LPK w Klingenthal: Triumf Ringena, Zniszczoł siódmy

 • 2022-09-24 14:23

Sondre Ringen został zwycięzcą sobotnich zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Lider cyklu triumfował po skokach na odległość 139,5 m oraz 135 m. Drugie miejsce zajął Michael Hayboeck, a trzecie Kristoffer Eriksen Sundal. Siódmy był Aleksander Zniszczoł, a pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się norweski duet. Liderem był Anders Fannemel (140 m), który wyprzedzał o 7,4 punktu Sondre Ringena (139 m). Trzeci był Francisco Moerth (139,5 m), czwarty Michael Hayboeck (135,5 m), a piąty Kristoffer Eriksen Sundal (133 m).

Aleksander Zniszczoł z wynikiem 133,5 metra zajmował szóstą lokatę ze stratą 6,7 pkt. do  miejsca na podium. Ósmy był Klemens Murańka (135,5 m). Biało-Czerwonych rozdzielał Joacim Oedegaard Bjoereng (133 m), a czołową dziesiątkę zamykali Philipp Aschenwald (133,5 m), Zak Mogel (129 m).

Awans do serii finałowej wywalczyło jeszcze trzech Polaków. Piętnaste miejsce na półmetku zajmował Jan Habdas (126,5 m), siedemnasty był Maciej Kot (130 m), a dwudziesty siódmy Andrzej Stękała (122,5 m).

Klemens Joniak oddał skok na odległość 108,5 metra i zakończył udział w sobotnim konkursie na czterdziestym dziewiątym miejscu.

Pierwszą serię treningową rozegrano w całości z 16. belki. Rywalizację wielokrotnie przerywano z uwagi na warunki wietrzne.

W finale zaatakował Sondre Ringen, który wylądował na 135 metrze. Lider Letniego Pucharu Kontynentalnego odniósł tym samym zwycięstwo z przewagą 11,3 punktu nad Michaelem Hayboeckiem (131,5 m) oraz 12,5 pkt. nad Kristofferem Eriksenem Sundalem (130 m). Prowadzący na półmetku, Anders Fannemel (121 m) ostatecznie był czwarty, przed Lovro Kosem (134,5 m) i Benjaminem Oestvoldem (137,5 m).

Aleksander Zniszczoł uzyskał w drugiej próbie 126,5 metra i zakończył zawody na siódmym miejscu, przed Francisco Moerthem (127,5 m) i Philippem Aschenwaldem (124 m). Awans z 29. na 10. pozycję zanotował Włoch Giovanni Bresadola (138 m).

Klemens Murańka z wynikiem 118,5 metra spadł na siedemnastą pozycję. Dwie lokaty niżej uplasował się Jan Habdas (124 m). Dwudziesty trzeci był Andrzej Stękała (124,5 m), a dwudziesty czwarty Maciej Kot (112 m).

Rundę finałową rozegrano z 16. i 17. platformy. Ponownie wiatr utrudniał przeprowadzenie rywalizacji.

Dzięki sobotniej wygranej, Sondre Ringen (334 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedza Michaela Hayboecka (260 pkt.) oraz Andersa Fannemela (246 pkt.). Piąty jest Aleksander Zniszczoł (176 pkt.), a dziesiąty Klemens Murańka (112 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Klingenthal. Początek rywalizacji o 10:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu LPK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13798) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion weteran

  A co jutro? Może być podobnie, ale taki Aschenwald może w piątkę wbić. Drugi skok miał słabszy wyraźnie - do poprawienia. Podobnie Olek i Klemens, obydwaj mogą się poprawić a Klemens nawet znacznie. Podobnie Kot.
  Może być fajny i jeszcze lepszy dla nas konkurs.

 • dejw profesor
  @Lataj

  Fakt, nie wiem czemu to pochrzaniłem 😅 Oczywiście, chodzi o dsq w Stams.

 • Lataj profesor
  @dejw

  A nie dyskwalifikacji w pierwszym konkursie w Stams?

 • dejw profesor

  Norwegowie całościowo bardzo mocni, te wyniki robią jeszcze większe wrażenie niż to co zrobili w Lillehammer na początku września. Ich wewnętrzna walka o limit staje się ciekawsza, niż z całą resztą krajów, po takim przetasowaniu w II serii Fanemmel ma w periodzie już tylko 26 punktów przewagi nad Ringenem (i bierze się z dyskwalifikacji dzisiejszego triumfatora w drugim konkursie na Lysgårdsbakken). Niedaleko jest Sundal, a i Oestevold oddający od czasu do czasu spektakularne bomby (najlepszy wynik drugiej serii) nie jest bez szans.
  Hayboeck, Kos, Zniszczoł trzymają się w ścisłej czołówce, za to dzisiaj zaskakująco słabiutko Raimund (choć też trochę pechowo, to od jego próby zaczął się mocno odwracać wiatr w II serii).
  W Stams swoją szansę wykorzystał E.Schmid, a tutaj Steinbesser - niemieckie juniorskie wyskoki z Oberstdorfu bardzo szybko zdobyły uprawnienia do startowania w elicie.

 • kuzynn początkujący
  @Janeman

  W treningu było 2 Francuzów w 30, przypadek czy teraz mieli gorsze warunki?

 • Janeman profesor
  Myśl szkoleniowa

  Zarówno u Francuzów jak i Czechów widać pracę sztabów włożoną w wyrównanie poziomu zespołu...

 • Janeman profesor

  Trochę szkoda, że Zniszczoł nie dostał choć 0,5 punktu więcej od sędziów w drugiej rundzie, ale i tak konkurs na plus.
  Nasi mieli dziś pecha w drugiej serii - zarówno Murańka, jak i Habdas mogli skończyć nieco wyżej...
  Kot chyba pozbawił się szansy na wycieczkę do USA (o ile planujemy tam kogoś posyłać) bo nawet przy udziale w 7 konkursach nie ma szans włączyć się w walkę o kwotę, więc wysyłanie go było by tylko nieuzasadnionym wydatkiem. Z resztą już żaden z naszych nie da wsparcia Zniszczołowi, więc wszystko zależy od tego czy Słoweńcy lub Niemcy się tam wybiorą...

 • sheef weteran
  Statystyki konkursu

  3 zwycięstwo Ringena (3 podium w karierze),
  4 podium w karierze Hayboecka,
  3 podium w karierze Sundala.

 • alo profesor

  Bresadola z 30 miejsca w pierwszej dziesiątce wylądował
  Dobrze Zniszczol

 • kibicsportu profesor

  Ładna wycinka teraz zawodników...

 • alo profesor

  Beznadziejne warunki dla Muranki i Zniszczola chyba

 • Lataj profesor

  Na początku myślałem, że Habdas znów klepnął bulę, bo wiatr znów kręcił, a potem musiał powtórzyć swój skok XD A to chyba był przedskoczek.

 • Arturion weteran
  @alo

  Tymczasem podwyższyli belkę i Habdas skakał z 17.

 • alo profesor

  Przyzwoicie Habdas aczkolwiek miejsce w trzeciej dziesiątce

 • Arturion weteran
  @King

  Poprawił się, napisał, żeby żądać powtórzenia skoku Kota.

 • King profesor
  @alo

  Coś ty się tak tego Kota uczepił? :)
  Skoczył lepiej trochę w 1 serii to nagle byłeś cicho, znowu słabiej to od razu.

 • kibicsportu profesor

  Kompletnie teraz nie ma wiatru. Dziwię się, że nie podwyższą belki

 • Arturion weteran
  @alo

  No to teraz przed Ceconem długo czekają...
  No i Janek nie może skoczyć.

 • StochMistrz{29465894} profesor

  Stękała rozregulowany technicznie do cna :-(

 • alo profesor
  @Arturion

  Oni są chyba idi**ami żeby puszczac na stracenie kota. Powinni rządac powtórzenia skoku bez jaj

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl