PK w Iron Mountain: Eisenbichler najlepszy w drugim sobotnim konkursie, Stękała dwunasty

 • 2024-02-24 21:40

Markus Eisenbichler wygrał drugi sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Iron Mountain (HS133). Reprezentant Niemiec oddał skoki na odległość 131,5 m oraz 139 m. Drugie miejsce zajął Anders Haare, a trzecie - Ben Bayer. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała był jedenasty. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.

Po pierwszej serii prowadził Constantin Schmid. Reprezentant Niemiec wylądował na 137 metrze i wyprzedzał o 0,6 punktu Andersa Haare (135,5 m). Trzecie miejsce zajmował Ben Bayer (138 m), a czwarty był Benjamin Oestvold (133 m).

Andrzej Stękała po skoku na odległość 132,5 metra plasował się na piątym miejscu ex aequo z Clemensem Leitnerem (137 m). Siódmy był Markus Eisenbichler (131,5 m), ósmy Maximilian Ortner (130,5 m), dziewiąty Adrian Tittel (129 m), zaś dziesiąty Jonas Schuster (130 m).

Pozostali Polacy zostali sklasyfikowani w trzeciej dziesiątce. Na dwudziestej pierwszej pozycji plasował się Jakub Wolny (122,5 m). Dwudzieste trzecie miejsce zajmował Maciej Kot (117,5 m), a dwudziesty dziewiąty był Kacper Juroszek (115,5 m) tuż przed Janem Habdasem (113,5 m).

Pierwszą serię konkursową przeprowadzono z 18. i 17. belki startowej. Upadek w niej zaliczył reprezentant Kazachstanu, Swiatosław Nazarienko (107,5 m).

W finale z siódmego miejsca zaatakował Markus Eisenbichler. Niemiec poszybował na 139 metr i ostatecznie triumfował w Iron Mountain z przewagą półtora punktu nad Andersem Haare (124 m). Na najniższy stopień podium wskoczył Ben Bayer (126,5 m) przed Jonasem Schusterem (136 m), Clemensem Leitnerem (129,5 m) i Benjaminem Oestvoldem (123,5 m).

Na siódmej pozycji zawody ukończył Maximilian Ortner (128,5 m). Lider na półmetku, Constantin Schmid (119 m) ostatecznie był ósmy, przed Fredrikiem Villumstadem (128,5 m) i Maksimem Bartoljem (129 m). Na dwunastym miejscu sklasyfikowany został Andrzej Stękała (126 m).

Maciej Kot w drugiej próbie wylądował na 132 metrze i awansował na szesnaste miejsce. Dwudziesty pierwszy był Jakub Wolny (123 m), dwudziesty dziewiąty Kacper Juroszek (111,5 m), a trzydziesty Jan Habdas (112,5 m).

Serię finałową przeprowadzono z 17. platformy.

Na czele Pucharu Kontynentalnego znajduje się Jonas Schuster (897 pkt.) przed Maximilianem Ortnerem (848 pkt.) i Robinem Pedersenem (800 pkt.). Dziewiętnaste miejsce zajmuje najlepszy z Polaków, Klemens Murańka (257 pkt.).

Po sobotnich zawodach w Iron Mountain, pewne dodatkowych miejsc startowych na marcowe konkursy Pucharu Świata są reprezentacje Austrii i Norwegii. W grze o trzecią miejscówkę pozostały ekipy Niemiec, Polski i Słowenii. Obecnie najbliżej sukcesu jest Constantin Schmid, który ma 41 punktów przewagi w klasyfikacji periodu nad Maciejem Kotem i Maksimem Bartoljem.

Początek niedzielnego konkursu w Iron Mountain zaplanowano na 20:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego 2023/24 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 6. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (31575) komentarze: (100)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @ASJ_212

  Przeczytaj sobie to, co niżej pisałem z @Labrador_Retriever. Jest oczywistym, że błąd jest w relacji. Nie tylko dlatego, że jest tam błąd obliczeniowy, a skok Wasiljewa rzekomo miał być identyczny jak Wassera, ale też dlatego, że w relacji FIS byki trafiają się regularnie.

 • Janusz11 stały bywalec
  @fraki

  Ja pisałem o składzie na PK i limicie na PK, a tam będzie 7 miejsc dzięki miejscówce z FIS Cup. Na PŚ będzie jak zwykle 5 miejsc bez dodatkowej miejscówki.

 • alo profesor
  @Labrador_Retriever

  Polska nie zasługuje na limit

 • ASJ_212 bywalec

  To prawda u nas na limit już są nikłe szanse. To samo pewnie u Słoweńców. Bartolj jest na równi z Kotem w klasyfikacji periodu. W sumie szkoda mi Bartolja. W każdym periodzie zażarcie walczy o limit, ale dużo traci na lądowaniach.

 • Labrador_Retriever weteran
  @Franciszek

  Zapomnij o tym limicie. Przecież to musiałby się wydarzyć jakiś armagedon u Niemców. Nie mam ochoty tego liczyć nawet, bo szanse na limit są, ale właściwie tylko matematyczne. Kot tu skacze za słabo, rywale z Niemiec za dobrze w porównaniu do niego.

 • Labrador_Retriever weteran
  @ASJ_212

  No nie, protokół jest właściwy. To w relacji był błąd, przez to też w tych wynikach podane jest błędne miejsce Stękały. Jak są rozbieżności, to patrzcie na protokół, to jest oficjalny dokument.

 • ASJ_212 bywalec
  @KacpereQ_Ski_Jumping7312

  Na 11. W protokole jest błąd bo Vassilyev był 13 ex aequo z Wasserem a w protokole Vassilyev jest na 11

 • KacpereQ_Ski_Jumping7312 bywalec

  Który w końcu był Stękała? Tutaj pisze że 11 a w protokole jest na 12 miejscu

 • Pavel profesor
  @Franciszek

  Zależy które miejsce zajmą konkurenci bo niestety nie ma przewagi, a musi gonić ;)

 • Franciszek bywalec

  Które miejsce teraz Kot potrzebuje zeby wywalczył dzis limit? Podium czy moze tez 10-tka czy coś takiego?

 • fraki stały bywalec
  @Janusz11

  Jakim limicie 7? Limit to 6, bo prawdopodobieństwo wywalczenia miejscówki przez Kota to max 10%.

 • Mixolo bywalec
  @Whyduck

  No to na spokojnie jest w gazie Markus

 • ASJ_212 bywalec

  No to w 3 konkursie Eisenbichler jest gotów wyrwać limit Schmidowi.

 • Whyduck początkujący
  @Mixolo Ósmy

  Za ósme miejsce Schmid dostałby 32 punkty. Miałby w tym periodzie 259 przy 260 Marcusa w przypadku jego zwycięstwa.

 • Janekx1 weteran

  Jakiś randomowy Ben Bayer z Niemiec na pudle a Juroszek i Habdasek pod koniec 3 dziesiątki xD

 • Mixolo bywalec
  @maciek0932

  No tak i ile Schmid już skacze a Markus po przerwie chyba od 2 miesięcy około wraca i rozjeżdża

 • maciek0932 doświadczony
  @Mixolo

  Tym bardziej, że Schmid w tym sezonie już miał dużo szans, a ich nie wykorzystał. Co innego Eisenbichler. Start w PŚ mógłby mu dać motywację na następny sezon.

 • Robert Johansson252 profesor

  Powrót Niedźwiedzia

 • rkskfbl stały bywalec

  Tęsknię za nim w PŚ. Takiej osobowości brakuje w skokach. I jego wyjątkowych min podczas siedzenia na belce. On i Raimund to ciekawi ekspresyjni goście.

 • Mixolo bywalec
  @Labrador_Retriever

  A ktoś obliczył który musi być Schmid żeby Markus go wyprzedził jak wygra?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl