DSV nagrodził Georga Spaetha

 • 2005-10-23 12:34

Niemiecki Związek Narciarski ogłosił listę nagrodzonych sportowców, którym przyznano trofeum "Złote Narty". Pod uwagę brano przede wzystkim całość osiągnięć w sezonie 2004/2005. Wśród nagrodzonych zawodników znalazł się skoczek narciarski - Georg Spaeth.

Oprócz "Schorchiego", DSV wyróżnił: alpejczyków - Hildę Gerg i Aloisa Vogla, biathlonistów - Uschi Disl i Svena Fischera, biegaczy - Claudię Künzel i Axela Teichmanna, kombinatora Ronniego Ackermana i Grischę Weber (freestyle).

Na uznanie DSV Georg Spath "zapracował" bardzo solidnie. Jego największe osiągnięcia w sezonie 2004/2005 to:

 • Srebrny medal drużyny na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie
 • 11 razy w pierwszej dziesiątce w zawodach PŚ
 • 1. miejsce drużyny w Willingen
 • 11. miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2004/2005
 • Mistrz Niemiec 2005 indywidualnie i w drużynie
 • Rozpoczyna sie niebawem nowy sezon zimowy 2005/2006, sezon olimpijski. Jaki on będzie dla skoczka z Bawarii?


  Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
  oglądalność: (3926) komentarze: (3)

  Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

  Zaloguj się

  wątki wyłączone

  Komentarze

  • jozek_sibek redaktor
   Złote Narty

   Nagroda bardziej należała się M.Uhrmanowi-7 razy w pierwszej 6 PŚ,9 miejsce w klasyfikacji końcowej PŚ 2004/2005. Mistrzostwa Swiata,słabiej -16 i 14 miejsce.

  • jozek_sibek redaktor
   SPAETH

   Niezbyt rewelacyjne były te wyniki w sezonie.
   W PŚ Startował 26 razy(opuscił tylko, jak większość najlepszych Sapporo w Japoni). Pierwsze 8 konkursów(przed turniejem 4 skoczni), lokaty-11,18,13,25,3,8,14.7. W turnieju 4 skoczni,zajął 9 miejsce w generalce-kolejno,21,3,17,8. Kolejne 8 startów to lokaty: 37,14,21,6,36,13,13,47 ?. Mistrzostwa Świata-to 5 i 19 miejsce. Kolejne 4 starty w turnieju Nordyckim(skandynawski,północny),8,10,16,22. Loty w Planicy: 8 i 19 miejsce. Ogółem 26 startów w PŚ-2 razy 3 miejsce i 1 raz 6 miejsce. Drużynowo 1 miejsce w Willingen-ale jakie były warunki atmosferyczne, to wszyscy pamietają,bo indtwidualnie tam zajął dopiero 37 miejsce.

  • Nila bywalec

   Mam nadzieję, że udany... Zawsze rywalizacja polsko-niemiecka o najwyższe lokaty była spanend, emocjonująca :)))

  Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).