Sobota, 17 września 2005, 20:00

Jakub Janda deklasuje w Mistrzostwach Czech we Frenstacie

Jakub Janda
Jakub Janda

Bezapelacyjnym zwycięstwem Jakuba Jandy zakończyły się indywidualne mistrzostwa Czech we Frenstacie (HS 105). Zwycięzca tegorocznej edycji LGP oddał dwa najdalsze skoki zawodów - na 101,5 i 95m i o blisko 40 punktów wyprzedził drugiego - Antonina Hajka (89,5 i 90m) oraz trzeciego - Michała Doleżala (90,5 i 84,5m). Najlepszy z Polaków - Wojciech Skupień zajął dopiero 11. lokatę.

Popołudniowym mistrzostwom Czech we Frenstacie towarzyszyły bardzo zmienne warunki pogodowe, które powodowały że odległości osiągane przez niektórych zawodników były bardzo słabe.

Niestety, na niekorzystny wiatr trafiła także większość zawodników kadry "C". Dopiero 39. miejsce zajął Łukasz Rutkowski (64m), 37. był Mateusz Wantulok (66m), a Mateusz Rutkowski uplasował się na miejscu 35. (67m).

Blisko lądował także Piotr Byrt - na 68 metrze, co dało mu 34. lokatę.

Do serii finałowej udało się awansować Dawidowi Kowalowi z wynikiem 81 i 74m, ostatecznie zajął 24 miejsce, a 19-ty był Marek Michniak (78,5 i 76m).

Z Polaków najlepiej wypadł Wojciech Skupień, który po pierwszej serii zajmował wysokie, czwarte miejsce (87,5m). W finale 29-letni reprezentant TS Wisła Zakopane lądował niestety znacznie bliżej - na 75m i ostatecznie uplasował się na 11. miejscu. Tuż za nim znalazł się Dawid Kubacki - 15 lokata.

Zaskoczeniem był awans do finału 14-letniego Jana Ziobro z WKS Zakopane, który po skokach na 75,5 i 70m uplasował się na niezłym, 28. miejscu.

Wyniki Mistrzostw Czech SeniorówFrenstat, 17.09.2005
LpZawodnikKrajOdl.1Odl.2Suma pkt.
1JANDA JakubCZE101,595,0244,5
2HÁJEK AntonínCZE89,590,0206,0
3DOLEŽAL MichalCZE90,584,5199,0
4MAZOCH JanCZE83,087,0185,5
5VACULÍK FrantišekCZE84,085,0184,5
6KROMPOLC ZbyněkCZE77,586,5172,0
7FIZEK PavelCZE85,579,0169,5
8KYPEŤ MarekCZE84,079,0167,5
9MATURA JanCZE73,087,0166,0
10HLAVA LukášCZE78,582,5165,5
11SKUPIEŃ WojciechPOL87,575,0163,5
12ERMIS PetrCZE76,085,0162,0
13SEDLÁK VlastiborCZE74,085,0161,0
14CHURAVÝ PavelCZE79,081,0158,0
15KUBACKI DawidPOL78,578,0154,0
16MAZOCH JiříCZE83,573,5153,5
17KUTAL PetrCZE80,076,0153,0
18KOUDELKA RomanCZE78,577,5151,5
19KYNCL TomášCZE76,078,0149,5
20MICHNIAK MarekPOL78,576,0148,5
21RYGL LadislavCZE78,076,0148,0
21VACULA JanCZE77,577,5148,0
23CIKL MartinCZE75,081,0147,5
24KOWAL DawidPOL81,074,0145,0
25VODSEĎÁLEK AlešCZE74,077,0139,5
26DVOŘÁK MiroslavCZE72,077,0134,5
27KUBÁŇ LukášCZE70,576,5131,0
28ZIOBRO JanPOL75,570,0121,0
29MICHALÁK MatúšSVK70,072,0119,0
30ZMORAY TomášSVK75,564,0112,0
31KOT MaciejPOL69,055,5
32SLAVÍK TomášCZE68,053,5
33VLÁŠEK MichalCZE67,051,5
34BYRT PiotrPOL68,051,0
35RUTKOWSKI MateuszPOL67,049,5
36VAMBERA TomášCZE66,049,0
37WANTULOK MateuszPOL66,048,5
38STRUHÁR VladimírCZE66,046,5
39RUTKOWSKI LukaszPOL64,045,5
40MATURA TomášCZE61,040,0
41CIEŚLAR MateuszPOL62,038,5
41ONDRUCH PetrCZE61,038,5
43ZAPOTOCZNY AndrzejPOL62,037,5
44SKOPEK MartinCZE61,034,0
45PODŻORSKI GrzegorzPOL60,033,5
46CHOWANIEC PiotrPOL59,031,5




Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7051) ilość komentarzy: (36)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl