Na żywo:
[X] Zamknij
Wtorek, 07 czerwca 2005, 06:57

XI Letnia Liga w Skokach: Krzysztof Leja, Klimek Murańka, Piotr Szczepaniak i Dawid Kubacki zwyciężają

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

Dnia 2 czerwca 2005 r. na zakopiańskich skoczniach K15, K35 i K65 rozegrane zostały zawody w ramach XI Letniej Ligi w Skokach. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Krzysztof Leja (dzieci młodsze), Klimek Murańka (dzieci starsze), Piotr Szczepaniak (młodzicy) i Dawid Kubacki (juniorzy młodsi).

Dzieci z rocznika 1996 i młodsze rywalizowały na skoczni K15. Wśród nich najlepszy okazał się Krzysztof Leja, który w obydwu seriach lądował najdalej (16,5 m i 16 m). Na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Dziadoń z TS Wisła Zakopane (15 m i 15 m). Trzecią lokatę wywalczył młodszy brat Klimka, Krzysztof Murańka, który dwukrotnie uzyskał w swoich skokach odległość 14,5 m.

Bez niespodzianek zakończył się konkurs dla dzieci starszych, rozegrany na Maleńkiej Krokwi (K35). Triumfował w nim Klimek Murańka, uzyskując odległości 31 m i 30 m. Niewiele krócej skakał drugi w klasyfikacji, Jakub Przybyła (29 m i 28 m), a także Bartłomiej Gąsienica Laskowy, który w kategorii dzieci starszych rywalizuje od tego sezonu. Reprezentant Startu Krokiew lądował na 28,5 m i 27,5 m. W konkursie wzięła udział także jedna zawodniczka - Gabriela Buńda (TS Wisła), która uplasowała się na 17. miejscu.

Najlepszym młodzikiem okazał się natomiast Piotr Szczepaniak ze Startu Krokiew. Lądował on na 30,5 m i 32,5 m. O metr mniej w swoich skokach uzyskał drugi w klasyfikacji, Grzegorz Miętus (31,5 m i 30,5 m). Trzecią pozycję wywalczył Andrzej Gąsienica (30 m i 29,5 m).

Dość nieoczekiwanie zwycięstwo w konkursie dla juniorów młodszych na Małej Krokwi K65 odniósł Dawid Kubacki. Oddał on dwa najdłuższe skoki w obu seriach - 63,5 m i 64,5 m. W pierwszej rundzie odległość 63,5 m osiągnął także Jakub Kot, który nawet prowadził na półmetku rywalizacji, w finałowej serii jednak zepsuł skok (59 m) i musiał zadowolić się drugim miejscem. Trzecią lokatę wywalczył Jan Ziobro (60,5 m i 61 m).

XI Letnia Liga w Skokach, K15 dzieci młodsze (1996 - )
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1LEJA KRZYSZTOFSTART/KROKIEW9616,516237,5
2DZIADOŃ KRZYSZTOFTS WISŁA961515209,5
3MURAŃKA KRZYSZTOFTS WISŁA9714,514,5207,8
4SŁODYCZKA PAWEŁSTART/KROKIEW961413,5191
5WNUK MIROSŁAWWKS/REGLE961313182,2
6BICHNAK MACIEJTS WISŁA9611,512158,7
7URBAŚ TYMOTEUSZSTART/KROKIEW96109,5136,4
8KOWALCZYK ROBERTTS WISŁA989,510134,9
9USTUPSKI JACEKTS WISŁA971010117,0

 

XI Letnia Liga w Skokach, K35 dzieci starsze (1994 - 1995)
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1MURAŃKA KLIMEKTS WISŁA943130185,1
2PRZYBYŁA JAKUBWKS/REGLE942928168,2
3GĄS.LASKOWY BARTŁOMIEJSTART/KROKIEW9528,527,5165,1
4NOWOBILSKI KAMILWKS/REGLE9428,527157,8
5GRUSZKA ANDRZEJSTART/KROKIEW9426,528,5156,5
6KARPIEL KRYSTIANTS WISŁA952524,5132,2
7DZIADOŃ MARCINTS WISŁA942523,5126,1
8KUŹMIK MARCINTS WISŁA9523,524123,5
9MNISZAK SZYMONSTART/KROKIEW942423,5120
10TRZEBUNIA SZYMONWKS/REGLE942423119,7
11MIĘTUS MARCINSTART/KROKIEW942323,5110,9
12JELENSKY KRYSTIANKPSL B.BYSTRICA952222109,4
13ŁOWISZ JANSTART/KROKIEW9522,521102,6
14STĘKAŁA ANDRZEJSTART/KROKIEW9520,52191,9
15GIL ŁUKASZLKS BIALI9520,52189,4
16RZEPKA MAREKSTART/KROKIEW9419,519,580,4
17BUŃDA GABRIELATS WISŁA9418,517,572,6
18DZIADKOWIEC ŁUKASZTS WISŁA9517,518,568,6
19STASZEL STANISŁAWSTART/KROKIEW9420,523,562,9
20IWANIEC SEBASTIANWKS/REGLE9419,51851
21ZIĘDER ROBERTTS WISŁA9519,517,528,2
22ZYCH BOGDANSTART/KROKIEW9417,51927,9

XI Letnia Liga w Skokach, K35 młodzicy (1992 - 1993)
MiejsceZawodnikKlubRocznikOdl1Odl2Nota
1SZCZEPANIAK PIOTRSTART/KROKIEW9230,532,5196,3
2MIĘTUS GRZEGORZSTART/KROKIEW9331,530,5191,2
3GĄSIENICA ANDRZEJWKS/REGLE933029,5178,2
4SIEWRUK MICHAŁTS WISŁA9228,528,5170,2
5LASSAK PIOTRLKS PORONIEC932929169,8
6POLINKIEWICZ RAFAŁSTART/KROKIEW9328,528,5165,7
7MNISZAK MATEUSZSTART/KROKIEW922829162,7
8MARUSARZ WOJCIECHSTART/KROKIEW932828,5161,4
9SZLĘBARSKI ANDRZEJSTART/KROKIEW922828158,1
10SIEWRUK JAKUBTS WISŁA9326,526,5152,3
11BRYJA ADAMLKS BIALI9227,526,5150,4
12GUT CHOWANIEC LESZEKLKS PORONIEC9325,525131,3
13SŁODYCZKA MICHAŁSTART/KROKIEW922425130,9
14OBROCHTA ZBIGNIEWSTART/KROKIEW922425,5127,7
15FOLFAS JÓZEFSTART/KROKIEW932523123,3
16BUŃDA MICHAŁTS WISŁA9325,523,5118,4
17BZDYK SZYMONSTART/KROKIEW932224114,1
18ZIĘBA JANTS WISŁA932626113,7
19RZADKOSZ MARIUSZLKS PORONIEC922221104,3
20MATEJA GRZEGORZWKS REGLE9220,520,589,6
21LEJA ŁUKASZSTART/KROKIEW932121,578,5

XI Letnia Liga w Skokach, K65 juniorzy młodsi (1990 - 1991)
MiejsceZawodnikKludRoczniOdl1Odl2Nota
1KUBACKI DAWIDTS WISŁA9063,564,5221,7
2KOT JAKUBSTART/KROKIEW9063,559206,5
3ZIOBRO JANWKS/REGLE9160,561201,1
4KOWAL KAMILSTART/KROKIEW905756,5181,4
5SUTOR MARTINKPSL B.BYSTRICA916153,5177,8
6MISTRIK MATUSKPSL B.BYSTRICA915557174,8
7MURAŃKA BARTŁOMIEJTS WISŁA905755174,3
8KRZEPTOWSKI KLEMENSWKS/REGLE9156,555171,1
9SKROBOT KACPERTS WISŁA9056,554,5170,4
10SKROBOT KAMILTS WISŁA9155,555168,7
11MIĘTUS KRZYSZTOFSTART/KROKIEW9156,554,5167,9
12KOT MACIEJSTART/KROKIEW915550150
13GUT TOMASZSTART/KROKIEW915251,5149,4
14JASIONEK JÓZEFWKS/REGLE905648148,6
15CABAN EDVARDKPSL B.BYSTRICA905651,5146
16CABAN JAKUBKPSL B.BYSTRICA9050,552143,5
17ZAPOTOCZNY ANDRZEJLKS BIALI9155,547,5141,2
18DEMITRASZEK DAMIANTS WISŁA9051,550,5138,8
19BANDYK ARTURTS WISŁA9048,551133,3
20CZERNIK BARTŁMIEJSTART/KROKIEW9050,548130,9
21CYRWUS JAKUBWKS/REGLE915047,5128,5
22STASZEL ANDRZEJTS WISŁA9045,549120,8
23BALICKI MICHAŁTS WISŁA9145,546,5112,8
24KULIG MARCINSTART/KROKIEW904343,597,6
25BACZYNSKI KAMILLKS PORONIEC913939,574,4
26PABIN JÓZEFSTART/KROKIEW9139,53871,5



Barbara Niewiadomska, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (8001) ilość komentarzy: (12)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
20.01.2019
godz. 09:45
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria145
4.SZPINIEWA AnnaRosja120
5.PARK Guy-LimKorea118
15.RAJDA KingaPolska50
25.KARPIEL KamilaPolska29
42.TWARDOSZ AnnaPolska10
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs PŚ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl