Lauri Hakola
fot. Tadeusz Mieczyński
W poniedziałek Fiński Związek Narciarski ogłosił nazwisko nowego trenera reprezentacji Finlandii w skokach narciarskich. Igora Medveda zastąpi Lauri Hakola, który już po raz trzeci został głównym szkoleniowcem kadry Suomi.
Jak poinformował Fiński Związek Narciarski, Lauri Hakola będzie pełnił rolę głównego trenera połączonej męskiej i kobiecej reprezentacji Finlandii. Jego asystentami będą Lasse Moilanen u panów oraz Ossi-Pekka Valta u pań. Cała trójka podpisała dwuletnie kontrakty z opcją przedłużenia na kolejne dwa lata.
- Myślę, że mamy teraz naprawdę dobrą grupę sportowców, a doskonała drużyna tworzy się również wokół zespołu. Wierzę, że współpraca będzie siłą tej grupy. Sytuacja jest ponadto dość korzystna pod względem środków, więc mogę podjąć wyzwanie z bardzo dobrym nastrojem. Dążenie Fińskiego Związku Narciarskiego do inwestowania w kolejne etapy kariery zawodników i bardziej stabilna ciągłość różnych poziomów przynosi wielką wiarę w przyszłość - mówi Lauri Hakola, który poprzednio był trenerem reprezentacji Finlandii w latach 2018-2020 oraz 2023-2024.
- To doskonała sprawa, że jesteśmy teraz połączoną kadrą kobiet i mężczyzn. Generuje to wiele synergii, a kalendarze FIS zmierzają w tym samym kierunku, więc cieszymy się, że jesteśmy pionierami w tej kwestii. Rdzeniem naszej działalności jest wysokiej jakości codzienne szkolenie w ośrodkach trenerskich, które jest wspierane przez kadrę narodową. Naszym zadaniem jest kontynuowanie pozytywnego kierunku, jaki obrały fińskie skoki. Chcemy, aby na domowych mistrzostwach świata w Lahti w 2029 roku nasi zawodnicy realnie walczyli o medale - podsumowuje Hakola.
Jak informuje związek, Lahti i Kuopio będą działały jako połączone centra codziennego treningu kadry narodowej, zaś pozycja gospodarza MŚ 2029 jako centrum treningowego zostanie dodatkowo wzmocniona.
W poniedziałek poznaliśmy jeszcze jedno nazwisko sztabu szkoleniowego. Jest to Jouni Kaitainen, który będzie odpowiedzialny za sprzęt reprezentacji Finlandii w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
W minionym sezonie reprezentacja Finlandii świętowała pierwsze podium zawodów Pucharu Świata od 12 lat. W Lahti Antti Aalto i Niko Kytosaho zajęli trzecie miejsce w konkursie duetów, zaś pierwszy z nich tydzień później powtórzył tę pozycję w zawodach indywidualnych w Oslo.
-
Rawianek profesor
Finki mają bardzo perspektywiczną kadrę jestem ciekawy czy w tym sezonie Kohronen i Hirvonen też będą startować w skokach.
-
kubilaj2 weteran
Może średnio mają z kogo wybierać :P
-
Strateg początkujący
Uwielbiam fińskie poczucie humoru, ale w tym przypadku grubo przesadzili.
-
Odlotowo_4567 weteran
@TomaszTM
Jak to kiedy? Gdy upłynie czas mniej lub bardziej zasłużonego odpoczynku po trudach sezonu (zależy dla kogo). 😉
-
TomaszTM stały bywalec
Kiedy nasze orzełki zaczynają przygotowania do nowego sezonu?
-
-
HAZARD weteran
@AndiSkacz
Najczęściej udzielam się w bardziej niszowych tematach, ale faktem jest, że piszę kilka komentarzy w miesiącu, czasem nawet mniej. Miło, dzięki.
-
-
Kornuty weteran
Congratulations Lauri! Good luck! All the best!
-
wiko22 stały bywalec
@AndiSkacz
HAZARD niemal od zawsze tu był, jedna z kilku postaci o ktorej na tej stronie nie powinno się zapominać
-
-
jezrdna_AM stały bywalec
Zwolnili Igora Medveda, który po latach posuchy wyprowadził Finów z zapaści, a powołali kolejny raz Lauri Hakolę, który swoimi metodami treningowymi sprowadzi zawodników "na z góry upatrzone miejsca" jak za swoich poprzednich kadencji.
-
-
Lataj profesor
@Shoutaro
Jak Finowie chcieliby powrotu do miernoty, to mogli przecież zainteresować się Maciusiakiem.
-
szczurnik profesor
@AndiSkacz
Bo to weteran pierwszowojenny jest, a nie że Afgan obskoczyli i już się "weteranami" mienią.
-
-
ZXCVBNM_9999 profesor
Ciekawe dlaczego nie Lasse Moilanen.
-
Shoutaro doświadczony
@Skoczek2025
"Rozwiną się" tak jak nasi za Maciusiaka.
Zresztą, Maciusiak przy nim to prawie profesjonalista. -
AndiSkacz stały bywalec
@HAZARD
No właśnie! Mam do ciebie pytanie - jest napisane że jesteś Weteranem a dopiero teraz pierwszy raz widzę twój komentarz. Kiedy ty piszesz te komentarze bo po tym co napisałeś widać że jesteś profesjonalistą nie jak ten pawelas2301@!
-
-
Skoczek2025 stały bywalec
Ciekawe czy pod jego wodzą Kytosaho i Aalto conajmniej utrzymają solidny poziom,i może Palosaari wskoczy na poziom regularnych punktów.
-
Shoutaro doświadczony
No to Finowie powrót do miernoty. Oni chyba to lubią.
-
Kolos profesor
No cóż, z jakiegoś powodu dwa razy już odchodził z kadry Fińskiej i nie były to długie kadencje.
Do trzech razy sztuka? -
HAZARD weteran
@AndiSkacz
Pytanie kto tam odpowiadał za sprzęt, bo to najprawdopodobniej stąd wzięła się forma 2 Finów w 2 części sezonu. Reszta nie pokazywała niczego nadzwyczajnego, Palosaari akurat miał przebłyski na treningach od początku zimy, u niego to zasługa pracy wykonanej z Kojonkoskim.
-
HAZARD weteran
@Przyjaciel_nart
Chyba kut-asie (wybaczcie, musiałem) patrząc na to jak zadowolony jest Małysz ze swojego przyjaciela Macieja.
-
Lataj profesor
Jak to będzie wyglądało, zobaczymy. Jak się okazuje, sukcesy Aalto i Kytosaho nie mają tak wiele wspólnego z Medvedem. Do zadań Hakoli będzie należała m.in. selekcja zawodników, a więc obowiązków będzie stosunkowo niewiele. Jak nie będzie mógł machać flagą w Ljubnie czy Hinzenbach, ma od tego Valtę u pań. Jak widać nie mają nic przeciwko (a przynajmniej oficjalnie) łączeniu kalendarzy.
-
Przyjaciel_nart stały bywalec
A u nas żadnego info o asie z rękawa Małysza:(
-
Pavel profesor
Finowie i tak trenują na własną rękę więc wszystko jedno.
-
AndiSkacz stały bywalec
@Cinu
Nie martw się Medved nie miał nic wspólnego z sukcesem Finów tej zimy.
-
Cinu profesor
Obym się mylił ale wygląda to jak powrót Finów do żałosnego poziomu.
-
LewReteni stały bywalec
Jak zwolnili Medveda, śmiałem się, że pewnie teraz czas na zatrudnienie Hakoli.
Jak sezon zbliżał się ku końcowi, śmiałem się, że jeśliby PZN zwolnił Maciusiaka, to może na Hakolę. -
Tomek88 profesor
Na dobrą sprawę to funkcja głównie porządkowa, selekcyjna, za przygotowanie zawodników u Finów głównie odpowiadają trenerzy klubowi
-
-
Alberto bywalec
Ciekawy pomysł z jednym trenerem dla obu kadr. Pertile pewnie zadowolony z łącznie skoków kobiecych z męskimi.
Może wzięli tylko jednego trenera z oszczędności, przecież ostatnio już mieli problemy finansowe. -
Arturion profesor
"To doskonała sprawa, że jesteśmy teraz połączoną kadrą kobiet i mężczyzn."
Super.
A jak to było z używaniem tutaj cytatów?
Nie wchodzi się trzy razy do tej samej rzeki?
;-)
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl
- Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
- Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
- Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
- Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
- Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
- Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl. na forum będą one kasowane.
- Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email lub inne środki komunikacji.
- Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
- Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
- Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
- Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania kont użytkowników, których pseudonimy zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
- Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
- W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
- W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).






















Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu
Zaloguj się