LPI Pań w Hinterzarten: Hirner wygrywa konkurs, Arnet cały cykl

  • 2025-09-28 10:46

Lisa Hirner z Austrii – zawodniczka uprawiająca kombinację norweską – wygrała finałowe zawody Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań w skokach narciarskich. Konkurs na Rothaus-Schanze (HS109) w niemieckim Hinterzarten zamknął tegoroczną edycję cyklu, którego triumfatorką została Szwajcarka Sina Arnet.

28.09.2025 - Podium LPI Pań 202528.09.2025 - Podium LPI Pań 2025
fot. Renata Nadarkiewicz

Dla 21-letniej dwuboistki z Austrii były to pierwsze międzynarodowe starty pośród skoczkiń narciarskich od 2019 roku. Lisa Hirner, która jest trzykrotną medalistką mistrzostw świata w kombinacji norweskiej, w sobotę zajęła czwartą pozycję w Hinterzarten, natomiast w niedzielę nie miała sobie równych. W pierwszej rundzie Hirner lądowała na 97. metrze, co dawało jej dopiero 4. lokatę. W finale Austriaczka poprawiła się o pięć metrów, oddając najdłuższy skok konkursu. Ostatecznie pozwoliło jej to zbudować przewagę 2,2 pkt. nad drugą Nagomi Nakayamą z Japonii (98,5 oraz 100 metrów). Na najniższym stopniu podium stanęła Słowenka Tinkara Komar (95,5 oraz 97 metrów). 

Yu Saito z Japonii (94 i 97 metrów) zakończyła rywalizację na czwartej lokacie, piąta była Sina Arnet ze Szwajcarii (94 oraz 96,5 metra), natomiast na szóstej pozycji sklasyfikowana została Karina Kozłowa. Ukrainka trenująca w Klubie Sportowym Eve-nement Zakopane w pierwszej serii poszybowała na odległość 100,5 metra, co dawało jej pozycję liderki. W finale 16-latka uzyskała 91,5 metra. Szóste miejsce to jej najlepszy rezultat na zapleczu kobiecego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Polki nie startowały w Badenii-Wirtembergii.

Niedzielny konkurs w Hinterzarten był ostatnim z czterech w ramach Letniego Pucharu Interkontynentalnego pań 2025. Triumfatorką tegorocznej edycji została Arnet, która zebrała 265 punktów w czterech startach. Piętnaście „oczek” mniej zgromadziła Saito. Trzecie miejsce zajęła Chinka Zeng Ping, która wygrała oba konkursy w Einsiedeln, natomiast nie pojawiła się w Niemczech.

Zimowy Puchar Interkontynentalny kobiet 2025/26 ruszy 12 grudnia w norweskim Notodden. Później skoczkinie zmierzą się jeszcze w Innsbrucku, Lillehammer, Brotterode. Finałowym przystankiem cyklu będzie Lahti.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz końcową klasyfikację Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2025 >>>

 


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3897) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Slonecznik początkujący
    @Lataj

    Żebyś się pytał szczurze

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Potem mamy Lenę Bogusz, Emilię Antosz i jeszcze kilka. Młodsze od Kozłowej.

  • sheef profesor
    Zwyciężczynie Letniego Pucharu Kontynentalnego oraz Interkontynentalnego

    I. Letni Puchar Kontynentalny:

    1. 2008 - Ulrike Graessler (GER) - 3 zwycięstwa w sezonie,
    2. 2009 - Ulrike Graessler (GER) - 4 zwycięstwa w sezonie,
    3. 2010 - Daniela Iraschko (AUT) - 6 zwycięstw w sezonie,
    4. 2011 - Coline Mattel (FRA) - 3 zwycięstwa w sezonie,
    5. 2012 - Daniela Iraschko i Jacqueline Seifriedsberger (obie AUT) - po 1 1 zwycięstwie w sezonie,
    6. 2013 - Ema Klinec (SLO) - 2 zwycięstwa w sezonie,
    7. 2014 - Sara Takanashi (JPN) - 2 zwycięstwa w sezonie,
    8. 2015 - Maren Lundby i Line Jahr (obie NOR), Ema Klinec (SLO) i Sara Takanashi (JPN) - po 1 zwycięstwie w sezonie,
    9. 2016 - Lucile Morat (FRA) - 2 zwycięstwa w sezonie,
    10. 2017 - Kamila Karpiel (POL) - 1 zwycięstwo w sezonie,
    11. 2018 - Katharina Althaus (GER) - 2 zwycięstwa w sezonie,
    12. 2019 - Marita Kramer (AUT) - 2 zwycięstwa w sezonie,
    13. 2021 - Julia Muehlbacher (AUT) - 0 zwycięstw (2 miejsca na podium w sezonie) i Hannah Wiegele (AUT) - 0 zwycięstw (1 miejsce na podium w sezonie).

    II. Letni Puchar Inerkontynentalny:

    1. 2023 - Annika Sieff (ITA) - 2 zwycięstwa w sezonie),
    2. 2024 - Katharina Schmid (GER) - 3 zwycięstwa w sezonie,
    3. 2025 - Sina Arnet (SIU) - 0 zwycięstw (3x podium w sezonie).

  • Lataj profesor
    @Rawianek

    Dla Bełtowskiej to ostatni juniorski sezon. Po niej nie mamy nic. Zaskakująco dużo naszych się odmeldowało, gdy zaczęło w naszych skokach pań iść dobrze. Z 2007 została jedynie Frączek, a nie skakała w zawodach na NH. Czyli jedyną, która na ten moment wystąpi w MŚJ, jest Pola.

  • ms_ profesor
    @Lataj

    Warto dodać, że w zasadzie to kombinatorka, ale tego lata często skakała w samych skokach, jednak kombinacji nie porzuciła. Startowała choćby ostatnio w kombinacji w LGP w Predazzo, gdzie wystąpiła też w skokach. Fajnie, że Hirner wygrała, a @Klimov palnął taką bzdurę jak zobaczył listę startową przed pierwszym konkursem, że to zawodniczka, która zakończyła karierę w 2019 roku xd wtopa porównywalna do Kolosa, który nie tak dawno palnął, że Akito Watabe to amator ;)

  • sheef profesor
    Statystyki konkursu

    1 zwycięstwo Hirner (1 podium w karierze),
    2 podium w karierze Nakayamy,
    1 podium w karierze T. Komar.

  • Rawianek profesor
    @Lataj

    Mamy Bełtowska, która jest dwa lata starsza od niej.

  • Lataj profesor

    Ukrainka nie wygrała, ale jest w top 6. Skoro oni mają młodziutką skoczkinię, która skacze na zawodach FIS, to dlaczego nie możemy takiej mieć?

  • maciek0932 weteran

    Mam nadzieję, że ta naturalizacja to dalej aktualna jest.

  • Rawianek profesor

    Jestem w szoku, że Kozlova prowadzi.

  • Arturion profesor
    @Lataj

    W końcu kiedyś musi zacząć wygrywać! :-)

  • Lataj profesor

    Wiedziałem, że Kozlovej się uda wywalczyć prawo startu w PŚ, ale nie wiedziałem, że uda się wygrać serię.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl