Olimpijskie plany TVP

 • 2006-01-25 21:34

W dniu 25. stycznia w warszawskim hotelu Polonia Palace miało miejsce śniadanie prasowe, na które Telewizja Polska zaprosiła przedstawicieli mediów. Spotkanie poświęcone było zbliżającym się Igrzyskom Olimpijskim w Turynie, a dokładnie planom obsługi tej imprezy przez TVP.

Jak poinformowano, przewidzianych jest ponad 180 godzin transmisji na trzech antenach. W TVP1 lub TVP2 pokazane zostaną konkurencje z udziałem polskich sportowców oraz najważniejsze wydarzenia igrzysk: ceremonie otwarcia i zamknięcia, półfinały i finał hokeja na lodzie, zjazdy kobiet i mężczyzn, a także biegi sprinterskie kobiet i mężczyzn.

Plany Telewizji Polskiej przedstawiał między innymi Robert Korzeniowski, szef kolegium sportowego TVP:
"Ogólny program dnia będzie wyglądał w ten sposób, że rano około godziny ósmej na TVP2 przypomniane zostaną wydarzenia z poprzedniego dnia, a także zapowiedzi na rozpoczynający się właśnie dzień. Następnie na trzech kanałach przeprowadzone będą transmisje, a podsumowanie nastąpi zawsze w TVP1."

Po raz pierwszy igrzyska będą transmitowane z dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1. Oznacza to, że kibic przed telewizorem odniesie wrażenie, jakby znajdował się w centrum wydarzenia. Taki efekt zostanie zastosowany podczas wybranych zawodów, a także ceremonii otwarcia i zamknięcia. Z takiego udogodnienia będą mogli korzystać abonenci Cyfry+ i osoby odbierające programy TVP z nadajników naziemnej telewizji cyfrowej.

Prawa do transmisji igrzysk w Turynie uzyskała Telewizja Interaktywna iTVP, której odbiorcy otrzymają wybór pięciu równoległych kanałów, prezentujących na żywo to, co się dzieje na poszczególnych arenach sportowych w Turynie. Planowane są transmisje z co najmniej 250 wydarzeń sportowych, co daje ponad pięćset godzin relacji na żywo.

 

Transmisje igrzysk w TVP - skoki narciarskie
DataTransmisjaKanałGodz
11.02Kwalifikacje K90TVP118:00 - 19:00
12.02Konkurs K90TVP118:00 - 19:50
****
17.02Kwalifikacje K120TVP118:00 - 19:00
18.02Konkurs K120TVP118:00 - 19:45
****
20.02Konkurs drużynowy K120TVP118:00 - 19:45


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5372) komentarze: (57)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Matylda początkujący
  Powroty są radosne

  @Barnaba
  A więc powróciłeś do nas, i to w dodatku w tradycyjnej formie, bardzo nam (a szególnie mi) Ciebie tu brakowało, teraz jesteśmy już prawie w komplecie. Podejrzałam prywatną korespondencję (z góry przepraszam) z @Ushuaią i znalazłam tam wzmiankę o liście do mnie. Czy mógłbyś go tutaj powtórzyć? Postoję na czatach przez jakiś czas, może przed następnym ruchem nożyczek uda mi się go przeczytać. Zaskoczyły mnie Twoje przeżycia z reakcjami osób trzecich na Twoje pisanie. Nigdy bym nie przypuszczała, że do tego stopnia jesteśmy tutaj inwigilowani. Z drugiej strony jest to znak, że jednak nasze opinie mają jakąś wartość.
  Być może już śpisz, w takim razie spotkamy się wkrótce z całą pewnością w innym miejscu.

  PS
  Spacerowałam dzisiaj dużo po archiwum i znalazłam Twoją wzmiankę o "Krzysiu". Na stronie nestorów polskiej atletyki znalazłam jego krótki życiorys - cóż za człowiek! Tyle chorób, tyle kontuzji a jednocześnie tyle włożonego wysiłku i ducha walki ukoronowanych zasłużonymi splendorami. Chylę czoła! To jego słowa: "Jeśli się naprawdę chce, to na przekór trudnościom i niepowodzeniom można wdrapać się na każdy szczyt." Te słowa dedykuję Adamowi Małyszowi.

 • anonim
  @Barnaba

  Dzięki za odpowiedź.
  Prawdę mówiąc ciągle nie rozumiem co mogło byc ukryte pod&#8222 i podobne :)))
  Ale jak się to mówi , jestem 'niehumanistką" :))) a dodatkowo moja znajomość technologii informatycznej jest nikła. (Tak naprawdę, to strasznie mnie smieszy słowo HUMANISTA, w znaczeniu nie rozumiejący matematyki, fizyki i logiki . To słowo robi ostatnio furorę w sieci :)))))
  Dobrze,że jednak piszesz i próbujesz nas cywilizowac językowo. A nasze słowniki (o których pisała Matylda) nie zapadną kurzem ;)
  Pisz dalej i więcej.To Twoja misja...Może i na nas profanów języka sie coś z Twojego stylu 'naklei" ;))
  Pozdrawiam.No i trzymajmy kciuki za Adasia i reszte 'przedskoczków'. Może niektórzy z nich mile nas zaskoczą.

 • Barnaba początkujący
  To raczej na gg

  @Ushuaia,
  Liczby w nawiasie (1. 12.) to limit mitomańskich dwunastu wierszy.Pozostałe "drabinki" powstają z różnej konfiguracji programowej komputerów.Jest to niekiedy cudzysłów, kreska rozdzielająca. Trudne do ominięcia w tekście.Ale z tymi przekłamaniamina forum nie ma reguły.
  Pytasz o cenzurę.Nie mogę jej potwierdzić.Jednak z kilkoma postami nie mogłem wejść na forum.Odczytywałem komunikaty o występowaniu w tekście niedozwolonych wyrazów.Kilka moich postów też wyszło i przepadło bez wieści. Między innymi, ostatnio, taki osobisty do Matyldy, treść jego jeszcze pamiętam dosłownie. Nie dopatruję się działań cenzorskich Redakcji. Szkoda,gdyż w zasadzie wszystko piszę w okienku.Niekiedy taki tekst można by wykorzystać przy innej okazji.Do tego nie przywiązuję wielkiej wagi.Jeśli uznaję za stosowne, piszę coś nowego bowiem najczęsciej pojawiają się już wtedy inne tematy.Nie mam ambicji prymusowskich, aby zgłaszać się z odpowiedzią na każdy temat i w każdej sprawie.Nie piszę na innych stronach,nie wklepuję tych samych tekstów,chociaż myśli i zwroty mogą się powtarzać w kolejnych postach,jednak tego unikam.
  Na koniec, skoro się tak rozpisałem, mogę potwierdzić,iż forum nie jest anonimowe.Kiedyś,po wysłaniu(póżną nocą)większego tekstu, krytykującego promocję pewnego młodego sportowca, po kilkunastu minutach otrzymałem telefon od jednego z jego mocodawców.Bardzo sympatycznie rozmawialiśmy blisko dwie godziny!!!
  Ale doświadczyłem i mniej radosnych zdarzeń. Otóż,pewien nasz nickowiec od dłuższego czasu,posługujący się fałszywym adresem, zaśmieca pornolami wejście do mojej poczty internetowej.Dobrze,ze przed intruzem i wirusami chroni ją odpowiednie zabezpieczenie.
  Przepraszam za wiele prywatności.
  Pozdrawiam. Wiem, że nie muszę deklarować:wierzę w odrodzenie ADAMA!!!

 • anonim
  @Barnaba

  Proszę Cie wytłumacz mi, co znaczą te tajemnicze numery i drabinki w Twoim tekście ??? Czyżby cenzura działała ???

 • Karolina początkujący
  @Barnaba

  Autonomiczny kanał sportowy?? Obawiam sie, że się takiego nie doczekamy. Zmiana kadry tez rychła raczej nie bedzie. W końcu nie od dzisiaj lecą niepochlebne opinie o komentatorach i nikt sie tym nie przejął jak do tej pory, wiec raczej sie juz nie przejmie.

 • Barnaba początkujący
  Blokowo dwanaście wierszy w sprawie telewizji – dwunastką (+ kilka pe


  (1.)Zasłużenie dostało się publicznej telewizji (kiedyś jedynej i kochanej) przy okazji olimpiady. Trudno odmówić racji wyrażonych w wielu komentarzach, chociaż wypowiadali się „skokmistrze” narciarscy. Sądzę że zarówno: FAM optujący (jak ja) także za królową sportu i jej niekwestionowaną monarszynią Ireną Szewińską; Matylda przywołująca malowanie słowem przez Bogusława Kaczyńskiego, piewcę podkasanej muzy i najwyższych koturnów światowych teatrów muzycznych; czy nareszcie Marek – moja nadzieja dziennikarska, Karolinka niechaj jeszcze poczeka w kolejce – przywołujący poetę mikrofonu Bohdana Tomaszewskiego, nie obrażą się za takie zredukowanie ICH szerokiego widzenia bardzo złożonej sprawy.

  Główny problem telewizji publicznej polega na tym, iż oprócz wielu funkcji w tym informacyjnej czy kulturotwórczej spełnia ona również inne misje m.in. pro-państwową, co wiąże się ze sprawowaniem władzy, polityką. W tym momencie przyznaję Matyldzie Złoty Wawrzyn Olimpijski za wytknięcie wejścia na niewłaściwą trasę przez R. Korzeniowskiego. Polityczne znamię telewizji namaszczającej również sport , nie zadowala nas, jej zróżnicowanej publiczności. Optymalnym rozwiązaniem mógłby być autonomiczny kanał sportowy. Ale skąd pozyskać środki? FAM pisze o promotorze sportu, który wprowadziłby go do telewizji (12.) publicznej. W komercyjnej już jest. Ma reklamy i powtórki, powtórki, powtórki, ale i kurantowe, bądź wyłączne relacje. Na publiczną, sportową telewizję, przyjdzie nam chyba jeszcze poczekać.
  Co się tyczy kadr dziennikarskich, raczej terminatorów na przedłużonym stażu w tym rzemiośle, nie jestem aż tak krytyczny. Ileż można powiedzieć i to jeszcze coś nowego o zawodnikach występujących kilkadziesiąt razy w sezonie w tej samej konkurencji, jeśli przy dzisiejszej organizacji i technice przekazu telewizyjnego odbiorca odczytuje wszystko z obrazu oraz jego opisu. Zupełnie zgadzam się, komentatorzy telewizyjni nie przygotowują się solidnie do transmisji. Zamiast mistrzostwa i wirtuozerii zanudzają niczym terminator majstrową w oczekiwaniu na fajerant (wieczorny bankiet).Potrzebna jest radykalna poprawa jakości świadczonych nam "usług" przez dziennikarzy telewizyjnych, lub rychła wymiana pokoleniowa. Ale to już zmora, co super trafnie podkreśliła Matylda -„barw walki”, których jako kleksów właściwych garniturom wszystkich opcji nie wywabimy na naszym forum.


 • Karolina początkujący
  @Zdziwiony

  Teraz zadam bardzo chyba glupie pytanie: o co chodzi?? Bo nie za bardzo jestem w temacie :o/

 • anonim
  Ciekawostki z IP

  Doprawdy, zdumiewający zbieg okoliczności.
  Godziny i domena Karolinki i Polona....
  ;)
  Bardzo zdumiewający, bo wychodzi na to, że Karolina rozłączała się, po czym w jej domenę "trafił" Polon. Następnie i on musiał się rozłączyć (chcąc nie chcąc), skoro 12 minut później ponownie w jego domenę trafiła Karolina...
  ....czyżby Czyżyk?

 • Karolina początkujący
  @Polon

  Danke :o)

 • anonim
  miejmy zaufanie do innych

  @Karolina
  Ja Ci wierzę.

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  Chyba musze sie pogodzic z tym, że nie wszyscy wierza moim słowom co do wieku, a jak wierza to przypisuja moje wypowiedzi mamie :o]
  Nieważne :oD W każdym bądź razie dziękuję za radę i wesoło mi było jak czytałam Twoja wypowiedź :oD

 • Matylda początkujący
  @Karolina

  Na wszystko, a także przeciwko prawie wszystkiemu co ludzkie jest jakieś lekarstwo:
  1. na kaszel - akron i syrop
  2. na wewnętrzny niepokój - waleriana
  3. przeciwko łupieżowi - odpowiedni szampon
  4. przeciwko kurzajkom - zabobon czary-mary i już kurzajki nie ma!
  5. przeciwko dorastaniu jeszcze nikt nie wymyślił żadnego środka; a opornych wyciąga się za uszy na 170ty centymetr jak naszego Adasia latem.
  Tak więc, droga Karolino, co mnie spotkało, Ciebie nie minie (umówmy się, że wierzę w Twoją deklarację 15stu lat na karku) - bo tylko i wyłącznie przemijanie jest stałe i trwałe. Widać to bardzo dokładnie po zegarze na ścianie i kalendarzu na biurku. Jeżeli mi wolno dać Ci jakąś radę, jak te wszystkie lata przeżyć do pierwszych siwych włosów na skroni, to ją daję: Przeżyj je koniecznie wśród ludzi, którzy wzbogacą Cię wewnętrznie. Według mądrości naszych przodków: Z kim przystajesz - takim/taką się stajesz.
  Pozdrawiam czwartkowo

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  jak tak mowisz to zal dorastac... :o) Ale to przemijanie ma swoje plusy: w pamieci zostaja tylko mile rzeczy :o)

 • Matylda początkujący
  @Karolina

  Nie mam - jak widać - posłuchu u redakcji. Pewnie dlatego, że przed laty zadarłam kota z jej szefem Tadem. Pamiętliwa bestia! Ale też wtedy było ze mnie dosyć kłótliwe babsko. Z wiekiem wszystko mija... dzieciństwo mija, młodość mija... teraz można mnie porównać już tylko do potulnego baranka... wielkanocnego z cukru...

 • Karolina początkujący
  @Fanka

  fajnie :o) Mam nadzieje, że nie bedzie tam zadfnego nadwyraz inteligentnego człowieka który bedzie jakies glupoty wypisywac, gadac, ze zle skacze itp. Ciekawe co powie o metodach szkoleniowych Kuttina... :o)

 • anonim

  W ten piątek , o godz.20.00 ,
  będzie czat ze Stefanem Hulą , na stronie PZN ,
  mozna pogadać , troszkę ze Stefciem :))

 • Karolina początkujący
  @Matylda

  Z ta papa to dobry pomysl :oD

  Szkoda, że redakcja nie wziela sobie do serca Twojej uwagi o kolejnosci postow na stronie glownej... :o(

 • anonim
  Malyszomaniak

  Dzięki !!!!!

 • Malyszomaniak bywalec
  @Fanka

  Zamienić wątpie ale kupic chyba jeszcze coś można ale co to nie wiem
  w Onecie piszą iż Orbis ma jeszcze bilety na sobote na stadion D ale jest juz ich mało i pewnie zostaną wysprzedane. Pamiętaj najpierw dzwoń do Orbisu tam napewno coś będą wiedzieć o ile się ich przyciśnie. Pozatym kupno poza Orbisem to Allegro ale wtedy jest to troche mniej pewne może znajdziesz kogoś u siebie kto sprzedaje i wymienisz na miejscu w sesie kupisz :).

 • anonim

  @ FAM

  tak faktycznie , to Michalczewski tak powiedzial ,
  ale i Korzeniowski ponoć cos tam dodal , tak coś napomkneli dziennikarze w TV ,
  no , ale mniejsza o to , ważne , że Adam naml lata dalej i niech tak zostanie , narazie ,
  w przyszlym roku MS , więc i motywacja jakas znów jest , a kto wie , może Adam ponownie coś wywalczy ,

  @ Malyszomaniak

  ty jesteś lepiej zorientowany chyba , powiedz , mi ,
  czy na miejscu , w Zakopanem jest mozliwośc zamiany biletu z niedzielnego konkursu na sobotni ,
  kurcze no dostalam jeden bilet , na sobotę i niedzielę ,
  gdybym chciala jechac z jedną osobą , tylko na sobotni konkurs to ta druga nie ma biletu ,
  może mozna na miejscu zamienić , niedzielny na sobotni na sektor"D",
  wtedy bylabym na jednym konkurskie i nie jechalabym sama , musialbym wrócić , tego samego dnia a raczej nocy do Poznania .

 • Malyszomaniak bywalec
  @FAM

  Hmmmm.... i pomyślec że pewne przemyślenia miały szanse zaistnieć własnie dzięki naszemu orłowi z Wisły. Łezka w oku się kręci jak wiele mu zawdzieczamy. W końcu to on zwrócił wszystkich uwagę że warto.

 • Matylda początkujący
  Sobota i niedziela będą dla nas!

  @Małyszomaniak
  Nie może być inaczej - Orzeł będzie znowu LATAŁ!
  @Karolina
  Na te "gęby" mam rozwiązanie, wprawdzie dosyć kontrowersyjne i obarczone dużym ryzykiem politycznym ale spróbować warto:
  Gęby pokryjemy papą!

 • Malyszomaniak bywalec
  @Matylda

  Oby twoje wieści były prorocze i Fenix powstał tak jak stał w dni chwały swojej kiedy ptaki zazdrościły nam orła z Wisły a kruki zawistnie dziobały naszego kochanego ptaszka.

 • Karolina początkujący

  NIe psujmy sobie humorku Korzeniowskim i Rydzykiem... O panach z LPRu i PiSu nie wspomne... Szkoda, ze te gęby na PS w Zakopcu sie pojawia...

 • Matylda początkujący
  Jeszcze kilka słów

  @mmm_krakow
  "Bursztynowy Henio" - brawo, podoba mi się.
  Teraz już wiem, dlaczego Adaś nie może odnaleźć swojej formy: Zbuntowanym Lutheranom pan Bóg już nie pomaga! Ot i co. Nic już nie wskórają ani kasztany, ani żołądzie, ani inne szczypułki. Finito.

  @daf
  Pan Włodek od Wiatrów to obrotowy chłopak, gdzie podnieta tam pierwszy, i "kliniczny" (Polona ulubione słówko) przykład działania tabletki ekstasy można obserwować przez cały czas trwania relacji. Ale widać wielu się to podoba. Pewnie dlatego, że dzisiaj sport to wielkie show, a castingi na komentatorów wygrywają kuglarze w miejsce miłośników, fascynatów i krasomówczych retorów.

  @Polon
  O tak, masz świętą rację - mea culpa: Bohdan Tomaszewski, sonorowy głos, wyważony, elegancki, wręcz arystokratyczny. Podobnie - to już inny trochę dział - zachwycał mnie zawsze Bogusław Kaczyński opowiadający swobodnie, wytwornie i z wielką kulturą osobistą o diwach operowych w języku naszych wieszczów. Balsam dla polskiego ucha. A bezgranicznej wiedzy na temat swojej profesji powinni uczyć się od niego WSZYSCY bez wyjątku.

  Co do Roberta Korzeniowskiego nie mam złudzeń: wpadł między wrony, ergo - musi krakać jak i one. Zrobił ogromny błąd kierując swe kroki na Woronicza. Jego miejsce jest w Polskim Związku Lekkiej Atletyki, powinien zastąpić panią Irenę od Biegów. Tam jest jego miejsce. Ma wszelkie talenty i predyspozycje do Pierwszego Managera z krwi i kości w polskim sporcie.

  Pozdrawiam Was wszystkich w wigilię powstania naszego wiślanego Feniksa z popiołów

 • anonim

  ja lubie jak komentuje snopek... ale jakby jeszcze włożyłw to troche serca... On jest fighterem Juz tego zal sluchać... A miklas to neich sobie przejdzie na Emeryturke i wcina chipsy w wygodnym fotelu bo komentator z niego marny;/

 • anonim

  ZDF ARD DSF RTL EUROSPORT to som fajne kanały !!!

 • anonim

  Poza tym, nie ma sie o co tak kłócić, wejdzie nowa ustawa o mediach, to w TVP będziemy oglądac tylko "jedynie słuszne" programy - Rydzyka i jego Moherowe Berety, na przemian z Bursztynowym Heniem od św. Brygidy :P
  Przecież sport jest nieprzyzwoity [przezroczyste stroje naszych pływaczek, hehe] a Małysz nie jest katolikiem w moherowym berecie ;P

 • anonim
  Komentatorzy TVP

  Snopek - jako jedyny gada "na temat" ale tak nudząco-monotonnym głosem, że słuchanie tego pana grozi drzemką po 5 minutach
  Miklas - zrzędzi jak stara babcia, a każdy skoczek dla niego to "młodzian" [może z wyjątkiem Japończyków], zazwyczaj komentarz jest z opóźnieniem - komentuje skoczka, gdy już w powietrzu jest następny
  Szaranowicz - można sie popłakać ze śmiechu, zwłaszcza jak zaczyna ciekawostki i plotki na temat skoczków :))))) Bo na skokach to za bardzo sie nie zna :)))))

 • anonim
  Karolinko

  Tak to akurat prawda , co mówisz .
  Też to czytalam , nie wiadomo czy będa transmisje ze skoków w calości , chodzi o wszystkie konkursy ,
  w TVP-1 ,
  to wszystko uzalezniają od tego , czy Adam Malysz , bedzie dalej skakal ,
  ale to chore i tyle , znów zwalają na jego barki kolejne obciążenie , oni w tej telewizji juz chyba rozum tracą ,
  odkąd nastaly rządy Korzeniowskiego w telewizji , będzie gorzej ,
  on chyba nigdy nie przelknąl tę gorzką pigulkę ,
  która nazywa się Malysz ,
  bo kibice to Adama przez trzy lata wybierali jako najlepszego sportowca roku ,
  nie jego ,
  i bezczelnie się dziwil , dlaczego ,
  co ten Malysz takiego zrobil ??
  pamiętam tę wypowiedż , któryś z dziennikarzy , to podchwycil ,
  teraz rądzi w telewizji ,
  i ma okazję wplynąc na to czy skoki będą transmitowane , czy nie.
  Należy tylko zmówić paciorek , żeby Adamowi nie przyszlo do glowy kończyć ze skakaniem po tym sezonie ,
  o ile wiem to jeszcze nie chce się wycofać.
  Ale jak wyjdą te wszystkie afry Związkowe po sezonie i on będzie w to wplątywany , to nie wiem , czy mu się nie odechce.
  Oby dalej nam latal .

 • Karolina początkujący

  TVP Sport... hmmm... ciekawe... a komentatorów to skąd oni wezmą?? Przecież słuchanie przez 2h podczas zawodów p. Szaranowicza powoduje bule brzucha ze smiechu i potok lez z powodu braku dobrych komentarow. Jesli jeszcze na tym programie będzie coś komentował p. Szpakowski to zdaje sie, że przy zawodach pływackich będziemy słyszeć nazwiska łżwiarzy figurowych... Ach co to sie porobilo w tej telewizji. A p. Miklas spowoduje, że TVP Sport nie będzie przez nikogo oglądany, bo on to się tylko do usypiania niemowląt nadaje...
  Moze skijumping.pl razem z TVP zorganizuja jakis konkurs, a główna nagrodą będzie relacjonowanie konkursu PS?? Myślę, że niektórzy forumowicze mogliby pokazać, że są w tym kraju ludzie, którzy na skokach sie znają i umieją mówić na temat, nie myląc nazwisk skoczków...

 • anonim
  @Matylda, @Polon

  Kilka dni temu Pawel Zarzeczny (redaktor PS, za ktorym tak na marginesie nie przepadam) dosc trafnie zauwazyl, ze Szaranowicz jak nikt inny wie, kiedy oddac mikrofon Miklasowi. Koncza sie czasy sukcesow w skokach, czasy Malyszomanii i ogolnych zachwytow nad naszym Najlepszym. W obliczu zblizajacych sie ZIO Pan Szaranowicz postanowil "oddac glos" Panu Miklasowi, a sam zaglebia sie w arkana przepisow half-pipe'a i snowboarda, wyczuwajac (slusznie chyba skadinad), ze to tu jest wieksza szansa na medale...
  Nie cytowalem dokladnie, przekazalem tylko sens - tym niemniej mam wrazenie, ze cos w tym jest - jeszcze Zakopane (tego Pan Wlodek sobie nie odpusci), a pozniej juz chyba coraz rzadziej bedziemy mieli okazje go slyszec, no chyba, ze znow rozblysnie w naszej kadrze jakas gwiazda.

 • anonim

  dzie prezes Basałaj ..............!!

 • anonim

  Dobzre wycztałaś.... MAją transmitowąc TCS i zawody w Zakopcu i chyba zawody zamkniecia w Planicy... Wszysto zależy od Adama...i Korzeniowskiego... który jest gorszy od poprzedniego prezesa... Ale ma być wszystko transmitowanen an nowym kanale TVP sport... dostępnym w każdej kablówce... niedługo ma się pojawić...

 • Karolina początkujący
  @Fanka

  Tak ten sezon beda. Jednak gdzieś czytałam, że nie wiadomo czy podpisza umowę na kolejne sezony. Pewne jest, że w TVP będzie TCS i zawody w Zakopcu. No chyba, ze znów gdzieś źle cos wyczytałam... :o/

 • Matylda początkujący
  Małyszomaniak i filmy

  TVP nie może się obejść bez szpileczek. Chyba mają tam w redakcji lalkę Adama i znęcają się nad nią relaksując się między konkursami:

  "Puchar Świata 2006 - Zwycięstwa Adama Małysza
  W tej edycji Konkursu Pucharu Świata nie było nam dane oglądać takich obrazków..."

  I love TVP!

 • anonim

  Czy w Polsce bedzie można o glondac 10 lutego ČT4 Sport !

 • anonim

  Prawo do nadawania wszystkich konkursów Puchary Swiata , a także i Igrzysk Olimpijskich ,
  TVP-1 , otrzymala juz przed rozpoczeciem sezonu ,
  pisano o tym na tej i innych stronkach.
  Jest także podany kalendarz imprez i transmisje , wszystkichzawodów skoków na oficjalnej stronie PZN ,
  skad ten pomysl , ze jedynka nie bedzie transmitować?
  Nie wiem , jak będzie od przyszlego sezonu , ale w tym wszystko poleci na jedynce i dodatkowo na eurosporcie.

 • anonim

  @ Malyszomaniak

  ale świetna stronka , super filmy , dzieki.

 • Matylda początkujący
  A słowo tanim się stało...

  @ Polon
  "Zawodowcy" wobec gadających głów to bardzo trafne określenie - sprawiają bowiem rzeszy kibiców nieprzeciętny zawód swoim zamiłowaniem do zawodu. O profesjonalistów na Woronicza ciężko jak o papier toaletowy w czasach Pierwszego Obywatela PRL w ciemnych okularach. Do CV należy bowiem zawsze dołączyć "barwy walki", a o ich popularności u pracodawcy rozstrzygają ostatnie podmuchy wyborczych wiatrów, które to z kolei wytyczają później kurs dla mikrofonów i kamer.

  Podstawą środków masowego przekazu był, jest i nadal będzie język. W jakim stopniu dziennikarze, komentatorzy oraz reporterzy nim władają każdy czyta, słucha i często się dziwuje. Nagła śmierć II RP pociągnęła za sobą wieloletni zgon poprawnej, bogatej i prawidłowo akcentowanej polszczyzny. Nasz język ojczysty zatracił chyba swoją duszę, bo też odeszli od nas wszyscy ci, którzy go dzień w dzień ale też od święta pielęgnowali. Pogawędki z Jerzym Waldorfem należą już do historii, tak samo jak rysownicze spotkania z doktorem Zinnem. Na następców Jana Ciszewskiego czy też redaktora Łozowskiego będziemy czekać daremnie. Od kogo pretendenci do pióra i mikrofonu mają nauczyć się sztuki władania żywym, soczystym i trafnym słowem? A pewnie i ambicje ich samych w tym punkcie nie są zbytnio wygórowane. Do tego dochodzą jeszcze cechy charakterologiczne oraz dynamika środowiska, w którym się obracają. Produkty końcowe mamy wtedy czarno na białym lub też kolorwo i nierzadko śmiesznie na ekranach odbiorników telewizyjnych.
  Pozdrawiam serdecznie

 • Karolina początkujący
  @Malyszomaniak

  Filmik jest super :o)

 • anonim

  Ale na eurosporcie beda napewno... a nawet serie próbne przed kązdym konkursem pokaża na Eurosporcie... Nie cąłe ale chhyba jakiś 30 zawodników....

 • Karolina początkujący

  Fajnie by było, żeby puszczali kwalifikacje, ale na razie nie wiadomo czy TVP będzie jeszcze w ogóle puszczać skoki narciarskie bo im sie umowa kończy a zainteresowanie się skokami sie zmniejsza, a Adas juz tak wspaniale nie skacze...

 • Malyszomaniak bywalec
  Dla wszystkich hetnych

  Polecam stronę http://www.itvp.pl/puchar_swiata/ na której sa wszystkie lub prawie wszystkie zwycięstwa adama w ciekawym teledysku w dobrej jakości . Jestam Zakopane Predazzo i wiele wiele innych. Super filmik.

 • anonim

  No fajnie by było

 • anonim

  bylo by fajnie żeby puszczali kwaliofikacje do każdego kankursu PŚ

 • anonim

  ZDF ARD

 • anonim
  żal

  Żeby tak móc komentować taki konkurs.... To byłaby przygoda.
  A tak, bedzie wiało amatorszczyzną. Tak to jest, jak komentują "zawodowcy", a nie profesjonaliści.

 • anonim

  ČT4 Sport - nowy kanał czeskiej telewizji rozpocznie nadawanie programu już za kilka dni. Co interesujące, ČT4 Sport, oprócz satelitarnych transmisji w czeskich platformach Czech Link i UPC Direct ma być nadawany z multipleksów DVB-T, w tym z Ostrawy przy polskiej granicy. A o TVP Sport ...cisza!

 • MarcinBB redaktor
  dolby digital

  srutu tutu dolby digital, super hiper macdonlads, KFC OK. Przecietny widz nie odczuje zadnej róznicy, szczególnie jak ogląda na 7 letnim sharpie 15 cali z głosnikiem z lewej strony...

 • anonim

  Słuchaj Piotrek. Byłem już chyba z 5 razy na studniówkach i jeśli tylko potrafisz fajnie się bawić to jest świetnie. Zwłaszcza na tej swojej. Ale ja sobie myślę tak - dlaczego by nie pójść na studniówkę i nie obejrzeć skoków. To da się pogodzić. Uwierz mi.

 • anonim

  Oczywiście że idz na studniówkę ja swoją miałam 1 stycznia i nie żałuje że byłam jaszcze raz bym poszła na studnówke z najwiekszą ochota a pozatym towija studniówka jest raz w życiu pozdrawiam :P

 • RAFKOR początkujący

  Ja ZAWSZE oglądam na Eurosporcie

 • anonim

  dlaczego mam akurat 18 lutego studniowke. co mam wybrac?

 • anonim

  i tak wszystko zepsują komentatorzy,p.Szaranowicz w dolby digital?Toż to horror będzie,znów zostanie eurosport?

 • Andy początkujący

  A co z kombinacja norweską? Będzie jakaś transmisja?

 • Karolina początkujący

  No i wreszcie ktos pomyslal. Dobrze ze zawodu sa wieczorem. Przynajmniej każdy bedzie mógł je obejrzeć... :o)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).