchodzących latach wszyscy Polacy będą mogli z zapartym tchem oglądać starty naszych skoczków w TVN, Eurosporcie i Playerze. Skoki to podstawa sportowej zimy, ale nasza propozycja dla widzów jest kompleksowa i gwarantuje tysiące godzin transmisji w wielu pasjonujących dyscyplinach – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, dyrektor Eurosportu w Polsce.

W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową, a teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie  – podkreślił Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Sezon zimowy rozpocznie się pod koniec października wraz z inauguracją Pucharu Świata w Soelden. Już 19 listopada na ekrany widzów wrócą skoki narciarskie! Kwalifikacje do konkursów w Niżnym Tagile pokaże Eurosport 1 i Player, a sobotnie i niedzielne zawody będą transmitowane również na ogólnodostępnej antenie TVN. To tam miliony Polaków obejrzą wszystkie konkursy Pucharu Świata oprócz rywalizacji w Wiśle i Zakopanem, którą widzowie będą mogli śledzić w Eurosporcie i Playerze. Na przełomie grudnia i stycznia rozegrany zostanie prestiżowy Turniej Czterech Skoczni. Sezon skoków zakończy się w marcu lotami w Planicy.

W każdym tygodniu TVN Grupa Discovery będzie transmitować zmagania największych gwiazd w różnych dyscyplinach. Widzowie zobaczą między innymi starty Maryny Gąsienicy-Daniel w narciarstwie alpejskim, Izabeli Marcisz i Moniki Skinder w biegach narciarskich, a także – na kanałach Eurosportu i w Playerze - Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk w biathlonie oraz Natalii Maliszewskiej w short tracku.

Punktem kulminacyjnym sezonu będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. Na platformach Discovery dostępny będzie każdy niezapomniany moment najważniejszego wydarzenia sportowego świata.

TVN to polska wiodąca, komercyjna, bezpłatna stacja telewizyjna, znana z wysokiej jakości programów rozrywkowych oraz wiarygodnego i solidnego dziennikarstwa. Kanał TVN został uruchomiony w październiku 1997 roku. Jest to jedna ze stacji telewizyjnych, która w największym stopniu przyczyniła się do rozwoju wolnych mediów oraz rozwoju technologicznego i profesjonalizacji dziennikarstwa w Polsce. Oferta programowa TVN obejmuje produkcje własne, w tym cieszące się ogromną popularnością światowe formaty rozrywkowe oparte na licencjach (np. „Kuchenne rewolucje”, „Mam talent!”, „MasterChef”, „MasterChef Junior”, „Top Model”), liczne programy autorskie („Kuba Wojewódzki”, program interwencyjny „Uwaga!”, pasmo telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry TVN”), największe hity filmowe i seriale telewizyjne („Na Wspólnej”), oraz produkcje zagraniczne. Do flagowych pozycji programowych kanału należy również wieczorne wydanie codziennego serwisu informacyjnego „Fakty TVN”. Ogromną popularność kanał zawdzięcza niezwykle lubianym gwiazdom i wyrazistym osobowościom, od lat kojarzonym z telewizją TVN.

Eurosport 1 to najpopularniejszy płatny kanał sportowy w Polsce oferujący tysiące transmisji z wyjątkowych wydarzeń sportowych, w tym igrzysk olimpijskich, Pucharów świata i mistrzostw świata w dyscyplinach zimowych, turniejów tenisowego Wielkiego Szlema, wyścigów kolarskich na czele z wielkimi tourami, turniejów snookerowych, rozgrywek europejskich pucharów i mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn i wielu innych.

Pod koniec czerwca TVN Grupa Discovery poszerzyła ofertę Playera, najpopularniejszego polskiego legalnego serwisu streamingowego o zasoby Eurosportu. Dzięki temu użytkownicy zyskali możliwość oglądania najważniejszych wydarzeń sportowych połączoną z ogromną biblioteką najlepszych filmów i seriali, popularnych tytułów Player Original, programów rozrywkowych i edukacyjnych, newsów, treści lifestyle, motoryzacyjnych oraz kontentu dla dzieci.


Redakcja, źródło: TVN Grupa Discovery
oglądalność: (39350) komentarze: (423)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • San_Escobar bywalec
  @Arturion

  "Po pierwsze nie politykuj (najlepiej zmień nicka)"
  Treść moich postów ustalam sam, zgodnie ze swoją wolą. Podobnie jak używane nicki. Swoją drogą od blisko czterech lat gdy tu jestem nikomu mój nick nie przeszkadzał.
  Nie oczekuję od rządu by nagle w tempie ekspresowym zajmował się kwestią skoków w internecie. Oni chyba mają teraz ważniejsze sprawy na głowie, tak mi się wydaje. A dla mnie tak samo problemem nie jest włączenie TVN jak zapłacenie za dostęp do Eurosportu online.
  Dla mnie poziom TVP też był średni jeśli chodzi o skoki, ale oglądałem bo kablówki nie mam, a było za darmo.

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Poziom Eurosportu dla mnie jest nieciekawy, ale rozumiem, że niektórym może się podobać.
  Piszesz ponadto: "A skoro rządzący potrafili s...zepsuć to co zepsuli, to może nich teraz szybko zmienia tą ustawę i wymuszą darmową transmisję skoków w internecie. Chociaż tyle mogliby zrobić żeby zachować resztki twarzy.
  Po pierwsze nie politykuj (najlepiej zmień nicka); po drugie: jak to to sobie wyobrażasz? Nocna specustawa o konieczności darmowej transmisji w Internecie? ;-) Toby była beka...

 • Arturion weteran
  @SZCZEPAN44

  Jednych Kurzajewski irytuje, innych nie. A co do oceniania skoków nawet Stocha, to każdy kibic ma prawo. Tym bardziej taki, który wciąż czasami skacze.

 • San_Escobar bywalec
  @Kolos

  Poziom Eurosportu chyba? TVN nie planuje zatrudniać nowych komentatorów ani organizować własnego studia z tego co wiem.

  A skoro rządzący potrafili s...zepsuć to co zepsuli, to może nich teraz szybko zmienia tą ustawę i wymuszą darmową transmisję skoków w internecie. Chociaż tyle mogliby zrobić żeby zachować resztki twarzy.

 • Kolos profesor
  @SZCZEPAN44

  Znając poziom TVN-u to jeszcze zatęsknimy za Kurzajewskim...

 • SZCZEPAN44 doświadczony

  I dobrze, nie bedzie Kurzajewskiego czytajacego z kartki i tego wielkiego youtubera Pękali ;] Chyba ze go wsadzą to TVN ale watpie. W koncu odetchniemy od Kurzajewskiego.. bardziej irytujacego typa od lat nie było niz on. Troche głupie było żeby tak mierny skoczek jak Pękala oceniał skoki Stocha i mówił co zrobił nie tak..

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Niestety masz rację. Z wyjątkiem "nie przesadzonej sumy".
  Mówiłem, że gdy nie będzie skoków w publicznej, to wszystko się rozchrzani, ale kogo to.

 • San_Escobar bywalec
  @zimowy_komentator

  Nie sądzę. Prawo mówi o konieczności emisji ważnych wydarzeń sportowych w bezpłatnej naziemnej TV. Nie ma tam nic wspomniane o internecie z tego co wiem. Więc za darmo na pewno nie będzie żadnej transmisji. W playerze widzę że za dostęp do eurosportu chcą 15zł miesięcznie, więc za 5 miesięcy (listopad-marzec) będzie 70zł. Co nie jest przesadzoną sumą biorąc pod uwagę inflację i wszechobecną drożyznę.

 • Arturion weteran
  @zimowy_komentator

  Jeśli już to Eurosport, ale czemuś wątpię... W końcu mają płatnego Playera. I to droższego od niedawna.

 • zimowy_komentator profesor

  Pytanie zasadnicze: czy TVN udostępni bezpłatną transmisję w internecie jak robiło to TVP Sport ?

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  I tu się zgadzam. Z wyjątkiem tego nawiasu. :-)
  Uczestnictwo władz państwa to nobilitacja, nie obciach.

 • San_Escobar bywalec

  Ale tu nie o sport poszło tylko o politykę. Stąd taka właśnie decyzja Discovery, chcieli politykom dokopać to dokopali ich telewizji. Szkoda tylko że nie przewidziano takiego rozwoju wypadków, że nie dano sobie na wstrzymanie w odpowiednim momencie. Zwłaszcza że skoki w TVP istotnie były dość apolityczne (poza konkursami w PL).

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Może jestem głupi i ślepy, ale nie przyjmuję tego założenia: " Przyjmując założenie, że TVP i rząd to praktycznie nierozerwalne naczynia połączone, które mówią jednym głosem i działają razem". Przynajmniej co do sportu.

 • San_Escobar bywalec
  @Arturion

  Ale zrobiła też dużo by skoki narciarskie stracić. Przyjmując założenie, że TVP i rząd to praktycznie nierozerwalne naczynia połączone, które mówią jednym głosem i działają razem. Dziwi mnie tylko, że nikt na górze nie wziął pod uwagę, że takie mogą być konsekwencje. Widać potencjalne korzyści polityczne przesłoniły interes jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w PL.

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Może spaść i dlatego, że polscy skoczkowie obniżą loty. Ale mi chodzi o to, że Discovery dla popularyzacji polskich skoków nie zrobi nic. A TVP robiła dużo.

 • San_Escobar bywalec

  Może spaść o tyle, że multipleks z TVN nie pokrywa 100% powierzchni kraju i po prostu nie każdy będzie mógł obejrzeć. Reszta to myślenie czysto ideologiczne. Nie wszyscy są tak zacietrzewieni, że nie obejrzą skoków bo znaczek TVN na ekranie ich obraża...

 • Arturion weteran
  @Łydka Gregora

  No to zobaczymy. Spadnie.
  Obym się mylił.

 • Łydka Gregora początkujący
  @Arturion

  Nie spadnie.

 • Arturion weteran

  A poza wszystkim: skoki (PŚ) powinna pokazywać TVP. Inaczej popularność tego sportu spadnie.
  Obym się mylił.

 • Arturion weteran
  @San_Escobar

  Takie to i życie.
  Zresztą zobaczycie! ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl