Kolejna zmiana lidera w niemieckiej ekipie?

 • 2005-01-11 10:25
Skoki w Niemczech zaczynają tracić na popularności. Coraz więcej sceptyków uważa, że okres dominacji naszych zachodnich sąsiadów nigdy nie powróci. Wśród podopiecznych trenera, Petera Rohweina, nie ma skoczka zdolnego do nieustającej walki z najlepszymi. Jedynym stabilnym i wciąż w równej formie jest tylko Michael Uhrmann.

Po pierwszych zawodach w tym sezonie w Kuusamo drużynie niemieckiej przewodził Alexander Herr. Szybko stracił swą wysoką pozycję w Pucharze Świata po słabych występach na Turnieju Czterech Skoczni. Upadek w konkursie drużynowym w Willingen wyeliminował go na najbliższe pół roku. Michael Uhrmann zaczyna za to powoli urastać do roli lidera.

Michael Uhrmann w Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na pozycji 8 i był to najlepszy wynik kadry niemieckiej. Być najlepszym Niemcem nic dla mnie nie znaczy- mówi Uhri, ktory jako jedyny jest zadowolony z występu w Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku oraz Bischofshofen.

Tajemnica równej formy bawarskiego skoczka leży w tym, że ma wyrobioną technikę. Brakuje mu jednak siły- uważa Henry Glass, aystent głownego szkoleniowca. O swoim problemie wie dobrze Uhrmann. Muszę poprawić kilka technicznych błędów.

Swoją przyszlość zawodowy policjant widzi w jasnych kolorach. Jestem w 100% tam, gdzie chcę być. Z powodu regulaminu BMI miałem na początku sezonu problemy. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Z odrobiną szczęścia w Innsbrucku mogłem wskoczyć na podium. Wirus jelit, którego złapałem w Garmisch pokrzyżował mi plany. Nie robię przerwy w Pucharze. Aż do Zakopanego skaczę- dodaje Michael Uhrmann.

Duży wpływ na osiagnięcia Michaela miałą zmiana trenera. Peter ma do mnie zaufanie, jakiego żaden trener wcześniej nie miał. Stawia na mnie- uzasadnia swoje zdanie Uhrmann.

Marzeniem drużynowego mistrza olimpijskiego jest medal na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie. Medal przed własną publicznością byłby dla mnie największym przeżyciem sportowym obok medalu na Olimpiadzie.

Michael Uhrmann ma szanse na zwycięstwo. Jedynym wygranym indywidualnym konkursem w jego karierze jest pierwsze miejsce w Zakopanem. Być może w krótce będzie mógł powtórzyć swój sukces, jeśli nadal będzie w równej formie.

Joanna Będzieszak, źródło: sport.de
oglądalność: (4422) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Oczywiście, że obecnie numerem jeden w ekipie niemieckiej jest Michael Uhrmann. Skacze bardzo równo, plasuje się w pierwszych dziesiątkach konkursów, ostatnio też często w piątkach. Nie zdarzają mu się takie wpadki jakie ma Spaeth. Spaeth może być jak na razie numerem 2.

 • Luk profesor
  Ksywa

  Uhrmann ma ksywkę "Uhri"? Powinien mieć ksywę "Piwo".

 • anonim
  SKŁAD NA COC?

  Chyba już WIADOMO kto i czy w ogóle KTOŚ poleciał do Japonii.

 • anonim
  .....

  moim zdaniem niema, i niebędzize długo zdecydowanego lidera w niemieckiej ekipie takich jak Sven Hannawald czy Martin Szmit.Jak juz Michael czy Georg cos zaczna skakac to tylko przez kilka konkursow,dlatego tez ciężko im o lidera w drozynie

 • Forest początkujący
  ->>>>

  Nie wykluczone że niemcy będą świecić w pojedynczych konkursach, może nawet któryś z nich zdobędzie madal na MŚ, ale sezonu nie zapanują.

 • anonim
  Spaeth

  Ja wierze w Georga Spaetha że to on zdobęcie medal podczas Mistrzostw Świata!

 • Forest początkujący
  --->>

  No żeczywiście, niemcy mogą jeszcze tylko liczyć że powróci Schmitt

 • anonim

  zech jes pierwszy.... M.U. ....to tak podobnie jak M.O........ a wrazie czego to co bedziemy pisac do ..... MO albo MU..... pozatym Michi spoko koles....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).