Chińsko-rosyjska kooperacja w Niżnym Tagile

 • 2021-11-24 12:47

Niżny Tagił tej zimy debiutuje w roli gospodarza inauguracji Pucharu Świata mężczyzn i kobiet w skokach narciarskich. Pierwotnie sezon pań miały otworzyć grudniowe zmagania w Lillehammer, natomiast Chińczycy zaoferowali Rosjanom współpracę na polu organizacyjnym, co zaowocowało dodatkowymi konkursami pod koniec listopada.

Najlepsze skoczkinie świata rozpoczną walkę o Kryształową Kulę już w najbliższy weekend w obwodzie swierdłowskim. Na piątek i sobotę zaplanowano dwa konkursy indywidualne na 97-metrowym obiekcie w Niżnym Tagile. Okazuje się, iż dodatkowe zawody pod koniec listopada są efektem kooperacji chińskich i rosyjskich działaczy.

- Chiński Związek Narciarski jest pełnoprawnym partnerem Pucharu Świata kobiet w skokach oraz Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w kombinacji norweskiej. Między Rosją a Chinami istnieje silna przyjaźń. Ponadto eksperci twierdzą, że skocznie narciarskie w Niżnym Tagile są bardzo podobne do skoczni olimpijskich w Zhangjiakou. Chińczycy chcą się uczyć i zdobywać doświadczenie, a Rosja jest gotowa pomóc w tym swoim przyjaciołom. Oczywiście, decyzja ta została uzgodniona z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS). Ma przybyć duża delegacja sportowców, trenerów i działaczy z Chin. Ta wizyta będzie ważna w kontekście zdobycia dodatkowego doświadczenia przed igrzyskami. Jak wiadomo, Chińczycy również brali udział w organizacji letnich konkursów FIS w Finlandii - tłumaczy nam Andriej Kasza, oficer prasowy konkursów w Niżnym Tagile.

- Chińska strona pokryła wydatki związane z organizacją tych imprez w Niżnym Tagile. Oba wydarzenia przygotują te same osoby, które przez ostatnie siedem lat z sukcesem zajmowały się innymi wydarzeniami w Niżnym Tagile pod egidą FIS - dodaje Kasza.

Przypomnijmy, iż lutowa próba przedolimpijska w Zhangjiakou nie doszła do skutku. W pierwszy weekend grudnia w prowincji Hebei mają odbyć się konkursy zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego kobiet i mężczyzn. Przyszłoroczne igrzyska w Pekinie mają zostać otwarte 4 lutego.

W tym tygodniu swoich sił w Niżnym Tagile spróbują trzy Polki. Trener Łukasz Kruczek postanowił dać szansę Kamili Karpiel, Nicole Konderli oraz Kindze Rajdzie. Transmisja obu konkursów w Eurosporcie 2 i na Player.pl.

Program PŚ Pań w Niżnym Tagile (HS97):

Czwartek, 25.11.2021
14:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
17:30 - Kwalifikacje

Piątek, 26.11.2021
14:30 - Seria próbna
15:30 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 27.11.2021
10:30 - Kwalifikacje
12:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1312) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arianin początkujący

  Chinczycy sa tepi (albo z Taiepi-Tsubasa), mysla ze rzuca kasa na konkursy i im to w czyms pomoze, pomoc to moze Rosjankom, a nawet innym panstwom, ze maja dodatkowy weekend ;)
  Same Chiny po wysiudaniu Kojonkoskiego, wracaja tam, gdzie byli, czyli na dno.

 • Wojciechowski profesor

  Nie no, jednak mimo wszystko „współpraca”...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).