Polacy pod lupą FIS. "Ktoś nakablował"

 • 2021-12-05 00:29

- Niczego nie ukrywamy. Nasze kombinezony są przepisowe - mówi Adam Małysz, dyrektor reprezentacji, o dodatkowych kontrolach sprzętu polskich skoczków w Wiśle. 44-latek sugeruje, iż podejrzliwość Miki Jukkary, nowego kontrolera sprzętu z ramienia FIS, jest efektem działań oponentów Biało-Czerwonych.

- Ktoś brzydko mówiąc zakablował, że mamy niedozwolony "dzióbek" w kombinezonach. Każdy został zmierzony i wszystko jest w porządku. Skąd takie insynuacje? Bylibyśmy głupkami, gdybyśmy zrobili coś takiego, znając przepisy... - komentuje zamieszanie Adam Małysz.

- Ktoś zrobił sobie z tego jaja, żeby tylko wybić naszych zawodników z rytmu - dodaje czterokrotny mistrz świata w skokach.

Czy była to psychologiczna gierka ze strony rywali? - Tak przypuszczam. Kontroler sprzętu FIS przyznał, że dostał taki sygnał i musiał to zweryfikować. Ktoś puścił zatem plotkę, ale my niczego nie ukrywamy. Nie było problemu z ponownym pomiarem chłopaków - zapewnia wiślanin.

- Mamy dwóch trenerów technicznych, którzy pracują nad tym dniami i nocami. Gdyby coś było nie tak, wówczas pierwsi dostaliby po uszach, bo są za to odpowiedzialni. Wszyscy byli spokojni, bo wiedzieli, że nasze kombinezony są przepisowe - kończy Małysz.

Korespondencja z Wisły, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (23608) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • j_sakala stały bywalec
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Wywiad na konkurencyjnej stronie - nie wiem czy mogę podać linka. ;) Ale bez problemu znajdziesz.

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @EddieKoteł

  To Jachira startowała z listy PiS? Pierwsze słyszę. Albo ta Marczu coś tam? A Frankowski też?

 • dejw profesor

  Żeby się nie okazało, że to Polacy sami na siebie złożyli donos, żeby narobić szumu i odwrócić uwagę od prawdziwego problemu, czyli najprawdopodobniej kompletnie spartolonych przygotowań do zimy.

 • EddieKoteł doświadczony
  @Lets1Go1Brandon

  Lepiej żeby startował z list PIS, wtedy wybór ma zapewniony, kompetencje nieważne:)

 • Lets1Go1Brandon stały bywalec
  @skoki_TVN

  Lepiej żeby został prezesem PZN niż np. posłem PO, bo znając głupotę ludzi, zaraz polecieliby na niego głosować, a potem w Sejmie byłby wstyd i kompromitacja.

 • EddieKoteł doświadczony

  Kontroler był zdziwiony, że Polacy jako jedyni nie próbują żadnych innowacji w kombinezonach i to wydało mu się podejrzane.

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @j_sakala

  Podesłałbyś ten wywiad z Kytosaho?

 • Lataj weteran
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Norwegowie od zawsze byli kombinatorami :)

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @Lataj

  Przecież ja w sarkaźmie mówię.
  Małysz przyjmuje typową postawę, że inni źli, a my dobzi. Fakt, tacy Norwegowie bardziej kombinują i może ktoś nawet na naszych nakablował, ale historyjka o dwóch trenerach technicznych mnie rozwala. Pracują dzień i noc nad dzióbkami do kombinezonów, żeby przepisowe były. A innowacji technicznych, które by były przepisowe i coś nam dawały w kwestii skoków.

 • Lataj weteran
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Teraz mają o tym kimś zapomnieć i skoczyć swoje. I jaki dobry sezon, jak zaczął się fatalnie i musimy się już teraz odbijać od dna?

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @Lataj

  Ale przecież teraz ktoś zrobił sobie z nich jaja i przez to wybił ich z równowagi. Szkoda bo dobry sezon był, teraz się wszystko popsuje :(
  Ale najważniejsze, że dwaj trenerzy techniczni pracują 24/7 przez 365 dni w roku :)

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Kolos

  Przecież kontrolują każdych, nie ma tak, że ktoś jest kontrolowany, a ktoś inny już nie.

 • j_sakala stały bywalec
  @Kolos

  Obiektywnie trzeba stwierdzić, że liczba DSQ Polaków w porównaniu do innych nacji była na przestrzeni lat znikoma. Przypuszczam, że jest na odwrót niż piszesz - Polacy obok Niemców i Austriaków byli za Gratzera w gronie uprzywilejowanych a decydowała o tym struktura rynku skoków.
  Nie wszyscy są równo traktowani o czym wspominał ostatnio w wywiadzie Kytosaho, ale Polacy na pewno poszkodowani nie są.

 • Lataj weteran

  Było już zamieszanie covidowe w czasie TCS, a potem nasi skakali na luzie i dlatego mieli takie wysokie lokaty, więc...

 • Kolos profesor
  @Seba Aka Krzychu

  Tylko, że tamtych nie kontrolują a Polaków tak.

 • pawelbrzecki3@wp.pl początkujący

  ktoś się rozpruł

 • skoki_TVN bywalec

  'Mamy dwóch trenerów technicznych, którzy pracują nad tym dniami i nocami' dobrze ze nie macie dziesieciu....... Malysz juz kompletnie odlecial 24 godziny na dobe armia trenerow technicznych pracuje 365 dni w roku mierzac dziobki w kombinezonach........ chociaz znajac umiejetnosci tych smiesznych 'trenerow' to zeby cokolwiek dobrze robili musialoby tak byc a i tak o wynik bylbym niespokojny....... i te brednie o kablowaniu smiech na sali typowe gadanie bzdur zeby odciagnac uwage od tragicznej formy a raczej jej braku naszych....... Malysz juz jest politykiem pelna geba i mam coraz wieksze obawy ze dekarz zostanie prezesem pzn a to oznacza spusciznme tajnera i dalsza degrengolade tego sportu........

 • Pavel profesor
  @Seba Aka Krzychu

  To Piotrek, jemu nie przetłumaczysz.

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Kolos

  Przecież ze sprzętem każdy kombinuje, Polacy też.

 • Kolos profesor

  Typowe Austriacy, Niemcy czy Norwegowie kombinują że sprzętem, ale to Polaków się czepiają... W FIS-e nic się nie zmieniło,...

 • Pavel profesor

  Polacy są w takiej formie, że rywale muszą uciekać się do takich zagrywek. Dobrze, że udało się ten kryzys zażegnać "dzięki dwóm trenerom technicznym" :) Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie ich 6 to wtedy zamiast pilnowac regulaminowego stroju wreszcie uda się wprowadzić jakieś innowacje, które dadzą przewagę nad przeciwnikiem, ale wszystko na spokojnie, krok po kroku :)

 • .ŻycieJestNieFair. początkujący

  Tylko patrzeć, jak słabe skoki Polaków staną się winą rywali. Bo przecież wytrącają ich z równowagi, skacząc za dobrze.

 • Karpp weteran

  Ten ktoś chyba chciał pomóc naszym skoczkom a nie nakablować

  Bo w tym sezonie przecież na razie nie liczymy sie w walce o nic. Dlatego wszystkie nowinki techniczne wyjątkowo kiepskie. Nawet czekoladowe kombinezony Huli nic by tu nie pomogły

 • Nikt_ważny weteran

  No tak, jesteśmy w takim gazie, że rywale muszą nas wybijać z równowagi. Brzmi rozsądnie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl