LGP w Rasnovie: Austria najlepsza w serii próbnej

  • 2022-09-18 10:32

Daniel Tschofenig okazał się najlepszy w serii próbnej przed niedzielnym konkursem drużyn mieszanych w ramach Letniego Grand Prix w Rasnovie (HS97). Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 97,5 metra. Zespołowo najlepiej wypadły ekipy Austrii, Norwegii i Słowenii.

W serii próbnej najwyższą notę punktową uzyskał Daniel Tschofenig. Rekordzista skoczni zaliczył odległość 97,5 metra i wyprzedził Gregora Deschwandena (95 m) oraz Fredrika Villumstada (93 m). Czwarty był Jan Hoerl (94 m), piąty Peter Prevc (92,5 m), a szósty Luca Roth (97 m).

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Bendik Jakobsen Heggli (97 m), Giovanni Bresadola (93,5 m) oraz Ren Nikaido (90,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknął Francesco Cecon (93,5 m).

Wśród pań najlepsze okazały się Ursa Bogataj (92,5 m), Eva Pinkelnig (93 m) oraz Thea Minyan Bjoerseth (82 m).

Serię próbną rozegrano z 23. (panie) oraz 19., 17. i 15. (panowie) belki startowej.

W klasyfikacji drużynowej serii próbnej najlepsza okazała się reprezentacja Austrii przed Norwegią oraz Słowenią.

Początek konkursu o 10:45 czasu polskiego.

Wyniki "na żywo" możecie śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

lub relacji Berkutschi >>

Wyniki serii próbnej LGP w Rasnovie (HS97); 18.09.2022
Lp. Kraj Nota
1 Austria 244.6
2 Norwegia 230.7
3 Słowenia 227.6
4 Japonia 218.6
5 Włochy 205.3
6 Niemcy 195.4
7 Szwajcaria 185.7
8 Rumunia 119.3
9 Czechy (3 skoki) 99.0
Wyniki serii próbnej LGP w Rasnovie (HS97); 18.09.2022
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 94 TSCHOFENIG Daniel 97.5 15 82.2 -15.8 86.4
2 44 DESCHWANDEN Gregor 95.0 15 82.1 -11.4 85.8
3 54 VILLUMSTAD Fredrik 93.0 15 82.2 -11.0 82.2
4 92 HOERL Jan 94.0 17 82.4 -8.0 80.3
5 84 PREVC Peter 92.5 15 81.9 -13.2 79.0
6 62 ROTH Luca 97.0 19 83.7 -10.2 77.5
7 52 HEGGLI Bendik Jakobsen 97.0 19 82.7 -10.9 76.8
8 34 BRESADOLA Giovanni 93.5 17 82.6 -11.1 76.2
9 74 NIKAIDO Ren 90.5 15 81.8 -13.3 74.9
10 32 CECON Francesco 93.5 19 83.8 -6.2 74.5
11 64 SIEGEL David 85.0 15 82.1 -10.7 66.5
12 72 SHIMIZU Reruhi 86.0 17 81.9 -7.0 65.3
13 22 RYDL Radek 87.0 19 83.6 -6.3 61.4
14 42 PETER Dominik 85.0 19 84.4 -4.8 58.9
14 14 CACINA Daniel Andrei 85.0 17 82.8 -11.4 58.9
16 82 VITEZ Patrik 78.0 17 82.6 -2.3 54.0
17 83 BOGATAJ Ursa 92.5 23 84.2 -13.3 51.7
18 93 PINKELNIG Eva 93.0 23 84.1 -14.9 51.1
19 12 FELDOREAN Andrei 79.0 19 83.4 -8.7 43.0
20 51 BJOERSETH Thea Minyan 82.0 23 83.6 -1.1 42.9
21 73 MIYAJIMA Ringo 84.5 23 83.9 -7.8 41.2
22 71 NAKAYAMA Nagomi 79.0 23 84.1 -0.8 37.2
23 63 SEYFARTH Juliane 81.0 23 83.4 -7.2 34.8
24 41 ARNET Sina 79.0 23 84.5 -7.7 30.3
25 53 OPSETH Silje 77.0 23 84.7 -5.2 28.8
26 33 MALSINER Lara 76.0 23 83.8 -3.4 28.6
27 91 MUEHLBACHER Julia 76.5 23 83.9 -6.2 26.8
28 31 MALSINER Jessica 76.5 23 83.9 -7.0 26.0
29 21 ULRICHOVA Klara 72.0 23 84.1 -3.4 20.6
30 81 PREVC Nika 70.0 23 82.9 -1.6 18.4
31 13 HARALAMBIE Daniela 71.0 23 84.0 -4.6 17.4
32 23 INDRACKOVA Karolina 70.0 23 83.7 -3.0 17.0
33 61 KIECHLE Sina 70.0 23 85.0 -3.4 16.6
34 43 TORAZZA Emely 65.5 23 84.0 -0.3 10.7
35 11 MITU-COSCA Alessia 59.0 23 83.5 -0.6 0.0
  24 KOUDELKA Roman         DNS

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3017) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl