Debiutant w składzie Słowenii na Hinzenbach, Prevc oddelegowany do PK
- 2025-10-16 13:10
Enej Faletic
fot. Tadeusz Mieczyński
Trener Robert Hrgota zabierze do Hinzenbach na przedostatni weekend zawodów Letniego Grand Prix czterech skoczków. Będą to Anže Lanisek, Timi Zajc, Lovro Kos oraz Enej Faletic, dla którego będzie to pierwszy występ w konkursie najwyższego szczebla.
Niespełna 19-letni Faletic wygrał tego lata FIS Cup w Ljubnie, a kolejnego dnia rywalizacji uplasował się na drugim miejscu. Triumfował też w zawodach Pucharu Alp w Oberstdorfie i Einsiedeln, a w Pucharze Kontynentalnym w Stams dwukrotnie uplasował się na piątym miejscu. Przed ponad dwoma tygodniami został mistrzem Słowenii do lat 20, wyprzedzając z bardzo dużą przewagą Aljaza Janhara.
Do Austrii nie pojedzie aktualny mistrz świata i rekordzista świata Domen Prevc, który wybiera się do Niemiec, gdzie powalczy w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Wszystkich najlepszych Słoweńców będzie można zobaczyć w najbliższy wtorek w Kranju, gdzie zmierzą się w rywalizacji o tytuł letniego mistrza kraju.
- Z zainteresowaniem czekamy na zawody w najbliższy weekend. Nie skakaliśmy jeszcze na lodowych torach, więc będą to nasze pierwsze takie próby w tym sezonie. Enej Faletič zasłużył na tę szansę po swoich doskonałych występach tego lata, a wiemy, że Domen Prevec bardzo dobrze czuje się w Klingenthal i wydaje się rozsądne, aby wziął udział w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Niemczech – powiedział główny trener słoweńskich skoczków Robert Hrgota.
-
Mucha125 profesor
Slowency lubią wozić tak zawodników jak Eneja. Juz kiedyś tak zrobili z Cene
-
Pavel profesor
@zimowy_komentator
Wróżę ci wielką karierę w kabarecie razem z Kazimierzem vel Mariuszem Lisem. Powodzenia.
-
zimowy_komentator profesor
Konsultacje przed PŚ w Polsce:
- Enej jaki zespół ma ci podegrać podczas skoku?
- zespół Enej. -
Stinger profesor
@Prekursor Skoczni Vip
No tak bo był już w Japonii, USA, Australii, teraz leci do Argentyny, a na koniec do Afryki.
-
szczurnik weteran
@Arturion
Japończyk jest w nawet lepszej sytuacji, niż Austriacy, a jak jeszcze Szwajcar dołączy...
-
Sigmusiaxd doświadczony
Ciekawie się zapowiada LPK i LGP w Hinzenbach i Klingenthal. Czy Tomasiak wyprzedzi Prevca? A kto wygra LMS w Kranj?
-
Arturion profesor
Chyba Jancara wyślą na LPK. Ale czemu nie dali skakać np. Mogelowi? Chyba, że on też rusza po miejscówkę...
-
Prekursor Skoczni Vip weteran
Zajadą tego Faletica, jezdzi wszedzie gdzie sie da.
-
Arturion profesor
@maciek0932
Domen może też w Mistrzostwach Słowenii nie wystartować. A co do najważniejszej miejscówki, to wydaje się, że AUT i POL mają ją zapewnioną. A trzeciej Domen wcale zdobyć nie musi.
-
equest profesor
Tutaj ranking CRL stan na dziś.
https://www.skijumping.pl/wyniki/klasyfikacja/coc/crl -
King profesor
@andbal
Zakładając, że Amilkiewicz zostanie wyprzedzony przez Domena to niby ile mu brakuje do najbliższego zawodnika żeby utrzymać limit w PK?
-
equest profesor
Tak źle z Tymoteuszem Amilkiewiczem nie musi być.
Po pierwsze jest 49, nawet jak Domen "wtargnie" to spadnie na 50 miejsce,
Po drugie ma kilku przed sobą w zasięgu.
Po trzecie Simon Steinberger startuje w LGP w Hinzenbach,
a do niego Tymoteusz traci tylko 9 punktów. -
Robert Johansson252 profesor
Jak Tomasiak jakims cudem z nim wygra (pod warunkiem, ze Prevc jest w dobrej formie), to wtedy dopiero bedzie mozna pompowac balonik.
Wybaczcie brak polskich znakow, alt mi nie dziala w laptopie... -
Stefan_Kraft_108 bywalec
Nic dziwnego, że Domen nie chce cisnąć się na tą malutką skocznie
-
maciek0932 weteran
Ciekawe, że taki D.Prevc będzie musiał wracać z Klingenthal do Kranja na mistrzostwa Słowenii i znowu jechać do Klingenthal na LGP
-
dervish profesor
@Pavel
No chyba, że tak. Ok. No to ma się czym martwić Stękała czy inny, który ewentualnie maiły korzystać z tej ostatniej utraconej miejscówki. Będą mieli pole do popisu w FC.
-
Stinger profesor
@dervish
Chyba chodzi o to, że Domen Prevc wyprzedzi w Tymka Amilkiewicza w rankingu CRL i istnieje możliwość, że zaczniemy zimę z limitem 5 w PK, a nie 6.
-
-
dervish profesor
@Pavel
Niech żre - znaczy niech się częstuje. Tort do podziału jest spory, a Kacper stoi pierwszy w kolejce. Można nawet powiedzieć, że to on będzie rozdzielał porcje. ;)
-
-
-
andbal profesor
Niezbyt dobra wiadomość dla Polski udział Domena w LPK pod względem limitów w PK. No chyba, że Toporowi udało się znacząco poprawić Amilkiewicza.
-
dervish profesor
Będzie się tam działo. Zanosi się na najciekawszy weekend tego lata.
-
DomenPrevcFan stały bywalec
Właśnie już widziałam, że Faletič w składzie, cieszy mnie to i mam nadzieję, że powalczy o punkty. Ogólnie Jančar i Faletič są najbardziej obiecującymi słoweńskim młodymi zawodnikami, oby się nie wypalili za szybko.
A Domen odesłany do Klingenthal, bo to jedyna miejscówka, w której wygrywa LPK;)?
W ogóle ciekawe że Słoweńcy nie wykorzystują kwoty na LGP
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).






















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się