Problemy Andreasa Wellingera. Niemiec nie wystartuje w Zakopanem

 • 2022-01-15 10:59

Puchar Świata w Zakopanem bez Andreasa Wellingera. Mistrz olimpijski z Pjongczangu nie pojawi się już w ten weekend na rozbiegu Wielkiej Krokwi. Informację przekazała w sobotni poranek Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

Andreas Wellinger był ostatnim zawodnikiem, który zdołał się zaprezentować podczas przerwanej piątkowej serii treningowej. Podopieczny Stefana Horngachera wylądował na 112 metrze i został sklasyfikowany na dwudziestej drugiej pozycji.

Jak się okazało, był to ostatni skok mistrza olimpijskiego w ten weekend w zimowej stolicy Polski. 26-latek po swojej próbie zaczął odczuwać ból w prawym kolanie. Sztab szkoleniowy reprezentacji Niemiec nie chciał w tej sytuacji ryzykować i postanowił wycofać skoczka z rywalizacji w Zakopanem.

"Andreas Wellinger poczuł ból w prawym kolanie po piątkowym skoku treningowym w Zakopanem. Na wszelki wypadek nie wystartuje w ten weekend w zawodach Pucharu Świata i przejdzie badania lekarskie w Niemczech", poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Wyniki badań mogą rozstrzygnąć losy wyjazdu Andreasa Wellingera na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Zawodnik z Ruhpolding jest obrońcą tytułu na normalnej skoczni, wywalczonego przed czterema laty w Pjongczangu.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6834) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janeman weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Szkoda bo ucierpiało zdrowie zawodnika, natomiast sportowo Niemiecka reprezentacja raczej by zyskała na jego nieobecności.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Szkoda, niestety może to oznaczać, że nie zobaczymy Wellingera na igrzyskach.

 • Babi Oakes początkujący

  W ubiegłym tygodniu dyskwalifijacja Markusa po słabym skoku. Teraz kontuzja Andreasa po mało udanej próbie. Zwolennicy teorii spiskowych mają niezłą pożywkę.
  I po co czepiać się Julek z Twittera?

 • Lataj weteran

  Możemy mieć do czynienia z jedną z niewielu sytuacji w historii, kiedy obrońca złotego medalu nie pojawi się na kolejnych IO.

 • Dama_Karmelowa profesor
  @Janeman

  No nie wiem, ja osobiście stawiam na to, że jakaś szeptucha czy inna wiedźma rzuciła na nich zły urok. No chyba nie powiesz mi że takie przypadki często się zdarzają? XD

 • Lataj weteran
  @MaciejoS

  Nie sądzę :D

 • erytrocyt_ka profesor
  @MaciejoS

  Myślę, że to jakiś celowy zamach na nich :)

 • Janeman weteran
  @MaciejoS

  Oczywiście, że przypadek - niby co innego?!

 • JacZ początkujący

  Już widzę ten płacz Juleczek z twittera heh

  Oczywiście zawodnikowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia

 • MaciejoS stały bywalec
  Medaliści

  Wszyscy medaliści z dużej skoczni w Pjongczangu są kontuzjowani w tym samym czasie (w przypadku Andreasa może nie aż tak). Przypadek?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl