LPK w Stams: Zniszczoł wygrywa z rekordem skoczni!

 • 2022-09-17 12:47

Aleksander Zniszczoł został zwycięzcą drugiego sobotniego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego na Brunnentalschanze (HS115) w Stams. Reprezentant Polski w drugiej serii ustanowił nowy rekord skoczni - 120,5 metra. Drugi był Michael Hayboeck, a trzeci Anders Fannemel. Punktowało czterech Biało-Czerwonych.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Anders Fannemel. Norweg uzyskał 116,5 metra i na półmetku wyprzedzał o 1,4 punktu Aleksandra Zniszczoła (112 m). Trzeci był Lovro Kos (109 m), czwarty Philipp Raimund (108 m), piąty Michael Hayboeck (111 m), a szósty Niko Kytosaho (105 m).

Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmowali Anders Haare (108,5 m), Philipp Aschenwald (111 m) oraz Kristoffer Eriksen Sundal (106,5 m). Czołową dziesiątkę zamyka Sondre Ringen (106,5 m).

Awans do finału uzyskało czterech Polaków. Oprócz Zniszczoła, sztuki tej dokonali piętnasty Kacper Juroszek (105 m), dwudziesty Klemens Murańka (100,5 m) oraz dwudziesty czwarty Jan Habdas (91 m).

Tomasz Pilch z wynikiem 95 metrów został sklasyfikowany na trzydziestej drugiej pozycji. Trzydziesty dziewiąty był Maciej Kot (97,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 7. belki startowej.

W finale rywalom odleciał Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski uzyskał 120,5 metra i ustanowił nowy rekord skoczni w Stams. Tym samym triumfował w zawodach z przewagą 4,8 punktu nad Michaelem Hayboeckiem (109 m). Lider na półmetku, Anders Fannemel (110,5 m) ostatecznie był trzeci, przed Lovro Kosem (105,5 m), Niko Kytosaho (112,5 m) oraz Philippem Aschenwaldem (106,5 m).

Czołową dziesiątkę konkursu skompletowali Philipp Raimund (108 m), Sondre Ringen (110 m), Marco Woergoetter (107,5 m) oraz Casey Larson (111,5 m).

Na trzynastej pozycji rywalizację zakończył Kacper Juroszek (111 m) przed Klemensem Murańką (109 m). Czołową trzydziestkę zamknął Jan Habdas, który uzyskał zaledwie 70 metrów.

Rundę finałową rozegrano z 7., 6. i 5. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego prowadzi Sondre Ringen (234 pkt.) przed Andersem Fannemelem (196 pkt.) i Michaelem Hayboeckiem (180 pkt.). Na szóste miejsce awansował Aleksander Zniszczoł (140 pkt.).

Kolejne zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego rozegrane zostaną za tydzień, 24-25 września w Klingenthal (HS140).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu LPK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (27831) komentarze: (27)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @Pavel

  Takie 330-360 pkt Hayboecka - to chyba powinno wystarczyć.

 • Pavel profesor
  @dejw

  Nie wiem czy przy 3 konkursach w USA będzie jakikolwiek bezpieczny zapas.

 • dejw profesor
  @Pavel

  Hayboeck i Aschenwald mogą zostać na PK w Klingenthal, by zrobić wtedy wystarczający zapas i do Stanów puścić zaplecze, lub nawet skład C.
  A układ jaki się stworzył po Stams jest taki, że Ci którym na tym limicie powinno zależeć najbardziej to właśnie Raimund i Fannemel.

 • Pavel profesor
  @dejw

  W zasadzie Norweg i Niemiec mogą przestać być istotni w walce o miejscówkę, bo zapewne kadra A Austrii do USA nie poleci, a co za tym idzie do walki zostanie austriackie zaplecze plus być może Fin.

 • kwak11234@wp.pl weteran

  Czekamy na Polską dominację w Wiśle

 • Zacny komentator początkujący
  😀

  Fortuna lubi to 👆. Fart roku, przyjdzie zima i do 30ki nie będzie się łapał.

 • dejw profesor

  Przyfarciło się Zniszczołowi w II serii, ale wykorzystał to zacnie, zjawiskowy wynik.
  Duże punkty zdobyte, zapas nad Fannemelem i Raimundem spory, a i do Stanów przypuszczam też poleci - ekstra miejscówka dla Polaków już zaczyna się mocno grzać, co powinno szczególnie cieszyć jednego z często udzielających się na ten temat forumowiczów.

  Swoją szansę jednak ostatecznie wykorzystała dwójka austriackich juniorów, Oblak, oraz objawienie ostatnich dni - E. Schmid, młodszy brat Constantina. Gość, który w 2015 roku na Schuler Grand Prix przegrał tylko z Habdasem i Vaverką, potem nie był w stanie wejść nawet do TOP20 w FC i AC, i nagle w Oberstodrfie w Alpenie zajmuje miejsca 4 i 6, debiutuje w PK i zdobywa punkty. Dzięki temu, na teraz to on w niemieckim układzie może być zawodnikiem na granicy złapania krajówki na finał GP w Klingenthal.

 • Arturion weteran

  A ja jeszcze raz o Olku. To gdzie on powinien teraz jechać? Poważne pytanie.

 • Arturion weteran
  @SaraT

  Rozsypał się po prostu. A dobrze sezon zaczynał. Może się jeszcze zssypie.
  Sam nie bardzo wierzę, ale to nie jest byle jaki skoczek.

  EDIT - lato zaczął bardzo dobrze. A i tu na początku dobrze wypadał.

 • SaraT bywalec
  @janbombek

  Przez chwilę był wyprostowany.
  Może za mocno go odręcili i teraz skręcił się w drugą stronę ?

 • dejw profesor
  @janbombek

  Jeśli nie, to po zobaczeniu tych wyników skręciło go na pewno...

 • janbombek doświadczony

  A Maciek to się już wyprostował, czy dalej go skręca?

 • Arturion weteran

  No i ten rekord skoczni. Brawo! Bardziej liczyłem w tym względzie na Murańkę, nie ukrywam.
  Co to Klemensa, to i tak się cieszę, że ostatecznie nie ustąpił Kotu. ;-)

 • Arturion weteran

  Ciekawy przypadek to Fin Kytosaho. We wszystkich klasyfikacjach jest dość wysoko. Najgorzej w FIS-Cup (33). :-)

 • Farek bywalec

  Kota i Murańkę stawiałem najwyżej z Polaków- rozczarowanie to mało powiedziane. Dobrze Zniszczoł. Co się zaś tyczy Estończyków o których (zwłaszcza o Vagulu) pisze tu ostatnio zaskakująco dużo osób (w tym ja), przydałoby się żeby Vagul i Alter pojechali do Stanów- w którymś z 3 konkursów z mizerną obsadą któremuś musiałoby podwiać na choćby punkcik PK- a tym samym na estońską ekipę w drużynówce PŚ. To byłby dream team- Aigro trenujący z Finami, Vagul z Niemcami, Maltsev (do niedawna przynajmniej, teraz nie wiem) współpracujący z Czechami i Alter- tu akurat nie wiadomo mi nic o jego zagranicznych koneksjach. Pod nieobecność Szwajcarów lub Finów mieliby realne szanse na wskoczenie do TOP8 i zdobycie dożywocia dla najsłabszej dwójki. Ale by były jaja :D

 • Arturion weteran
  @sheef

  Swoją drogą nie sądziłem, że że z Olka taki as. 5. zwycięstwo w najwyższej lidze (choć latem)!?

 • Arturion weteran
  @zimowy_komentator

  Spoko. Do zimy dość daleko. :-)

 • zimowy_komentator profesor

  Widzę, że Maciej Kot w wybornej formie przed sezonem zimowym?

 • razor7v8 początkujący

  Wspaniałe zwycięstwo z rekordem skoczni. Tak wygrywają tylko najwięksi w historii, a on do tej historii wskoczył tak łatwo, tak pięknie i tak wzruszająco dla wszystkich

 • KamilG2 początkujący
  @alo

  Co to znaczy "ani tyle"?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl