Olimpijskie plany TVP

 • 2006-01-25 21:34

W dniu 25. stycznia w warszawskim hotelu Polonia Palace miało miejsce śniadanie prasowe, na które Telewizja Polska zaprosiła przedstawicieli mediów. Spotkanie poświęcone było zbliżającym się Igrzyskom Olimpijskim w Turynie, a dokładnie planom obsługi tej imprezy przez TVP.

Jak poinformowano, przewidzianych jest ponad 180 godzin transmisji na trzech antenach. W TVP1 lub TVP2 pokazane zostaną konkurencje z udziałem polskich sportowców oraz najważniejsze wydarzenia igrzysk: ceremonie otwarcia i zamknięcia, półfinały i finał hokeja na lodzie, zjazdy kobiet i mężczyzn, a także biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn.

Plany Telewizji Polskiej przedstawiał między innymi Robert Korzeniowski, szef kolegium sportowego TVP:
"Ogólny program dnia będzie wyglądał w ten sposób, że rano około godziny ósmej na TVP2 przypomniane zostaną wydarzenia z poprzedniego dnia, a także zapowiedzi na rozpoczynający się właśnie dzień. Następnie na trzech kanałach przeprowadzone będą transmisje, a podsumowanie nastąpi zawsze w TVP1."

Po raz pierwszy igrzyska będą transmitowane z dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1. Oznacza to, że kibic przed telewizorem odniesie wrażenie, jakby znajdował się w centrum wydarzenia. Taki efekt zostanie zastosowany podczas wybranych zawodów, a także ceremonii otwarcia i zamknięcia. Z takiego udogodnienia będą mogli korzystać abonenci Cyfry+ i osoby odbierające programy TVP z nadajników naziemnej telewizji cyfrowej.

Prawa do transmisji igrzysk w Turynie uzyskała Telewizja Interaktywna iTVP, której odbiorcy otrzymają wybór pięciu równoległych kanałów, prezentujących na żywo to, co się dzieje na poszczególnych arenach sportowych w Turynie. Planowane są transmisje z co najmniej 250 wydarzeń sportowych, co daje ponad pięćset godzin relacji na żywo.

 

Transmisje igrzysk w TVP - skoki narciarskie
DataTransmisjaKanałGodz
11.02Kwalifikacje K90TVP118:00 - 19:00
12.02Konkurs K90TVP118:00 - 19:50
****
17.02Kwalifikacje K120TVP118:00 - 19:00
18.02Konkurs K120TVP118:00 - 19:45
****
20.02Konkurs drużynowy K120TVP118:00 - 19:45


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5419) komentarze: (57)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Matylda początkujący
  Powroty są radosne

  @Barnaba
  A więc powróciłeś do nas, i to w dodatku w tradycyjnej formie, bardzo nam (a szególnie mi) Ciebie tu brakowało, teraz jesteśmy już prawie w komplecie. Podejrzałam prywatną korespondencję (z góry przepraszam) z @Ushuaią i znalazłam tam wzmiankę o liście do mnie. Czy mógłbyś go tutaj powtórzyć? Postoję na czatach przez jakiś czas, może przed następnym ruchem nożyczek uda mi się go przeczytać. Zaskoczyły mnie Twoje przeżycia z reakcjami osób trzecich na Twoje pisanie. Nigdy bym nie przypuszczała, że do tego stopnia jesteśmy tutaj inwigilowani. Z drugiej strony jest to znak, że jednak nasze opinie mają jakąś wartość.
  Być może już śpisz, w takim razie spotkamy się wkrótce z całą pewnością w innym miejscu.

  PS
  Spacerowałam dzisiaj dużo po archiwum i znalazłam Twoją wzmiankę o "Krzysiu". Na stronie nestorów polskiej atletyki znalazłam jego krótki życiorys - cóż za człowiek! Tyle chorób, tyle kontuzji a jednocześnie tyle włożonego wysiłku i ducha walki ukoronowanych zasłużonymi splendorami. Chylę czoła! To jego słowa: "Jeśli się naprawdę chce, to na przekór trudnościom i niepowodzeniom można wdrapać się na każdy szczyt." Te słowa dedykuję Adamowi Małyszowi.

 • anonim
  @Barnaba

  Dzięki za odpowiedź.
  Prawdę mówiąc ciągle nie rozumiem co mogło byc ukryte pod&#8222 i podobne :)))
  Ale jak się to mówi , jestem 'niehumanistką" :))) a dodatkowo moja znajomość technologii informatycznej jest nikła. (Tak naprawdę, to strasznie mnie smieszy słowo HUMANISTA, w znaczeniu nie rozumiejący matematyki, fizyki i logiki . To słowo robi ostatnio furorę w sieci :)))))
  Dobrze,że jednak piszesz i próbujesz nas cywilizowac językowo. A nasze słowniki (o których pisała Matylda) nie zapadną kurzem ;)
  Pisz dalej i więcej.To Twoja misja...Może i na nas profanów języka sie coś z Twojego stylu 'naklei" ;))
  Pozdrawiam.No i trzymajmy kciuki za Adasia i reszte 'przedskoczków'. Może niektórzy z nich mile nas zaskoczą.

 • Barnaba początkujący
  To raczej na gg

  @Ushuaia,
  Liczby w nawiasie (1. 12.) to limit mitomańskich dwunastu wierszy.Pozostałe "drabinki" powstają z różnej konfiguracji programowej komputerów.Jest to niekiedy cudzysłów, kreska rozdzielająca. Trudne do ominięcia w tekście.Ale z tymi przekłamaniamina forum nie ma reguły.
  Pytasz o cenzurę.Nie mogę jej potwierdzić.Jednak z kilkoma postami nie mogłem wejść na forum.Odczytywałem komunikaty o występowaniu w tekście niedozwolonych wyrazów.Kilka moich postów też wyszło i przepadło bez wieści. Między innymi, ostatnio, taki osobisty do Matyldy, treść jego jeszcze pamiętam dosłownie. Nie dopatruję się działań cenzorskich Redakcji. Szkoda,gdyż w zasadzie wszystko piszę w okienku.Niekiedy taki tekst można by wykorzystać przy innej okazji.Do tego nie przywiązuję wielkiej wagi.Jeśli uznaję za stosowne, piszę coś nowego bowiem najczęsciej pojawiają się już wtedy inne tematy.Nie mam ambicji prymusowskich, aby zgłaszać się z odpowiedzią na każdy temat i w każdej sprawie.Nie piszę na innych stronach,nie wklepuję tych samych tekstów,chociaż myśli i zwroty mogą się powtarzać w kolejnych postach,jednak tego unikam.
  Na koniec, skoro się tak rozpisałem, mogę potwierdzić,iż forum nie jest anonimowe.Kiedyś,po wysłaniu(póżną nocą)większego tekstu, krytykującego promocję pewnego młodego sportowca, po kilkunastu minutach otrzymałem telefon od jednego z jego mocodawców.Bardzo sympatycznie rozmawialiśmy blisko dwie godziny!!!
  Ale doświadczyłem i mniej radosnych zdarzeń. Otóż,pewien nasz nickowiec od dłuższego czasu,posługujący się fałszywym adresem, zaśmieca pornolami wejście do mojej poczty internetowej.Dobrze,ze przed intruzem i wirusami chroni ją odpowiednie zabezpieczenie.
  Przepraszam za wiele prywatności.
  Pozdrawiam. Wiem, że nie muszę deklarować:wierzę w odrodzenie ADAMA!!!

 • anonim
  @Barnaba

  Proszę Cie wytłumacz mi, co znaczą te tajemnicze numery i drabinki w Twoim tekście ??? Czyżby cenzura działała ???

 • Karolina początkujący
  @Barnaba

  Autonomiczny kanał sportowy?? Obawiam sie, że się takiego nie doczekamy. Zmiana kadry tez rychła raczej nie bedzie. W końcu nie od dzisiaj lecą niepochlebne opinie o komentatorach i nikt sie tym nie przejął jak do tej pory, wiec raczej sie juz nie przejmie.

 • Barnaba początkujący
  Blokowo dwanaście wierszy w sprawie telewizji – dwunastką (+ kilka pe


  (1.)Zasłużenie dostało się publicznej telewizji (kiedyś jedynej i kochanej) przy okazji olimpiady. Trudno odmówić racji wyrażonych w wielu komentarzach, chociaż wypowiadali się „skokmistrze” narciarscy. Sądzę że zarówno: FAM optujący (jak ja) także za królową sportu i jej niekwestionowaną monarszynią Ireną Szewińską; Matylda przywołująca malowanie słowem przez Bogusława Kaczyńskiego, piewcę podkasanej muzy i najwyższych koturnów światowych teatrów muzycznych; czy nareszcie Marek – moja nadzieja dziennikarska, Karolinka niechaj jeszcze poczeka w kolejce – przywołujący poetę mikrofonu Bohdana Tomaszewskiego, nie obrażą się za takie zredukowanie ICH szerokiego widzenia bardzo złożonej sprawy.

  Główny problem telewizji publicznej polega na tym, iż oprócz wielu funkcji w tym informacyjnej czy kulturotwórczej spełnia ona również inne misje m.in. pro-państwową, co wiąże się ze sprawowaniem władzy, polityką. W tym momencie przyznaję Matyldzie Złoty Wawrzyn Olimpijski za wytknięcie wejścia na niewłaściwą trasę przez R. Korzeniowskiego. Polityczne znamię telewizji namaszczającej również sport , nie zadowala nas, jej zróżnicowanej publiczności. Optymalnym rozwiązaniem mógłby być autonomiczny kanał sportowy. Ale skąd pozyskać środki? FAM pisze o promotorze sportu, który wprowadziłby go do telewizji (12.) publicznej. W komercyjnej już jest. Ma reklamy i powtórki, powtórki, powtórki, ale i kurantowe, bądź wyłączne relacje. Na publiczną, sportową telewizję, przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać.
  Co się tyczy kadr dziennikarskich, raczej terminatorów na przedłużonym stażu w tym rzemiośle, nie jestem aż tak krytyczny. Ileż można powiedzieć i to jeszcze coś nowego o zawodnikach występujących kilkadziesiąt razy w sezonie w tej samej konkurencji, jeśli przy dzisiejszej organizacji i technice przekazu telewizyjnego odbiorca odczytuje wszystko z obrazu oraz jego opisu. Zupełnie zgadzam się, komentatorzy telewizyjni nie przygotowują się solidnie do transmisji. Zamiast mistrzostwa i wirtuozerii zanudzają niczym terminator majstrową w oczekiwaniu na fajerant (wieczorny bankiet).Potrzebna jest radykalna poprawa jakości świadczonych nam "usług" przez dziennikarzy telewizyjnych, lub rychła wymiana pokoleniowa. Ale to już zmora, co super trafnie podkreśliła Matylda -„barw walki”, których jako kleksów właściwych garniturom wszystkich opcji nie wywabimy na naszym forum.


 • Karolina początkujący
  @Zdziwiony

  Teraz zadam bardzo chyba glupie pytanie: o co chodzi?? Bo nie za bardzo jestem w temacie :o/

 • anonim
  Ciekawostki z IP

  Doprawdy, zdumiewający zbieg okoliczności.
  Godziny i domena Karolinki i Polona....
  ;)
  Bardzo zdumiewający, bo wychodzi na to, że Karolina rozłączała się, po czym w jej domenę "trafił" Polon. Następnie i on musiał się rozłączyć (chcąc nie chcąc), skoro 12 minut później ponownie w jego domenę trafiła Karolina...
  ....czyżby Czyżyk?

 • Karolina początkujący
  @Polon

  Danke :o)

 • anonim
  miejmy zaufanie do innych

  @Karolina
  Ja Ci wierzę.

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  Chyba musze sie pogodzic z tym, że nie wszyscy wierza moim słowom co do wieku, a jak wierza to przypisuja moje wypowiedzi mamie :o]
  Nieważne :oD W każdym bądź razie dziękuję za radę i wesoło mi było jak czytałam Twoja wypowiedź :oD

 • Matylda początkujący
  @Karolina

  Na wszystko, a także przeciwko prawie wszystkiemu co ludzkie jest jakieś lekarstwo:
  1. na kaszel - akron i syrop
  2. na wewnętrzny niepokój - waleriana
  3. przeciwko łupieżowi - odpowiedni szampon
  4. przeciwko kurzajkom - zabobon czary-mary i już kurzajki nie ma!
  5. przeciwko dorastaniu jeszcze nikt nie wymyślił żadnego środka; a opornych wyciąga się za uszy na 170ty centymetr jak naszego Adasia latem.
  Tak więc, droga Karolino, co mnie spotkało, Ciebie nie minie (umówmy się, że wierzę w Twoją deklarację 15stu lat na karku) - bo tylko i wyłącznie przemijanie jest stałe i trwałe. Widać to bardzo dokładnie po zegarze na ścianie i kalendarzu na biurku. Jeżeli mi wolno dać Ci jakąś radę, jak te wszystkie lata przeżyć do pierwszych siwych włosów na skroni, to ją daję: Przeżyj je koniecznie wśród ludzi, którzy wzbogacą Cię wewnętrznie. Według mądrości naszych przodków: Z kim przystajesz - takim/taką się stajesz.
  Pozdrawiam czwartkowo

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  jak tak mowisz to zal dorastac... :o) Ale to przemijanie ma swoje plusy: w pamieci zostaja tylko mile rzeczy :o)

 • Matylda początkujący
  @Karolina

  Nie mam - jak widać - posłuchu u redakcji. Pewnie dlatego, że przed laty zadarłam kota z jej szefem Tadem. Pamiętliwa bestia! Ale też wtedy było ze mnie dosyć kłótliwe babsko. Z wiekiem wszystko mija... dzieciństwo mija, młodość mija... teraz można mnie porównać już tylko do potulnego baranka... wielkanocnego z cukru...

 • Karolina początkujący
  @Fanka

  fajnie :o) Mam nadzieje, że nie bedzie tam zadfnego nadwyraz inteligentnego człowieka który bedzie jakies glupoty wypisywac, gadac, ze zle skacze itp. Ciekawe co powie o metodach szkoleniowych Kuttina... :o)

 • anonim

  W ten piątek , o godz.20.00 ,
  będzie czat ze Stefanem Hulą , na stronie PZN ,
  mozna pogadać , troszkę ze Stefciem :))

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  Z ta papa to dobry pomysl :oD

  Szkoda, że redakcja nie wziela sobie do serca Twojej uwagi o kolejnosci postow na stronie glownej... :o(

 • anonim
  Malyszomaniak

  Dzięki !!!!!

 • Malyszomaniak bywalec
  @Fanka

  Zamienić wątpie ale kupic chyba jeszcze coś można ale co to nie wiem
  w Onecie piszą iż Orbis ma jeszcze bilety na sobote na stadion D ale jest juz ich mało i pewnie zostaną wysprzedane. Pamiętaj najpierw dzwoń do Orbisu tam napewno coś będą wiedzieć o ile się ich przyciśnie. Pozatym kupno poza Orbisem to Allegro ale wtedy jest to troche mniej pewne może znajdziesz kogoś u siebie kto sprzedaje i wymienisz na miejscu w sesie kupisz :).

 • anonim

  @ FAM

  tak faktycznie , to Michalczewski tak powiedzial ,
  ale i Korzeniowski ponoć cos tam dodal , tak coś napomkneli dziennikarze w TV ,
  no , ale mniejsza o to , ważne , że Adam naml lata dalej i niech tak zostanie , narazie ,
  w przyszlym roku MS , więc i motywacja jakas znów jest , a kto wie , może Adam ponownie coś wywalczy ,

  @ Malyszomaniak

  ty jesteś lepiej zorientowany chyba , powiedz , mi ,
  czy na miejscu , w Zakopanem jest mozliwośc zamiany biletu z niedzielnego konkursu na sobotni ,
  kurcze no dostalam jeden bilet , na sobotę i niedzielę ,
  gdybym chciala jechac z jedną osobą , tylko na sobotni konkurs to ta druga nie ma biletu ,
  może mozna na miejscu zamienić , niedzielny na sobotni na sektor"D",
  wtedy bylabym na jednym konkurskie i nie jechalabym sama , musialbym wrócić , tego samego dnia a raczej nocy do Poznania .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).