Siedmiu Polaków na starcie LGP w Hinzenbach

 • 2022-09-20 18:35

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski na przedostatni weekend Letniego Grand Prix 2022 na skoczni w Hinzenbach (HS90). Na starcie zawodów w Austrii ujrzymy siedmiu Biało-Czerwonych.

Decyzją sztabu szkoleniowego w Hinzenbach ujrzymy pięcioosobową Kadrę A - Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska oraz Jakuba Wolnego. Zespół na Aigner-Schanze wesprą Kacper Juroszek z Kadry B oraz Stefan Hula z grupy regionalnej.

Na dwa konkursy indywidualne przed końcem sezonu, Dawid Kubacki i Kamil Stoch prowadzą ex aequo w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Reprezentanci Polski mają po 180 punktów i wyprzedzają o 30 "oczek" trzeciego Austriaka Manuela Fettnera.

Transmisja z niedzielnych zawodów w Hinzenbach w Eurosport 2, TVP Sport i Player.pl.

Kadra Polski na LGP w Hinzenbach (HS90):

- Dawid Kubacki (1. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Kamil Stoch (1. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Paweł Wąsek (4. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Jakub Wolny (6. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Piotr Żyła (14. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Stefan Hula (27. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022);

- Kacper Juroszek (51. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2022).

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 24.09.2022
10:00 - Odprawa techniczna
16:15 - Oficjalny trening
18:30 - Kwalifikacje

Niedziela, 25.09.2022
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Komunikat PZN
oglądalność: (21759) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran
  @skortom76

  Myślę, że zimą będziemy wykorzystywać pełna pulę, bo właśnie wykorzystujemy. A jeszcze nie zima przecież.

 • skortom76 doświadczony
  @dervish

  W sedno. Nic dodać nic ująć. I trzeba przyznać , że jak narazie sztab bardzo racjonalnie wyznacza skład. Ciekawe czy walka o limity też się liczy i zostanie wykorzystana bo często zdarzało się, że limity nie miały zanzcenia bo niewykorzystywaliśmy pełnej puli.

 • dervish profesor

  Dobry a biorąc po uwagę różne niuanse kwotowe to idealny skład. Patrząc na obsady LGP i PK - widać, że w sztabie myślą strategicznie. Obecność Stefana Huli nie wzbudza żadnych kontrowersji. Broni go forma.

 • dejw profesor
  @Pavel

  Jego szybki i spektakularny zjazd pokrywa się z podaniem oficjalnej decyzji o sponsorowaniu go przed RB. Według mnie, to nie przypadek. Btw, ta współpraca z austriackim gigantem zakończyła się po zakończeniu zimy 19/20, kiedy po kompromitującym sezonie (ostatnim juniorskim), w samej jego końcówce dość mocno odżył (jak na to, co pokazywał wcześniej).

 • Lataj profesor
  @Pavel

  Tylko cierpliwości potrzebuje.

 • Pavel profesor
  @dejw

  Czy ja wiem, Pilch idzie droga losowego polskiego talentu, najpierw gdzieś tam błyśnie za juniora, a później popada w przeciętność/marność. Teraz albo pójdzie droga Kubackiego czy Kota i wejdzie za lat parę na solidny poziom, albo Zniszczoła i Muranki.

 • butczan1 weteran

  Biorąc pod uwagę, że Zniszczoł zostaje w PK żeby walczyć zwiększenie kwoty startowej na zimę to chyba nasz najsilniejszy skład. No i wreszcie będzie poważna weryfikacja przed zimą bo ostatnie konkursy LGP będą raczej dobrze obsadzone.

 • dejw profesor
  @Pavel

  Jasne, tak bywało, szczególnie w zeszłym sezonie (a najbardziej kuriozalne było powołanie na inaugurację RA, gdzie odpadł od razu w kwalach i dopiero wtedy został odsunięty od PŚ do końca zimy).
  Fakt, w tym co mówisz może być sporo prawdy.
  Co do Małysza i załatwienia odlotowego sponsora Pilchowi, to po czasie można dojść do wniosku, że krzywdę jednak zrobił - samemu siostrzeńcowi.

