PK w Oberstdorfie: Triumf Wohlgenannta, Polacy poza finałem

 • 2022-01-15 17:32

Ulrich Wohlgenannt odniósł zwycięstwo w sobotnich zawodach Pucharu Kontynentalnego na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii triumfował dzięki skokom na odległość 138,5 m oraz 140 m. Drugi był Joacim Oedegaard Bjoereng, a trzeci Benjamin Oestvold. Polacy nie awansowali do finału.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Ulrich Wohlgenannt. Lider Pucharu Kontynentalnego uzyskał odległość 138,5 metra i wyprzedzał o 0,2 punktu Joacima Oedegaarda Bjoerenga (138,5 m). Trzeci był Benjamin Oestvold (136 m), czwarty Anders Haare (135 m)N, a piąty Anze Semenic (134 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowali się Stefan Rainer (133 m), Philipp Raimund (137,5 m), Domen Prevc (130,5 m) oraz Francisco Moerth (128,5 m). Czołową dziesiątkę zamykał Thomas Lackner z wynikiem 131 metrów.

Reprezentanci Polski nie zdołali awansować do serii finałowej. Na trzydziestej trzeciej pozycji konkurs zakończył Arkadiusz Jojko (114 m). Trzydziesty piąty był Szymon Zapotoczny (113 m), trzydziesty ósmy Szymon Jojko (111,5 m), zaś czterdziesty pierwszy Adam Niżnik (109 m) przed Klemensem Joniakiem (110 m). Zdyskwalifikowany został Jarosław Krzak.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 20. platformy startowej.

W finale Ulrich Wohlgenannt przypieczętował zwycięstwo lotem na 140 metr. Austriak wyprzedził o 10,1 punktu Joacima Oedegaarda Bjoerenga (138 m) oraz o 13,6 punktu Benjamina Oestvolda (137,5 m). Czwarty był Philipp Raimund (141 m), piąty Anders Haare (134,5 m), zaś szósty Anze Semenic (133 m).

Na siódmej pozycji rywalizację zakończył Francisco Moerth (133 m), przed Domenem Prevcem (130,5 m), Justinem Lisso (132 m) oraz Stefanem Rainerem (124,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 18. belki.

Dzięki sobotniej wygranej, Ulrich Wohlgenannt (460 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Kontynentalnym. Austriak wyprzedza Joacima Oedegaarda Bjoerenga (335 pkt.) oraz Philippa Raimunda (326 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest dwudziesty piąty Stefan Hula (89 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Oberstdorfie. Początek zawodów 10:15, zaś o 9:30 rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 5. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10727) komentarze: (63)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Bo nie ma innego wyjścia. Tzn., niby ma - nie skakać wcale. Jak Kastelik, Ziobro, Jarząbek (starszy), Czyż i wielu innych.

 • Arturion weteran
  @marro

  Ale mowa była o Lei, a nie tych buloklepach. Swoją drogą mogli wystawić Leję chociaż tutaj - jakieś punkty pewnie by były.

 • RzeznikzBlaviken początkujący
  @Oczy Aignera

  Nie ma takiego slowa w jezyku polskim. Nie widzisz, ze nikogo to nie bawi poza toba?

 • Seba Aka Krzychu profesor
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  Po co Leja? Przecież on skacze tylko i wyłącznie hobbystycznie.

 • Oczy Aignera profesor
  Szef zawodów

  Ale jak to? "Nieprarygodny" Schorschi Spaeth nie był szefem zawodów? Skandal!

 • Karpp weteran
  @janbombek

  Moga sprzedac sublicencje Tvp. Z reszta co za różnica, jak nasi skakaliby świetnie to bez znaczenie w jakiej tv by były. I odwrotnie

 • janbombek doświadczony
  @Karpp

  Tak? Nie wiedziałem, no to mamy pozamiatane. Chyba się przerzucę na snookera.

 • Karpp weteran
  @janbombek

  Przecież mają prawa na kilka lat. Nie muszą się bić o następny sezon.

 • janbombek doświadczony

  Ciekawe czy TVN będzie się bił o skoki w przyszłym sezonie?

 • Fan Tkaczenki i Aalto weteran
  @INOFUN99

  To nieźle sie skupiają jak juniorzy nie są w stanie zapunktować w słabo obsadzonym PK

 • przemek11008 bywalec
  Polskie Skoki zniszczone

  Nie ma zaplecza i w Pucharze świata też nie istniejemy, praktycznie w Polsce skoki zniknęły jeśli chodzi o wyniki to już się nie robi śmieszne.
  Żeby na 44 ludzie awansować do 30 to już jest poprostu dno!!!!!!!

 • Mucha125 weteran
  @Fan Tkaczenki i Aalto

  W mojej ocenie powinni przesunąć wiek juniorski ogólnie dla dyscypliny tak do 21 lat około

 • Mucha125 weteran
  @znawca_francuskiego

  Tytuł króla PK przejął idealnie od Aignera

 • Mucha125 weteran
  @RzeznikzBlaviken

  Nigdy nie byłem tak wściekły na sztab, który zawalił tak dobrą drużynę i to w tak brutalny sposób

 • RzeznikzBlaviken początkujący
  @BuQwald

  Skandalem bedzie wyjazd Stefana, a dzieki takim pseudokibicom jak ty, mozna wcisnac byle co na zawody wagi ciezkiej. Jak wami latwo sterowac. Nie dziwie sie, ze Tvp ma tu takie poparcie, oni wam mowia jak macie zyc, co myslec. Stefan Hula, ktory byl w ostatnich zawodach PK?
  Na jakiej skoczni dzis skaczemy?
  Ile razy odpadl w tym sezonie PS? 4?5?
  Po jedynym przyzwoitym sezonie 2018, byl sezon 2019, 2020, 2021, 2022. Kazdy tragiczny.
  Raczej nalezy zadac sobie pytanie, dlaczego po kazdym kolejnym nie chcial zakonczyc kariery?

 • dejw profesor
  @Mucha125

  No tak i wziąłem to przecież pod uwagę ;) W deszczowych warunkach i dodatnich temperaturach warunki nośne są znacznie słabsze, dlatego do porównanie wyników z PŚ odnotowane tylko pro forma.

 • RzeznikzBlaviken początkujący
  @INOFUN99

  Albo ,,nie bede naduzywal klawisza Capslock". 125 razy :D

  Spojrzec w top10 i wiadomo, ktore nacje beda rzadzic w najbliższych latach.
  By the way: ostatni news o Dominiku Peterze 22 grudnia i...Silence. Kontuzja grozniejsza? Moze jednak nie bedzie druzyny szwajcarskiej na Olimpiadzie?

 • INOFUN99 profesor
  @Mucha125

  Uważam, że mogłeś napisać Hula z samych wielkich liter.

 • znawca_francuskiego doświadczony

  Wohlgenannt wrócił do PK i już zaczyna wszystkich miażdżyć.

 • Mucha125 weteran
  @Orzeu_Zwisly

  Ty ale przez tyle lat mieliśmy kogoś na zapleczu a teraz jakby ich kompletnie nie ma. NIGDY W PK OD DAWNA TAK ŹLE NIE BYŁO. Mieścimy zaplecze ale nie dbali o nich działacze znajomości PZN. ALE KIEDY ZIOBRO COŚ POWIEDZIAŁ ZOSTAŁ WYRZUCONY, KIEDY KOTY MÓWIŁY OTWARCIE ZOSTALI WYRZUCENI, zaraz może Kamil zostanie wyrzucony bo za dużo powiedział. KAŻDY TERAZ Z KADRY CHCIAŁ POWIEDZIEĆ ALE SIĘ BOI. TEN RAK TO ZNAJMOŚCI i KOLESIOSTWO. Żyła nauczył się gadać tak by nie zostać wyrzucony robi żarty to samo Stękała. Od 10 lat mieliśmy! zaplecze ale PZN NIE DBAŁ O NIE. Pełno ludzi odpadło a teraz może nastąpić kulminacja. AŻ 8 zakończeń może być: KAMIL, Żyła?, ZNISZCZOŁ, MURANKA, KOT, PILCH, JUROSZEK, KRZAK, Hula?, WOLNY, KUBACKI(jeśli nie naprawi tego błędu) , a nawet HABSAŚ (jeśli on nie dostanie dobrych trenerów). Jak stracimy miejsca w PŚ I PK, to oni nie będą mieli gdzie startować nawet więc może nawet nie być Polaków w PŚ. Juniorzy teraz obecni oraz poprzedni mają talent, ale PZN woli wspierać stare wygi, które siedzą po znajomościach oraz cudownych trenerów Źidek, Miętus. JAK BĘDZIESZ WIERNY PZN DOSTANIESZ POSADĘ. JAK ZA DUŻO POWIESZ WYKLUCZENIE. To co PZN teraz pokazał to szczyt głupoty, marnujemy talenty a Małysz wyjdzie i powie NIE MAMY PRZECIEŻ LUDZI. Mieliśmy ale ich zatraciliśmy dla trzymania odpowiednich ludzi Miętusy Źidki i innych. Doleżał jest najgorszym trenerem w XXI wieku. Marnuje potencjał zawodników, szkodzi im wysyłając do pracy nie odpowiednich ludzi, którzy jak lekarz zawala robotę, bo nie dopełnili obowiązków. Doleżał od komentarzy ucieka jak tchórz, to skandal że ktoś jeszcze za to nie wyleciał. NAWET MAŁYSZ POWINIEN WYLECIEĆ ZA SŁOWA O JUNIORZE, któremu zniszczył karierę przez swoje nie odpowiedzialne słowa na mediach. Betonozji nie miało być a wróciła i gdyby nie naprawcza skocznia to Wąsek dalej by siedział w PK, a tam by został pogrzebany z reszta na 30-50 miejscach.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl