Adam Małysz: "Sezon igelitowy potraktuję na luzie"

 • 2005-05-16 07:38

Przebywający w Krakowie na meczu Reprezentacja Skoczków Narciarskich vs RAP, Adam Małysz powiedział dziennikarzom, że sezon letni potraktuje tym razem bardzo ulgowo, a koncentrować będzie się przede wszystkim na sezone olimpijskim.

- Sprawdziła się na mojej osobie w ubiegłym sezonie stara prawda, że jeśli skoczek błyszczy w sezonie letnim na igelicie, to zimą skacze słabiej. Zdecydowałem się w ubiegłym roku skakać we wszystkich letnich konkursach Grand Prix, bo szło mi bardzo dobrze. Zimą było niestety znacznie gorzej. Dlatego też teraz sezon igelitowy potraktuję na luzie i wystartuję tylko w nielicznych konkursach Grand Prix - powiedział nasz najlepszy skoczek, który inaugurację sezonu letniego ma już za sobą. Wraz ze swoimi kolegami z kadry A: Robertem Mateją, Rafałem Ślizem, Krystianem Długopolskim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą przebywał na pierwszym zgrupowaniu letnim w Austrii. O swoich wrażeniach opowiadał dziennikarzom:
- Zmiany personalne w kadrze narodowej A oceniam jako dobre. Ze starego składu pozostałem tylko ja i Robert Mateja. Przyszli młodzi zawodnicy, którzy mają chęć trenowania i walki. Było to widać już na pierwszym zgrupowaniu. Trenerzy kadry, zanim podjęli decyzje o zmianach w ekipie, pytali mnie, jako zawodnika doświadczonego, jak ja to widzę. Odpowiedziałem, że z tymi młodymi skoczkami na pewno będzie przyjemnie pracować.

Ostatnie dni zawodnicy spędzili w kraju. Poświęcili je na rehabilitację, uzupełnianie braków szkolnych, a także indywidualny trening.
- Ja wykorzystałem przerwę w zgrupowaniach na ćwiczenia rozciągające. W ubiegłym sezonie miałem skręcenie lewej nogi i wskutek tego przeciążenia poszły na prawą nogę. Mam teraz trochę dysbalans i musiałem popracować, aby go wyeliminować - poinformował dziennikarzy Adam Małysz i dodał, że kadrę czekają teraz badania lekarskie.

Kolejne zgrupowanie skoczków rozpoczyna się w czwartek, w Zakopanem.


Barbara Niewiadomska, źródło: onet.pl
oglądalność: (5550) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @dr

  Znaczenie zarządzania informacją nie jest aż tak ważne w momencie, gdy w sztabie brakuje fachowców związanych bezpośrednio ze szkoleniem skoczków - fizjologa, psychologa :-)
  Zwłaszcza, że skoro genialny Nad-Trener uważa sie za Nieomylną Alfę i Omegę i nie potrzebuje fachowców do pomocy [przeciez to Kuttin uznał, że psycholog w ogóle jest zbędny, bo on sam potrafi rozmawiac z zawodnikami - co widać na przykładzie Rutka, hihihi], to jest bardzo wątpliwym, aby chciał korzystac z pomocy kogoś takiego jak ty :-)

 • anonim
  Zarządzanie informacją

  Koordynatorzy przepłwu danych są po to rozsiani w Polsce aby korzystać z wymiany informacji z innymi ekipami z którymi mamy porozumienie ( np Czesi ), to także informacje o ewentualnym ciekawym sprzęcie "z innej ręki", przede wszystkim celem jest łączność w współpracy z innymi sztabami ( w zależności od położenia koordynatora ), z tymi z którymi jak powiedziałem mamy porozumienie. Niektóry ekipy nie chcą z nikim współpracować ale to już inna sprawa. Niestety pomimo dobrego zamysłu - zatrudniania pracowników pozyskujących informacje np o sposobie szkolenia młodzieży w niemczech, związek nasz i tak nie chce korzystać z tego, a szkoda, dla mnie to jest duża strata.

 • anonim

  Zatrudnienie lub brak koordynatora wymiany informacji - przepraszam bardzo, ale nie ma wpływu na samo szkolenie skoczków :) Co najwyżej - może mieć wpływ na szybkość zdobywania informacji o tym, czy np. gdzieś są skocznie przygotowane do treningu.

 • anonim
  @ojjj, dr, kłopoty ze zrozumieniem tekstu

  Sorry że mnie nie zrozumiałes :)
  I pomieszałes dwie rzeczy :-)
  Na swoim stanowisku może i jestes niezbędnym fachowcem, ale w całej tej dyskusji chodziło o głupie pozbycie się tych fachowców, którzy mają bezpośredni wpływ na przygotowanie skoczków - czyli głównie psychologa, fizjologa, masażystę, a może i lekarza ekipy.

 • anonim
  smoczyca

  Naprawdę to jest zabawane jak ograniczony umysł jest w stanie się jeszcze bardziej ograniczać. Włąśnie to pani zaprezentowała sobą. Ja nie mam obowiązku sie tłumaczyć. Niestety pracownicy należą do szeregu szatabu szkoleniowego i to także pracownicy terenowi, którzy są odpowiedzialni za dostarczanie różnych informacji ( nie jestem żadnym psychologiem, socjologiem, fizjologiem ), jestem koordynatorem wymiany informacji z czechami z sekcji zarządzanie informacją - blok 457, sekcja 14, a poza tym DSV jest duże ale nasze rozproszenie nie jest o wiele mniejsze, jeśli znałaby pani struktury pełnego sztabu możemy porozmawiać, a narazie nie ma sensu. Prawie wszyscy terenowi pracownicy są zatrudnieni na pół etatu i różnego rodzaju koordynatorzy wspomagający. Także prosiłbym żeby na przysłość bez wiedzy nie robiła pani z siebie błazna bo to naprawde smieszne jak pani jest ograniczona i jak w wąskim horyzoncie myślenai się pani porusza. Pozdrawiam.

 • anonim
  Kończ waść, wstydu oszczędź!

  Poza tym, porównanie z DSV - sam się waść po prostu ośmieszasz!
  To jasne, że CAŁY ZWIAZEK ma duuuużo pracowników, w co nie wątpię [możesz być jednym z nich], ale sztab szkoleniowy kadry - to przecież nie cały związek!
  I tak samo w DSV - w sztabie szkoleniowym jest kilka [kilkanaście] osób, a nie "tak dużo pracowników terenwoych że nie sposób zliczyć wszystkich." Pracownik terenowy nie szkoli zawodników pierwszej kadry! Pracowników terenowych jest dużo - ale w związku, nie w sztabie!
  Więc daruj sobie takie dyrdymały na przyszłość, skoro nie rozróżniasz sztabu szkoleniowego od związku :D

 • anonim

  Szanowny Panie/Pani dr!
  Skoro podaje się pan za pracownika sztabu szkoleniowego [i to niezbędnego fachowca wysokiej klasy] - to informuję iż nasza kadra zaczęła właśnie zgrupowanie w Zakopcu [kadra A, natomiast Kadra B - w Czechach]:))) Więc pańskie miejsce - jeśli rzeczywiście jest pan tym, za kogo się podaje - jest właśnie tam :) A nie w Jeleniej Górze :)
  Wniosek - albo wciskasz pan kit, aż miło, albo - jesteś kolejnym fachowcem "na telefon", a za takich to dziękujemy :) Jasne?
  Bajeczki to prosze serwować własnym dzieciom do poduszki, a nie dorosłym :P
  Pracownik terenowy sztabu szkoleniowego na pół etatu - buahahahaha, wykorzystamy ten tekst w kabarecie, bo powala z nóg :))))))
  Poza tym - jako pracownik terenowy - na pewno nie zajmujesz sie szkoleniem pierwszej kadry skoczków :))))
  Dwója z logiki Szanowny Panie!
  Do Widzenia!

 • anonim
  "Smoczyca"?????????

  Poza tym pani sposób wypowiedzi wskazuje jednoznacznie na niezbyt wysoki iloraz inteligencji, gdyż w sztabie jest zatrudnionych tak dużo pracowników terenwoych że nie sposób zliczyć wszystkich. Chyba pani nie pracowała nigdy w potężnej korporacji w której czasem niektóre osoby spotykają sie dopiero po 2 latach. Przykład - niemiecki DSV. Pozdrawiam i prosiłbym naprawde o postawę odrobine przywoitości, skoro mnie pani nie zna.

 • anonim
  Szanowna "Smoczyca"

  Szanowna pani, to ze pisze z posiadlosci ktora lezy nieopodal jeleniej gory i nalezy do moich rodzicow o niczym nie swiadczy, jestem w kilku miejscach przeważnie. Poza tym nie znam calego sztabu szkoleniowego, gdyz oprócz standardowego składu jest kilka osób które współpracują z nami z poza granic ale i z różnych części Polski. Sztab szkoleniowy to nie tylko pracownicy etatowi ale także na pół etatu i inni nigdy nie wymianiani tutaj i raczej nie będą wymieniani, gdyż na pierwszy plan wychodzą główne postacie skoków!

 • anonim
  Szanowny panie dr :)

  Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że pracujesz przy sztabie szkoleniowym skoczków :)) Z bardzo prostej przyczyny - twoja domena pokazuje, że nadajesz z Jeleniej Góry :))
  A skoro apelujesz o nawiązanie kontaktu przez inne osoby pracujące przy sztabie - mógłbyś się nie ośmieszać? Skoro pracujesz przy sztabie szkoleniowym, to nie wiesz kto jeszcze w tym sztabie jest oprócz ciebie?? Sorry, ale twój wywód przez to pachnie kitem na kilometr, bo jest wyjątkowo nielogiczny :))
  A jeśli nawet pracujesz [przypuśćmy że ci wierzę] - psychologa [czy fizjologa] na teefon już przerabialiśmy, kolejny nam niepotrzebny szanowny Panie ;))))

 • anonim
  smoczyca spod Wawelu

  Chciałbym apelować tą osobę o dojrzałość, gdyż ja zawsze wypowiadam się tylko wg własnego zdanie i nie krytykuje innych ani ich zdanie i dlatego chciałbym żeby inni również jeśli odnoszą się do mojej wypowiedzi to opinie zachowali dla siebie!! A tak na marginesie jestem zatrudniony przy obecnym sztabie szkoleniowym kadry A i B jako specjalista od ........ nie chce ujawniać kim. Dlatego też jeśli ktoś jeszcze pracuje w pobliżu sztabu szkoleniowevgo naszych skoczków może nawiązać ze mną kontakt, inne uwagi krytyki amatorskie wolałbym aby zostały zachowane dla siebie.

 • anonim
  "Redakcjo"

  Kiedy beda zdjęcia z samego meczu ?? prosze . Pozdrawiam

 • anonim

  Fanką jestem i pozostane nikt i nic tego nie zmieni , a wypowiedzi niektore ,gdyby naprawde byly jasniej pisane,to nie bylo by niepotrzebnych nieporozumien.Z niektorych wypowiedzi nie mozna odrazu wywnioskować o co tak naprawde autorowi chodzi,czy to żart?czy ,myśl jakas.Jeśli kogoś urazilam,to przepraszam nie mialam takiego zamiaru.

 • anonim
  Fanka skoków

  czy ty aby nie przesadzasz? To że ktoś zażartuje sobie z wypowiedzi Małysza to nie zbrodnia, w wypowiedzi hubiego nie ma cienia złośliwości. Nie rób z Małysza figury swiętej której dotknąć nie można....
  z takim podejściem powinnaś zmienić nick z fanki na Fanatyczkę...

 • anonim
  fanka skokow

  i ty sie nazywasz fanka skokow??????czy jakas awanturnica, ja nic takiego nienapisalem ze kpie sobie z wypowiedzi Adama tylko doceniam naszego mistrza i cenie go bardzo!!!a z tym luzem to najlepiej jak Adam bedzie skakal na luzie i wtedy wynik przyjdzie sam, Adam nieraz wspominal ze jednak nerwy zadzialaly na jego slabszy wynik, a jak skacze na luzie to jest git!!

 • anonim
  @Fanka skoków

  A u ciebie nic nie rozłącza?
  Spróbuj jeszcze tak:
  GG 5246796
  mmm-krakow@tlen.pl na komunikatorze tlena :)
  W tym momencie "czynne" :)

 • anonim
  "Smoczyco"

  Ja już nie mam sily ,nic nie dostalaś?Co jest z tym onetem??

 • anonim
  "nieznany"

  Jak masz odwagę to podpisz sie chociaż,jeśli nie ! to poprostu milcz"BARANIE" a "hubi" napisal cyt: caly sezon potraktuj na luzie,a wyniki przyjdą same - dla mnie jest to równoznaczne z tym co Adam mówi,że nie bedzie występowal we wszystkich konkursach LGP,i potraktuje to na luzie.Odczytala to jako kpinę zwyczjną w stosunku do wypowiedzi Adama.A co do wyników ,nigdy nie przychodzą same na wyniki ciężko się pracuje,i dlatego mamy polaka wciąż w czolówce światowej."I NIE WTRĄCAJ DO TEGO MMM,BO TAK SZCZERZE MÓWIĄC,MA BARDZO DUŻO RACJI W TYM CO PISZE"Poprostu jest jedyną osobą na tym forum,która pisze rzeczowo na tematy,czego niektórym z was brakuje,wiedzy,a potraficie tylko kpić i krytykować wypowiedzi zawodników.;))))

 • anonim
  @dr

  Dodatkowych fachowców przy sztabie szkoleniowym - powiadasz :)))) A właśnie psychologa i fizjologa "spuszczono w kanał" :)))
  Więc sam wyciągnij sobie z tego wniosek ;)))))))))))

 • anonim
  @Fanka Skoków

  Przestań wypisywać bzdury i pouczać innych. Jak przestala mm_krakow to następna znalazła się.Mądrala co wszystkie rozumy pozjadala.Co artykół to aż sie roji od twoich dórnych wpisów.Pod tym naliczył aż 8.WYNOCHA. Czekasz BARANICO na zaczepki i pouczasz innych. Co takiego napisał @ hubi że go od razu pouczasz,NAJBARDZIEJ PRZEMĄDZAŁA w ostatnich dniach na Skijumping.

 • anonim
  "Fanka Skokow"

  Droga Fanko!!!!!!!!

  A prosze mi w mojej wypowiedzi pokazac gdzie napisalem ze chce by Adam skakal w LGP???????niezmyslaj na drugi raz rzeczy niestworzonych.......jestem za tym by Adam skakal na luzie bo wtedy wszyskto lepiej wychodzi

 • Du Du stały bywalec
  luz

  I prawidłowo Adam,daj sobie luz a zimą będą efekty.

 • anonim
  Adam

  Istnieje duże ryzyko w stwierdzeniu potraktować na luzie sezon olimpijski, co wypowiedział pewien uczesntnik tego forum. Prawde mówiąc jest to skok w przepaść, ale przepecież można wziąć ze sobą spadochron, czyż nie? Sposób ryzykowny ale w razie powodzenia jakże skuteczny. Zamysł dobry ale wykonanie wymaga dodatkowych fachowców przy sztabie szkoleniowym. Pozdrawiam.

 • anonim
  "hubi"

  Widze,że nic a nic nie kapujesz z tego co Adam mowi.Wczytaj sie jeszcze raz,moze cos dotrze...Twoim zdaniem ma startować w LGP i być tak wypompowanym,że na zimę sil znów zabraknie? Chyba lepiej sobie odpuscić lato i zostawić zapasy na zimę!! Nie ma co na zapas gdybać ;))) ,oj biedny ten nasz Adaś,znów wszystko skupi się na nim;))) jak on to wytrzyma !!

 • anonim
  HEHE ADAś!!!!!!!!!

  cały sezon olimpijski potraktuj na luzie a wyniki przyjdą same

  Pozdro :]

 • anonim
  @Fanka skoków

  Znając onet, może dotrzeć nawet i wieczorem :( Mam jakieś dziwne wrażenie, że chyba padł im któryś serwer, bo na części artykułów poznikały komentarze. A poczta działa, jak ma ochotę...

 • anonim

  Sprawdz czy cos dotarlo niby sie wyslalo , ale ja ledwo zipię.

 • anonim
  @Fanka skoków

  To rzeczywiście dziwne, że wyrzuca błąd :(
  Chyba że onet wzięło na sprzątanie serwerów...

 • anonim
  "Smoczyco"

  Ja nie moge nawet z mojej poczty nie moge wyslac.Wystepuje jakis bląd w twoim meilu.Opadam z sil.

 • anonim
  "Smoczyco "

  Koniec swiata ,kiedy chce wyslac wiadomośc do ciebie,rozlaczają mnie z internetem pokrecona ta neostrada.Ale spróbuje z mojej poczty.

 • Forest początkujący
  @smoczyca

  A tak wogóle to czemu nie pioszesz już jako mmm_krakow czy jakoś tak??

 • Forest początkujący
  @smoczyca

  Tak, tylko, że Adam to już nie ten sam Adam z przed kilku sezonów, inna technika, inna mentalność inny trener i... inny wiek

 • anonim
  @Aga from Rzeszów

  LGP 2001 - wygrana, zima - medale w SLC i drugi puchar
  LGP 2002 - start w 3 konkursach, zima - Predazzo
  LGP 2003 - brak startów, zima - wywalenie Polo Tajnera
  LGP 2004 - wygrana, zima - no comments
  LGP 2005 - jaki wniosek???

 • anonim
  @Fanka skoków

  Najciekawsze jest to, że nic nie dotarło :( ???
  Maila podaję jeszcze raz :)

 • anonim
  żomek

  GP Musi wygrać Małysz

 • anonim
  Igielit - startować , nie startować ??

  Smoczyca spod Wawelu słusznie zauważyła,ale ja na razie nie widzę innej dobrej decyzji a może się mylę

 • anonim

  Zdjecia z meczu sa na stronie Skispringen.com.pl

 • anonim
  "Smoczyco "

  Pare dni temu napisalam do Ciebie,sprawdz pocztę !! Chyba,że ja cos pokręcilam i nic nie dostalaś.

 • anonim

  Uwazam,że slusznie ,decyzja o nie startowaniu we wszystkich konkursach przez Adama,jest sluszna.Ale przecież tu chodzi o caly zespol mam nadzieje,ze będzie dobrze.Dobrze Adam zrobil,powinien sie przygotowac do sezonu zimowego i to jest najwazniejszy cel,a jak bedzie ? zobaczymy."

 • anonim
  -

  Tak, ale Adas jest dobry i da radę

 • anonim
  LGP "na luzie"???

  Ekchm, jeden raz Adaś też potraktował LGP "ulgowo" i nie wystąpił w żadnym igelitwym konkursie. A zimy, która potem była, to lepiej nie wspominać ;)))))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).