 • Lataj profesor
  @ZKuba36

  O czym ty gadasz? Nominacje na zimę powinny zależeć od aktualnej formy danego skoczka, a nie od własnego widzimisię. A to widzimisię, które zostało opisane, to punkty z lata. Czyli z okresu, który w kontekście zimy niewiele znaczy. Ponadto te punkciory ma z konkursu ze skromną obsadą, a do tego na NH. Myślę, że właśnie te obiekty mu bardziej pasują.

 • Pavel profesor
  @dejw

  Z Hulą jest ten problem, że wielokrotnie był obwożony po PŚ zupełnie wbrew logice i teraz jego obecność na jakichkolwiek zawodach, nawet w pełni uzasadniona jak w Rumunii czy Austrii, z miejsca budzie negatywne emocje ;) Tak to już z zawodnikami faworyzowanymi w jakiś sposób, nie budzą sympatii, podobnie ma np Pilch z racji tego, że Małysz załatwił mu sponsora, pomimo że nikomu w ten sposób krzywdy nie zrobił ;)

 • ZKuba36 profesor
  Moim zdaniem.

  Bardzo precyzyjnie opracowany plan startowy zawodników. Gratulacje dla sztabu szkoleniowego. Wprawdzie była szansa, że gdyby w parze z Wąskiem skakał Zniszczoł to można było wygrać z Austriakami ale w tym przypadku kto miałby wywalczyć dodatkowe miejsce (dla Huli) w PŚ? Z całą pewnością nie Hula.
  Dzięki takiej kombinacji jaka była, Hula zdobył 10x więcej punktów niż w całym ubiegłym sezonie i ma zagwarantowane występy w PŚ. Narzekcie, że zbyt często startuje w PŚ? Nie martwcie się. Gdy będą zawody w USA, to z całą pewnością Hula wystąpi w PK , bo dawno tam nie był, a przecież będzie musiał ubezpieczać Zniszczoła w walce o 7 miejsce.

 • Arturion weteran
  @skortom76

  I tu widzisz @Barteusz25, jak nie należy pisać postów do starszych w portalu. ;-)
  I wyciągnij wnioski, bo zima się zbliża, a z nią nowe wyzwania.

 • skortom76 doświadczony
  @Pavel

  Pół sezonu wycieczek dla Huli? A kto ma jechać miszcz Polski Pilch? W obecnym wieku Pilcha Hula miał 40 razy więcej punktów w PŚ od miszcza, poprostu zasłużył...Będą lepsi to pojada a narazie Pilch i i koledzy to za Stefankiem narty mogą nosic...

 • Arturion weteran
  @Barteusz25

  No, a lajk dla mnie gdzie? ;-)))
  Post zaczynasz od "dokładnie". A to znaczy, że czas na szacun. ;-)

 • Barteusz25 początkujący
  @Arturion

  Dokładnie dlatego nie należy się przywiązywać do wyników zawodów letnich. Wielu zawodnikom forma ciągle faluje, co może wywoływać złudny optymizm lub pesymizm przed zimą. Jeśli zawodnik raz jest w top 10 LGP, a innym razem nie zdobywa punktów CoC, to jego forma jest po prostu „letnia”. I wpływ na to ma też obsada danych zawodów.

 • Arturion weteran

  Dobry zrobiliśmy transfer trenerski. Wszystko się zgadza. Przynajmniej na razie. I jakoś odpuściliśmy presje na sukcesy latem! Sam w zeszłym roku szalałem przy sukcesach (bo jednak były) i nie spodziewałem się paskudnej zimy... Teraz widzimy, że trenuje naszych naprawdę dobry fachowiec. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

  EDIT - No i wreszcie limit wykorzystany.

 • dejw profesor

  Bez zaskoczenia, Murańka obskoczy pewnie podwójnie Klingenthal, Zniszczoł ma jasny cel by zrobić limit, a Juroszek wypadł jako nr 2 w Stams, więc to on dopełnia skład. A w komentarzach znowu paru męczydupów o obecności Huli.
  Konkurs na tym austriackim półmamucie to i tak tylko przystawka (szkoda, że kompletnie niestrawna i nie nadająca się w żaden sposób do obserwowania) do finału w Niemczech za półtora tygodnia.

 • Janeman profesor

  Na prawdę nie rozumiem wieloletnich forumowiczów którzy chcieli by tutaj widzieć Zniszczoła - macie nasz sztab za grupkę bezmózgów którzy nie wiedzą jak się przydziela kwoty na PŚ, czy może uważacie, że walkę o kwoty należy odpuścić w imię wyższej idei "aby latem skakali najlepsi" ?
  Co do samego składu, to spodziewałem się kombinowanego - ktoś kto przegrał swoją szansę na kwotę (Murańka/Kot) i chyba właśnie Hula jako ten który ostatnio nieźle wypadł, choć osobiście chciałem zobaczyć Juroszka który dobrze skacze na takich obiektach i dla którego start na tym poziomie to chyba nadal jest atrakcja sama w sobie(tu sztab mnie zaskoczył na plus).
  Z tego składu chyba wynika, że Murańka i Kot mają nadal walczyć o kwotę i w razie przyzwoitego występu w najbliższych zawodach zostaną wysłani do USA (miejmy nadzieją, że po to by asekurować miejsce Zniszczoła, który będzie w tym czasie szykował się do zimy). Z drugiej strony Hula i Juroszek o kwotę już nie powalczą, a przy założeniu wyjazdu do USA mogli nadal być w grze.
  ps. Bardzo podoba mi się nasza tegoroczna polityka startowo-kwotowa bo widać, ze wszystko jest przemyślane, a skoczkowie mają postawione cele do realizacji. Oby przełożył o się to na udaną zimę.

 • Arturion weteran
  @janbombek

  Marudzisz. Przecież w tych nominacjach widać pomysł.

 • janbombek doświadczony

  Pewnie niech Stefan jedzie, musi się Thurnbichler do niego przekonać, jak słabym jest skoczkiem.

 • Arturion weteran
  @deo

  Jeszcze ci dodam, że akurat na tej skoczni przy "dniu konia" Stefanek może coś uskoczyć. I po to tam pojechał akurat on.

 • Arturion weteran
  @deo

  I on się zdziwi, i ja też. Hula, to nie jest jakiś cieć, ale rozsądku proszę.
  Bo żaden as z niego też nie jest i nie był.
  Żeby ci "uplastycznić": taki Murańka ma przynajmniej ważne rekordy ważnych skoczni. Hula ocierał się o medale. Dla mnie Murańka jest skoczniem bardziej "rokującym", bo może mu akurat wszystko zagrać. Stefanek gwarantuje (i to nie zawsze) stabilność.
  Wolę jakiś fajny rekord skoczni od wymęczonego 6. miejsca w naprawdę ważnym konkursie.

 • Pavel profesor
  @deo

  Nie, może być i pierwszy, wszystko mi jedno póki jest to lato.

 • Arturion weteran
  @Pavel

  Rozumiem cię, ale rozumiem też taktykę. Jakby Murańki nie dali w Klingenthal, to byłoby świństwo faktycznie.

  EDIT - chyba, żeby odniósł kontuzję.

 • deo bywalec
  @Pavel

  zdziwisz się jak w weekend Hula będzie w 10

 • Pavel profesor
  @Arturion

  Mi jakoś mocno nie zależy na tym składzie, po prostu jedyny, który zasłużył na wyjazd to Murańka z racji wywalczenia miejsca dla siebie, cała reszta na tym etapie sezonu jest kompletnie uznaniowa. Trenerzy wybrali taką ekipę, ich decyzja, byle w zimie była sprawiedliwa rywalizacja o miejsca, a nie pół sezonu wycieczek Huli bez punktu.

 • Arturion weteran
  @padu

  Jeśli już to płatna na Playerze. A i to nie na pewno. To ciągle lato... :-)
  A latem "cała kasa, całą dobę". Zawsze znajdą sposób, by nie transmitować za friko.
  Szukaj streamów.

 • padu stały bywalec

  A z sobotniej serii kwalifikacyjnej/progu będzie transmisja?

 • Arturion weteran
  @Pavel

  Rozumiem, że pojechał Hula zamiast Murańki, bo lepiej skacze na normalnych obiektach. Natomiast zdziwię się, gdy Hula pojedzie (zamiast Murańki) do Kilngenthal.

 • Mucha125 weteran
  @alo

  Wolę teraz wożenie niż na zimę. Zniszczoł ma sobie szansę wywalczyć miejsce na 7 period i Niemiecka część LGP

 • Robert Johansson252 profesor

  Top 10 Skoczni

  1. Hinzenbach

  Nie no, żart. Ta skocznia to totalny chłam - skakanie w jedną dziurę i to zbyt blisko, by wystarczająco przyjrzeć się skoczkowi w locie. 90 metrów na tym bublu to kapitalna odległość... Już dawno powinni wywalić to z kalendarza i dać chociażby nieco większe Villach, czy nawet Stams, bądź Bischofshofen.

 • alo profesor

  Wożą tego Hule jakby to on jakieś przody miał. Zniszczol zasłużył bardziej na udział.

 • Pavel profesor
  @kibicsportu

  Ja tu zupełnie pomija aspekt kto by się spisał lepiej, tego nie wiemy, a PK w Rumunii jest średnim wyznacznikiem, tylko rozpatruje aspekt "zasług", a tu moje stanowisko jest niezmienne, zasłużył ten, który miejsce wywalczył, tyle.

 • kibicsportu profesor
  @Pavel

  Gdyby to była duża skocznia, to Murańka mógłby startować, ale na takim maleńkim obiekcie to Hula lepiej się nadaje.
  Poza tym teraz w weekend jest PK w Klingenthal, jesli się dobrze Murańka tam zaprezentuje to ma szansę wystąpić w LGP.
  Pamiętajmy, że to tylko LGP, a nie PŚ.

 • Lataj profesor

  Szkoda, że nie ma Murańki, który wywalczył limit, ale niech się pojawi chociaż w Klingenthal. Chociaż Hulę rozumiem, bo był solidny w Rumunii. I w sumie Juroszek dobrze sobie radził na tamtym obiekcie.

 • Pavel profesor
  @kibicsportu

  Zasłużył to Murańka, na którego miejscu skacze Hula. Mimo wszystko, abstrachvjąc od tego kto zasłużył, a kto nie, to i tak ten start większego znaczenia nie ma. Skocznia malutka, a i tak zimę zaczynamy Krakówka gdzie będzie można powalczyć o PS.

 • Arturion weteran
  @Prekursor Skoczni Vip

  Zniszczoł ma inne zadanie (patrz niżej), a Stękała jest całkiem bez formy.

 • King profesor

  Skład był w sumie do przewidzenia. Zniszczoł walczy o miejsce na zimę, więc ja spodziewałem się tutaj Huli, który wypadł solidnie w Rasnovie, a Juroszek pokazał się na tej skoczni z dobrej strony w zeszłym roku. W Klingenthal pewnie ujrzymy inny skład zamiast Huli i Juroszka pewnie Murańka i Zniszczoł.

 • Prekursor Skoczni Vip weteran

  Trochę dziwne że nie ma Zniszczola a jest Juroszek. Zapewne decydował wiek. Co się dzieje ze Stekałą?

 • kibicsportu profesor

  Myślałem, że może być Habdas a nie Juroszek, ale w sumie Juroszek też może być. Hule już wcześniej przewidywałem i zdziwiłbym się gdyby go nie było w składzie na Hinzenbach, bo prostu zasłużył.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl