Najlepsi zawodnicy z Engelbergu mówią o konkursie.

 • 2005-12-19 21:58

Czech Jakub Janda powoli staje się swoistym dominatorem obecnego sezonu PŚ w skokach. Wygrał już po raz czwarty. Niemiec Michael Uhrmann trzeci raz miał okazję stanąć na podium. Natomiast 21-letni Andreas Kofler jest pierwszym Austriakiem, który w tym sezonie uplasował się na podium konkursu PŚ. A co na ten temat powiedzieli najlepsi skoczkowie weekendu w Szwajcarii?

Jakub Janda:
- Wspaniale było móc usłyszeć narodowy hymn. To świetne uczucie...Oba moje skoki były całkiem dobre technicznie. Ale w pierwszej rundzie trochę za póżno wybiłem się z progu.Jestem normalnym skoczkiem, naprawdę nie czuję się faworytem przed Turniejem Czterech Skoczni. Myślę, że poprostu ostatnio miałem trochę więcej szczęścia niż inni. Przed następne trzy dni będziemy mieć obóz treningowy w Harrachovie. Dopiero potem będę mieć czas na świąteczne zakupy i celebrowanie Świąt Bożego Narodzenia.

Michael Uhrmann:
- Latem miałem bardzo dobre treningi. Planowałem systematyczne zbliżanie się do czołówki. Ale teraz jestem bardzo zadowolony z tego, że już trzy razy byłem na podium. Uważam, że pod względem technicznym jestem na wysokim i stabilnym poziomie. Myślę, że jestem w stanie pokonać wszystkich rywali. Spójrzmy, kiedy to może się stać. Przed Turniejem Czterech Skoczni nie zastanawiam się, jakie konkretne miejsce chciałbym zająć. W ostatnich dwóch latach byłem kolejno siódmy i ósmy i prawie nikt nie zwrócił na to uwagi. Ale teraz zamierzamy trenować oraz testować nowe kombinezony i narty. Obecnie mam z tym mały problem, ponieważ mam tylko jedną parę nart, których jestem pewien. Ale mam zamiar przetestować kilka nowych par.

Andreas Kofler:
- Jestem jedynym skoczkiem z tej trójki, który dawno już nie był na podium. Sprawiło mi to teraz ogromną radość. To duże osiągnięcie, które było kwestią czasu. Cieszę się, że sobotni konkurs został odwołany. Niedzielne zawody rozstały rozegrane sprawiedliwie, w porównywalnych warunkach. Mój pierwszy skok był lepszy o tego w serii finałowej. Nikt nie jest idealny. Muszę koncentrować się na dwóch głównych punktach, które zapewniają, że moje skoki są dobre. Jeśli chodzi o moje przewidywania co do Turnieju Czterech Skoczni, to nie sądzę, abym wypadł lepiej niż w Engelbergu. Jedyną rzeczą, na której powinienem się skupić, to dobrze skakać.

Reasumując, skoczkowie są zadowoleni ze swoich występów. I nic dziwnego - w końcu nie mogą nie cieszyć się z miejsc na podium. Powiedzieli o tym, co planują robić w najbliższym czasie. Jakub Janda zachowuję skromność, w czym upodabnia sią do Adama Małysza. Sukcesy Michaela Uhrmanna dodały mu pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Andreas Kofler był mile zaskoczony tym, że udało mu się zajść tak wysoko. Podczas świąt każdy z nich będzie mógł odpocząć i nabrać sił. Bo już za niecałe dwa tygodnie jeden z ważniejszych elementów sezonu - Turniej Czterech Skoczni...


Alicja Bochenek, źródło: finnjumping
oglądalność: (4152) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Janda i Ahonen

  W ubiegłym sezonie Janda kilka razy prowadził po 1 serii,a wygrywał Ahonen. W tym sezonie Janda, będąc 4 razy na prowadzeniu, ani razu nie oddał zwycięstwa innemu zawodnikowi(w 1 konkursie była tylko 1 seria).

 • anonim
  Nie te narty

  A Janda znowu z FISCHERAMI !!! Gdyby na nich skakał, to miałby "formę" jak nasz ADAŚ :)))

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).