Trzeci konkurs w Zakopanem? Znamy stanowisko PZN

 • 2021-12-17 14:28

Polski Związek Narciarski wyklucza możliwość dokooptowania trzecich zawodów do programu styczniowego Pucharu Świata w Zakopanem. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nadal poszukuje chętnego do przejęcia ostatniego z odwołanych konkursów mężczyzn w Sapporo.

Błyskawiczna reakcja japońskich władz wywołana rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa wywołała lawinę zmianę w kalendarzu Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich. Działacze z Kraju Kwitnącej Wiśni ze względu na surowe restrykcje i zakaz wjazdu obcokrajowców już w pierwszej połowie grudnia ogłosili anulowanie imprez zaplanowanych na styczeń.

W piątek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) poinformowała, iż 22 i 23 stycznia dwa spośród trzech odwołanych konkursów mężczyzn zorganizuje niemieckie Titisee-Neustadt. W kuluarach mówi się, iż w sprawie trzecich zawodów podjęto rozmowy między innymi z komitetami organizacyjnymi z Zakopanego oraz Lahti.

- To wykluczone - słyszymy w Polskim Związku Narciarskim. Takie stanowisko oznacza, iż w styczniu czołowi zawodnicy powalczą u podnóża Tatr zgodnie z planem w dwóch konkursach - po jednym drużynowym oraz indywidualnym.

Kliknij, aby zobaczyć kalendarzu Pucharu Świata mężczyzn 2021/22 >>>

Wspomniane Lahti w ostatnich sezonach podejmowało się już organizacji dodatkowych zawodów, między innymi w sezonach 2019/20 czy 2015/16. Tej zimy ma to być ostatni lutowy etap walki o Kryształową Kulę i pierwszy po powrocie z igrzysk w Pekinie.

Znacznie trudniej wygląda sytuacja Pucharu Świata kobiet. Na ten moment - po rezygnacji Sapporo i Zao - najlepsze skoczkinie świata czeka niemal miesięczna przerwa od rywalizacji na najwyższym poziomie. Wyrwa w terminarzu obejmuje okres od noworocznych zawodów w Ljubnie do wizyty w Willingen w ostatni weekend stycznia. Jak usłyszeliśmy, mimo starań FIS wielu organizatorów nie jest zainteresowanych nadprogramowym przyjęciem konkursów pań.

Kliknij, aby zobaczyć kalendarz Pucharu Świata kobiet 2021/22 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4480) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Sweet doświadczony

  Czyli kobiety mają problem bo taka przerwa w najważniejszym okresie już dochodzeniowym do PEKINU może przeszkodzić w uzyskaniu optymalnej formy.

 • Introverder weteran

  Nie wiem ile zaplanowano w tym roku konkursów PŚ w lotach, ale jak jeden konkurs to można na mamucie w Planicy dać. To zawsze większość kibiców by się cieszyła.. A jak się nie uda nic w zamian zorganizować to trudno - nikt przez to nie umrze.

 • cms stały bywalec

  A jest jakieś konkretne wytłumaczenie czemu nie trzeci konkurs w Zakopanem? Bo jakoś nie doczytałem się. Dwa dodatkowe konkursy w Wiśle tak, ale trzeci w Zakopanem w ramach już zaplanowanego weekendu już nie. Nie rozumiem. Może gdyby chodziło o drużynówkę to prezes Tajner byłby chętniejszy

 • Centurion początkujący

  Wina pseudokibicow, gdybysmy nie mieli w kadrze Buli, Bulota, Buliszczola, Bulanki to bylby hajs. Czego nie rozumiecie? Oplacenie nagrod to pełno siana.

 • ms_ stały bywalec
  @Horenn

  No właśnie, ciekawa sprawa. W Zakopanem pewnie nie chcą bo po co im kolejny indywidualny, idąc logiką Tajnera i tak nie można tam wystawić krajówki, no chyba żeby zrobić dwie drużynówki podczas jednego weekendu, tego jeszcze nie było xd.

 • Horenn bywalec

  ... A w Wiśle chcieli

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl