Schmitt umotywuje kolegów z kadry

 • 2002-12-02 21:59
Cierpliwość fanów Martina Schmitta wiele razy już była wystawiana na próbę, gdy Martin musiał wciąż przekładać na później swój powrót na skocznię. O jego problemach z kolanami mówiono już podczas Olimpiady w Salt Lake City, po zakończeniu sezonu informowano o leczeniu. Jednak zawody na które planowano powrót Schmitta: Hinterzarten, Lahti, Kuusamo mijały, a Martin wciąż się nie pojawiał.

Tym razem jednak trenerzy zapewniają, że z kolanami skoczka jest już wszystko dobrze i możemy spodziewać się jego występów pod koniec grudnia podczas zawodów w Engelbergu. Schmitt wznowił treningi w Lillehammer, gdzie oddał swój pierwszy od 84 dni skok. "Martin był bardzo spięty, ale wszystko przebiegło normalnie. Lot był spokojny, lądowanie - pewne. A najważniejsze, że nie czuł później żadnego bólu" - powiedział trener Wolfgang Steiert. Z powrotu Martina cieszy się również Reinhard Hess mając nadzieję, że pomoże to także fatalnie spisującemu się ostatnio Svenowi Hannawaldowi "Powrót Martina poprawi atmosferę w grupie, zwiększy morale zawodników, którzy nie mogą być zadowoleni z występów w Kuusamo. Liczę, że Martin szybko wróci do wysokiej formy i będzie liderem ekipy, gdyż roli tej na razie nie może spełniać Sven Hannawald" - przyznał. Jednak nie chcąc ryzykować zdrowia Martina zbyt szybką zgodą na jego start w konkursie Pucharu Świata, zdecydowali, aby nie brać udziału w zawodach w Titisee-Neustadt "Nie chcemy za wcześnie tworzyć presji i napięcia wynikającego z poważnych zawodów" – wyjaśnił Hess.

Trenerzy liczą też na to, że do konkursu w Engelbergu lepiej spisywać się zacznie cała kadra niemiecka, która na razie nie spełnia oczekiwań. "Mam nadzieję, że do tego czasu wzrośnie dyspozycja Hannawalda i wlejemy w serca naszych kibiców nieco optymizmu przed Turniejem Czterech Skoczni. To jest nasz cel w tej chwili" - powiedział Hess, który dodał, że w głównym celem pracy w Lillehammer jest skorygowanie błędów popełnianych przez skoczków w Kuusamo."Wymagamy od zawodników więcej koncentracji w czasie treningu. Błędy przez nich popełniane nie są wielkie, ale nie mogą stać się nawykami. Wtedy byłby kłopot. Poza tym zaapelowaliśmy do podopiecznych, aby przestali myśleć o igrzyskach w Salt Lake City. To już przeszłość. Przed nimi nowe wyzwania i cele"" - powiedział Wolfgang Steiert.

Jacqueline, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5249) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  do fanki skoków

  Cze miło Cię znów widzieć. Jak się czujesz, co u Ciebie... Niemcy nie są źłmi ludźmi, to nie zależy od narodowości. Każdy może być dobrym człowiekiem Niemiec, Rosjanin, Polak czy Amerykanin. To kwestia wychowania.:)

 • anonim
  martin schmitt

  uWAŻAM ŻE Niemcy to przemiły naród. Obok Polaków i Austryjaków najbardziej kibicuje Niemcom. A tak wogóle: CZY WY NIE MACIE OCZU!!!!!!!!!!!!!NIEMCY (szczególnie SCHMITT)SĄ NAJPRZYSTOJNIEJSZYMI SKOCZKAMI NA ŚWIECIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  WIECEJ TOLERANCJI!

  skad u was(niektorych!)takie uprzedzenie do niemcow?niemcy sa fajni!!!znam kilku,to bardzo w porzadku ludzie!!!a skoczkowie niemieccy tez sa fajni!(no moze poza hannim...)a co do martina to mam nadzieje,ze wreszcie pozbedzie sie tych wstretnych kontuzji i wroci na skocznie.zawody bez schmitta sa niewiele warte!!!

 • Mada bywalec
  Powodzenia!!!!

  Niemcy, a zwłaszcza Martin są super!!!! Mam nadzieję, że będzie dobrze skakał!!!

 • anonim
  Martin!

  Niejmcy sa the best!moja ulubiona druzyna i w sumie to najbardzioej za nia trzymam kciuki,wszystkich tam uwielbiam bez wyjatiku.oni jeszcze dopie.....wszystkim zobaczycie. a MARTIN SCHMITT mimo klopotow z kolanem jeszcze wszystkim pokaze.zobaczycie :)

 • anonim
  Schmitt królem

  Schmitt i tak jest the best
  jest przeprzystojny (niestety Hanni też) przesympatyczny i ogólnie przecudowny
  no i jest Niemcem a to też poważny plus
  warto tu dodać że jestem 100-procentową ANTYpatriotką-nie cierpie Małysza(wiem że w ten sposób przysporzyłam sobie wielu przeciwników-ale to co?)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).