Chińsko-rosyjska kooperacja w Niżnym Tagile

  • 2021-11-24 12:47

Niżny Tagił tej zimy debiutuje w roli gospodarza inauguracji Pucharu Świata mężczyzn i kobiet w skokach narciarskich. Pierwotnie sezon pań miały otworzyć grudniowe zmagania w Lillehammer, natomiast Chińczycy zaoferowali Rosjanom współpracę na polu organizacyjnym, co zaowocowało dodatkowymi konkursami pod koniec listopada.

Najlepsze skoczkinie świata rozpoczną walkę o Kryształową Kulę już w najbliższy weekend w obwodzie swierdłowskim. Na piątek i sobotę zaplanowano dwa konkursy indywidualne na 97-metrowym obiekcie w Niżnym Tagile. Okazuje się, iż dodatkowe zawody pod koniec listopada są efektem kooperacji chińskich i rosyjskich działaczy.

- Chiński Związek Narciarski jest pełnoprawnym partnerem Pucharu Świata kobiet w skokach oraz Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w kombinacji norweskiej. Między Rosją a Chinami istnieje silna przyjaźń. Ponadto eksperci twierdzą, że skocznie narciarskie w Niżnym Tagile są bardzo podobne do skoczni olimpijskich w Zhangjiakou. Chińczycy chcą się uczyć i zdobywać doświadczenie, a Rosja jest gotowa pomóc w tym swoim przyjaciołom. Oczywiście, decyzja ta została uzgodniona z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS). Ma przybyć duża delegacja sportowców, trenerów i działaczy z Chin. Ta wizyta będzie ważna w kontekście zdobycia dodatkowego doświadczenia przed igrzyskami. Jak wiadomo, Chińczycy również brali udział w organizacji letnich konkursów FIS w Finlandii - tłumaczy nam Andriej Kasza, oficer prasowy konkursów w Niżnym Tagile.

- Chińska strona pokryła wydatki związane z organizacją tych imprez w Niżnym Tagile. Oba wydarzenia przygotują te same osoby, które przez ostatnie siedem lat z sukcesem zajmowały się innymi wydarzeniami w Niżnym Tagile pod egidą FIS - dodaje Kasza.

Przypomnijmy, iż lutowa próba przedolimpijska w Zhangjiakou nie doszła do skutku. W pierwszy weekend grudnia w prowincji Hebei mają odbyć się konkursy zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego kobiet i mężczyzn. Przyszłoroczne igrzyska w Pekinie mają zostać otwarte 4 lutego.

W tym tygodniu swoich sił w Niżnym Tagile spróbują trzy Polki. Trener Łukasz Kruczek postanowił dać szansę Kamili Karpiel, Nicole Konderli oraz Kindze Rajdzie. Transmisja obu konkursów w Eurosporcie 2 i na Player.pl.

Program PŚ Pań w Niżnym Tagile (HS97):

Czwartek, 25.11.2021
14:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
17:30 - Kwalifikacje

Piątek, 26.11.2021
14:30 - Seria próbna
15:30 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 27.11.2021
10:30 - Kwalifikacje
12:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1662) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arianin początkujący

    Chinczycy sa tepi (albo z Taiepi-Tsubasa), mysla ze rzuca kasa na konkursy i im to w czyms pomoze, pomoc to moze Rosjankom, a nawet innym panstwom, ze maja dodatkowy weekend ;)
    Same Chiny po wysiudaniu Kojonkoskiego, wracaja tam, gdzie byli, czyli na dno.

  • Wojciechowski profesor

    Nie no, jednak mimo wszystko „współpraca”...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl