Piątek, 17 lutego 2006, 19:20

IO: Thomas Morgenstern wygrywa kwalifikacje w Pragelato, trzech Polaków w konkursie

Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern
Thomas Morgenstern, fantastycznym skokiem na 136m wygrał serię kwalifikacyjną do konkursu olimpijskiego na dużej skoczni w Pregalato. Austriak o zaledwie pół punktu wyprzedził Janne Ahonena, który również lądował na 136 metrze. Słabo spisali się Polacy, z których najlepszy - Adam Małysz zajął 14. lokatę (125m).

Dalekie skoki w dzisiejszych kwalifikacjach oddali również Andreas Kofler (133,5m i 3. miejsce) oraz Andreas Kuettel (134,5m i 4. lokata).

Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili Matti Hautamaeki (132m) oraz Lars Bystoel (131m), który ma apetyt na drugi złoty medal olimpijski.

Także i tym razem nie popisał się Jakub Janda (124m i 15. lokata), który skacze wyraźnie słabiej niż przed Igrzyskami i wydaje się, że z taką formą na medal nie ma co liczyć.

Oprócz Adama Małysza, w jutrzejszym konkursie zobaczymy jeszcze Roberta Mateję oraz Kamila Stocha. Najbardziej doświadczony polski kadrowicz uplasował się na 43. miejscu po skoku na 108,5m, natomiast Kamil Stoch był 42. (110m). Z wynikiem 99,5m do konkursu nie wszedł niestety Rafał Śliż, który ostatecznie sklasyfikowany został na 58. miejscu.

Dzisiejsze kwalifikacje były niestety często przerywane, na skutek zmiennego wiatru. Także na kolejne dni synoptycy przewidują wietrzną pogodę, trudno więc będzie o obiektywne warunki w jutrzejszym konkursie o olimpijskie złoto.


Wyniki kwalifikacji w Pragelato, HS 140
Lp.ZawodnikKrajOdl.Pkt.Status
1 MORGENSTERN Thomas AUT 136.0 136.8 PQ
2 AHONEN Janne FIN 136.0 136.3 PQ
3 KOFLER Andreas AUT 133.5 133.8 PQ
4 KUETTEL Andreas SUI 134.5 132.6 PQ
5 HAUTAMAEKI Matti FIN 132.0 129.6 PQ
6 BYSTOEL Lars NOR 131.5 129.2 PQ
7 OKABE Takanobu JPN 129.5 122.1 PQ
8 ROMOEREN Bjoern Einar NOR 128.0 120.9 PQ
9 KASAI Noriaki JPN 126.0 117.3 Q
10 SPAETH Georg GER 126.0 116.8 PQ
11 PETTERSEN Sigurd NOR 125.5 115.9 Q
12 NEUMAYER Michael GER 125.5 114.4 Q
13 LJOEKELSOEY Roar NOR 124.5 114.1 PQ
14 MALYSZ Adam POL 125.0 114.0 PQ
15 JANDA Jakub CZE 124.0 112.7 PQ
16 AMMANN Simon SUI 124.0 111.7 Q
17 VASSILIEV Dmitry RUS 123.5 111.3 Q
18 ITO Daiki JPN 123.0 110.9 Q
19 KRANJEC Robert SLO 121.5 106.7 PQ
20 UHRMANN Michael GER 121.5 106.2 PQ
21 DAMJAN Jernej SLO 120.5 105.9 Q
22 KOCH Martin AUT 118.5 100.8 Q
23 WIDHOELZL Andreas AUT 118.0 99.9 PQ
24 IPATOV Dmitry RUS 117.0 98.1 Q
25 JUSSILAINEN Risto FIN 116.5 97.2 Q
26 KORNILOV Denis RUS 115.5 95.9 Q
27 KIURU Tami FIN 116.0 95.3 Q
28 COLLOREDO Sebastian ITA 114.5 94.1 Q
29 PETERKA Primoz SLO 114.5 93.1 Q
30 SCHMITT Martin GER 114.5 92.1 Q
30 KARAULOV Ivan KAZ 114.5 92.1 Q
32 MOELLINGER Michael SUI 113.5 91.3 Q
33 ICHINOHE Tsuyoshi JPN 113.0 89.9 Q
34 READ Stefan CAN 112.5 88.5 Q
35 SEDLAK Borek CZE 111.0 86.8 Q
36 ZHAPAROV Radik KAZ 111.5 86.7 Q
36 ALBORN Alan USA 111.5 86.7 Q
38 FATCHULLIN Ildar RUS 110.5 85.4 Q
38 CHOI Heung-Chul KOR 110.5 85.4 Q
40 KARPENKO Nikolay KAZ 112.0 84.6 Q
41 BENKOVIC Rok SLO 110.0 84.5 Q
42 STOCH Kamil POL 110.0 83.0 Q
43 SALUMAE Jens EST 108.5 80.3 Q
43 MATEJA Robert POL 108.5 80.3 Q
45 MATURA Jan CZE 107.5 79.5 Q
46 VACULIK Ondrej CZE 107.5 76.0 Q
47 KIM Hyun-Ki KOR 106.0 75.3 Q
48 BOLOGNANI Alessio ITA 105.5 74.9 Q
49 LANDERT Guido SUI 105.5 74.4 Q
50 GORHAM Graeme CAN 103.0 69.4 Q
51 ANISIMOV Maksim BLR 102.0 68.6  
52 MESIK Martin SVK 101.5 67.7  
53 TIAN Zhandong CHN 103.0 67.4  
54 JONES Clint USA 100.5 64.9  
55 LI Yang CHN 101.0 64.8  
56 KOROLEV Alexey KAZ 100.0 63.5  
57 SCHWALL Tommy USA 100.5 63.4  
58 SLIZ Rafal POL 99.5 63.1  
59 ZHARKOV Georgi BUL 98.5 59.3  
60 KANG Chil Ku KOR 98.5 58.8  
61 BAXTER Gregory CAN 97.5 58.5  
62 DENNEY Jim USA 95.0 53.5  
63 JURIS Jaan EST 94.0 52.2  
64 NELL Michael CAN 92.5 48.0  
65 MORASSI Andrea ITA 94.0 45.7  
66 BOSCHUK Volodymyr UKR 87.0 30.6  
67 FARTUNOV Petar BUL 84.5 26.6  
68 CHOI Yong-Jik KOR 81.0 22.8  
 CHAADAEV Petr BLR DSQ   


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (7215) ilość komentarzy: (109)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 14:45
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS104
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria125
4.PARK Guy-LimKorea92
5.SZPINIEWA AnnaRosja80
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl