Norwegowie i Niemcy podali skład na TCS

 • 2005-12-23 13:49

Szkoleniowcy norweskiej oraz niemieckiej kadry narodowej skoczków narciarskich ustalili składy poszczególnych drużyn. Już za kilka dni czołowi zawodnicy Pucharu Świata rozpoczną rywalizację w 54. Turnieju Czterech Skoczni.

Trener norweskiej drużyny skoczków narciarskich, Mika Kojonkoski, zadecydował już, którzy zawodnicy reprezentować będą Norwegię w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. Do Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen pojadą: Roar Ljoekelsoey, Lars Bystoel, Bjoern Einar Romoeren, Tommy Ingebrigtsen, Sigurd Pettersen oraz Daniel Forfang. Zwycięzca ostatnich konkursów Pucharu Kontynentalengo, Anders Bardal, ponownie nie dostał szansy na udział w prestiżowych zawodach.

Wieści na temat przygotowań skoczków do TCS napływają także z Niemiec. W tym tygodniu niemiecki team wraz z trenerem Peterem Rohweinem, odbył trening, który miał na celu przygotować zawodników do Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnicy trenowali na obiekcie w Obertdorfie, gdzie zostanie zainaugurowany Turniej.

Michael Uhrmann, który jest w bardzo dobrej formie od początku sezonu twierdzi, iż rywalizacja będzie zacięta:

"Trudno jest od razu pokonać czołowych zawodników Pucharu Świata, ale ciężko pracuję i mam nadzieję, że zaprocentuje to podczas Turnieju Czterech Skoczni. Oczywiście, że marzę o wygranej całego Turnieju, ale przeciwnicy są naprawdę w niesamowitej formie."

Martin Schmitt, który nie skakał w Engelbergu, powróci do drużyny w nadchodzących zawodach.


Katarzyna Socha, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4699) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  ja typuje

  Moim zdaniem powinien wygrac Andreas Kuettl ponieważ jest w swojej najlepszsej formi i go lubie:P:P:P:):):):):)

 • anonim
  TCS-Norwegia.

  Kojonkoski zdecydował się na 6 najwyżej punktujących w PŚ,z 7, którzy do tej pory zdobyli punkty w PŚ.

  Miejsce Nazwisko. Punkty.
  W PŚ.
  7.Bystoel 239
  10.Ljoekelsoey 180
  18.Forfang 81
  20.Ingebrigtsten 79
  21.Romoeren 70
  24.Pettersen 51
  28.Bardal 44

 • jozek_sibek redaktor
  @tad

  @Boy ma rację. Po co wogule było wspominać o Niemcach. News mógł brzmieć np. Polska i Cześi podali skład na TCS,i wspomnieć tylko o Małyszu i Jandzie,bo i tak są pewniakami.

 • anonim

  mam nadzieje ze wygra Bjoern Einar Romoeren ;))))

 • Łukasz początkujący
  Fakt

  Popieram Boya

 • Boy profesor

  @tad
  Jeśli tytuł newsa brzmi "Norwegowie i Niemcy podali skład na TCS" to oczekuję w treści newsa właśnie składów obu ekip na Turniej Czterech Skoczni! To jest przynajmniej dla mnie oczywiste ;)
  Skoro jednak w tekście nie ma składu Niemców to czy nie wystarczyłoby dopisać tylko jednego zdania o tym, że Niemcy będą gospodarzami dwóch pierwszych konkursów turnieju i prawdopodobnie w nich wystawią całą drużynę?! Gdyby w tekście było coś takiego napisane to ja nie miałbym żadnych prezensji. Ale jeśli w tytule newsa jest napisany, że Niemcy wybrali skład na TCS, a w samym newsie nic o tym składzie nie jest napisane to chyba coś tu jest nie w porządku... ;P

 • Boy profesor

  @mch
  Ty masz pretensje do "kajocha" o to, że przegiął trochę z wysokimi pozycjami Stensruda i Anisimova w swoich typowaniach. A co powiesz na typowania "von Klinkerhofena" ?! ;P Czy aby one są w porządku? Czy nie uważasz, że coś jest w nich nie tak? ;)

 • Boy profesor

  @zuza
  A skąd masz tę informację o tym aby Mateusz Rutkowski miałby został w niegługim czasie tatą?! Czy twoja informacja aby na pewno jest wiarygodna? Nie wiem być może masz kontakt z Mateuszem dlatego o tym wiesz. No ale normalny kibic by się tego nie dowiedział no bo skąd?! Nigdzie o tym nie pisali...

 • anonim
  kajoch

  @ kajoch to chyba trochę przegięcie ze stensrudem i anisimovem

 • bogdan początkujący

  Skład niemców na TCS:
  Uhrmann, Spaeth, Neumayer, Schmitt, Herr , Ritzerfeld, Hocke, Mechler, Bracht, Musiol, Simon, Wank.

 • anonim
  obstawiam

  a ja obstawim tak:

  1 ahonen
  2 małysz
  3 janda
  4 spaeth
  5widhoelzl
  6kofler


  22 mateja

  25 stoch


  62 bachleda

  65 skupień

 • zuza początkujący

  a wiecie ze mateusz rutkowski bedzie tata!za niedlugo!mloda mamusia ma 16 lat

 • tad redaktor
  @Boy

  Boy - ja rozumiem, że dla Ciebie taki artykuł to powinien nosić tytuł "skład Niemców na TCS" i zawierać łopatologicznie tylko listę zawodników.

  Ale tak się składa, że tytuł brzmi "Norwegowie i Niemcy podali skład na TCS" - i ten skład jest tu komentowany, m.in. powrót Schmitta. Niemcy skaczą w pierwszych dwóch konkursach u siebie, a więc wiadomo, iż do zawodów przystąpi praktycznie cała drużyna...

 • anonim
  @Boy

  siema "prezes Boy" przestań zgrywać ważniaka, bo wysypki dostaje ;p

 • Boy profesor

  Pytam się gdzie jest skład Niemców na Turniej Czterech Skoczni ???

 • anonim
  KoŃcowa KlasyfiKacja TCS

  Małysz
  Janda
  Kuettel
  Ahonen
  Widhoezl
  Uhrmann

 • anonim
  ;)

  1. Ahonen
  2. Hannawald
  3. Janda
  ..
  6. Pavel Ploc
  ..
  9 Malysz

  11. Piotr Fijas
  ..
  29. Paweł Fijas

 • anonim
  tcs

  1 janda
  2 ahonen
  3 stensrud
  4 morgenstern
  5 anisimov
  ..
  7 malysz
  48 rutkowski
  59 mateja

 • anonim
  TyPy Na TuRnIeJ 4 SkOcZnI

  [ ... ]

 • Boy profesor
  skład Norwegów

  Skład Norwegów na Turniej Czterech Skoczni wygląda następująco:

  1. Lars Bystoel
  2. Roar Ljoekelsoey
  3. Bjoern Einar Romoeren
  4. Tommy Ingebrigtsen
  5. Daniel Forfang
  6. Sigurd Pettersen

  Skład podany w treści tego newsa jest błędny... Proszę o poprawki!

 • Boy profesor

  @ mch
  Trochę zbyt dużo Austriaków jest w pierwszej szóstce...
  Trochę więcej optymizmu jeśli chodzi o reprezentantów Polski :)
  Ja póki co nie typuję bo uważam, że jest jeszcze zbyt wcześnie, poza tym to i tak nie ma sensu...

 • Boy profesor

  Jaki sens ma w ogóle ten news jeśli jego tytuł to "Norwegowie i Niemcy podali skład na TCS", a w tekście nie ma nic o składzie Niemców na TCS...
  Poza tym w składzie Norwegów brakuje Sigurda Pettersena, który pojedzie na TCS.
  Proszę o poprawki w tym tekście!

 • anonim
  moje typowania na TCS

  1 JANDA
  2 UHRMANN
  3 AHONEN
  4 MORGENSTERN
  5 KOFLER
  6 WIDHOELZL
  ..
  11 MAŁYSZ
  36 MATEJA
  45 STOCH
  58 BACHLEDA

 • anonim
  Zobaczymy wkrótce!

  Hmmm "Nieznany" Twoja wypowiedz jest niesprawiedliwa w stosunku do Schmitta, nie wiadomo w jakiej jest obecnie dyspozycji, być może treningi bardzo Mu pomogły. Nie można o Nim zapominać, gdyż mimo wszystko zaliczył udany początek sezonu więc nigdy nie wiadomo. Na pewno nie stanie na podium, ale może powalczyć o pierwszą dziesiątkę, choć mocnych zawodników nie brakuje. Zobaczymy już niedługo:)Moim faworytem jest Janda lub Ahonen

 • anonim

  Liczę na Forfanga. Schmitta Niemcy biorą chyba tylko żeby dotrzymać tradycji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).