Heinz Kuttin: "Adam oddał trzy bardzo dobre skoki"

 • 2006-03-10 14:17

Heinz Kuttin po czwartkowych treningach oraz kwalifikacjach ma powody do zadowolenia. Zarówno Kamil Stoch, Stefan Hula oraz przede wszystkim Adam Małysz, skakali na miarę swoich możliwości i mogą być optymistami przed dzisiejszym konkursem w Lillehammer.

"Adam oddał trzy bardzo dobre skoki i teraz widzi, że plasuje się zawsze w czołowej piątce. Warunki wietrzne w czasie kwalifikacji bardzo szybko się zmieniały, a różnica w sile wiatru sięgała czasem nawet 2-3 m/s pomiędzy skokami poszczególnych zawodników. Sądzę, że Adam Małysz skacze na naprawdę dobrym poziomie, ale w konkursie potrzeba też odrobinę szczęścia, aby zająć miejsce na podium." - skomentował formę Adama Małysza trener polskich skoczków.

"Również Kamil Stoch i Stefan Hula spisali się na miarę swoich możliwości. Ich ostatnie skoki nie były doskonałe, ale dobre, co było dla nich tym trudniejsze, iż musieli powtarzać swoje skoki w kwalifikacjach." - dodał Kuttin.

"Mimo słabszych występów Stefana w Finlandii, nikt z nas nie powiedział mu, że powinien wracać do domu. Widzieliśmy, że jego skoki stają się lepsze. Było mu bardzo ciężko, ponieważ tamtejsze skocznie są dla niego nowe, no i skacze w Pucharze Świata, a nie jakichś małych zawodach, gdzie można startować dla zabawy. To są młodzi skoczkowie i muszą nabierać doświadczenia, a Stefan Hula był pierwszy raz w Lahti, pierwszy raz w Kuopio. Trenowaliśmy w Kuopio podczas jednodniowej przerwy w zawodach i widziałem, że Stefan skacze coraz lepiej, ponieważ potrzebował paru więcej skoków, aby przyzwyczaić się do tej skoczni." - tłumaczy austriacki szkoleniowiec.

"Robert Mateja nie wiem co teraz zrobi, ponieważ on zawsze ma dobre pierwsze skoki, a potem w kwalifikacjach psuje swoje próby. Nie wiem co się dzieje - może myśli, że musi skoczyć rekord skoczni czy coś. Ja nie rozumiem, czym on może być zmęczony." - stwierdził poirytowany trener Kuttin.

"Presja ze strony mediów na moją osobę nie jest problemem, kłopotem jest wtedy, gdy wywierana jest na zawodników. Skoczkowie czują się znacznie lepiej, jeśli mogą spokojnie przygotowywać się, bez bycia zaczepianym i bez głupich pytań ze strony dziennikarzy. To dobrze, że jednak mamy również pozytywne media, które są obiektywne, to cieszy."- zakończył Heinz Kuttin.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5362) komentarze: (55)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  a kibice lepsi?

  @Fanka
  Masz pretensje do dziennikarzy o to, co kibice robią nagminnie. Wydaje mi się, że nie w tym leży problem. Wśród dziennikarzy jest paru Panów i Pań, dzięki którym innym dorabia się "gębę". Jeśli komuś takiemu ktos coś wydrukuje, to wtedy siła oddziaływania jest znacznie większa niz zwykłych ludzi, wśród których niezyczliwych Adamowi też, powiedzmy szczerze, nie brakuje. Taki juz los osób publicznych, nawet tych z największym dorobkiem. Na to, że wśród dziennikarzy sporo ludzi, których etyka niby nie przystoi w tym zawodzie, pełna zgoda. Przy czym znacznie więcej takich wśród dziennikarzy np. politycznych niz sportowych. Temat rzeka, długo by gadać.
  Wydaje sie jednak, że żeby krytykować innych trzeba zacząć od siebie - kibiców. Na tym forum tez nierzadko, szczególnie w ostatnim czasie, padaja sterty inwektyw pod adresem Małysza. Małysza, który zdobył dla Polski dwa olimpijskie krążki, cztery medale MŚ, trzy razy ustrzelił KK, 60 razy był na podium, w tym 28 razy wygrał (stan na dziś, bo jutro będzie inaczej) zawody PŚ. O innych sukcesach nie wspominam.
  Czy wtedy też jest wielki raban? Czy redakcja wyklucza go z listy forumowiczów? Nie. Powiesz, że mniejsza siła oddziaływania. Tak. Ale słowa często znacznie podlejszego gatunku. A Małysz tez to może przeczytac.
  Jeszcze raz powtórzę. Jako osoba publiczna Małysz musi byc przygotowany na takie sytuacje. Jest demokracja. Lepsza ona niz powrót do roku 1989. Mimo, że wtedy nie byłoby, myslę, takich mozliwości krytyki, słusznej czy niesłusznej, kogoś takiego jak Adam. Byłby przed nią chroniony jako ikona socjalizmu. Na szczęście urodził sie później.
  To, co napisał @Barnaba, jest bardzo ważne. Lepiej, że o nim piszą, niz żeby nie pisali. A po to mamy mózgi, żeby plewy od ziarna oddzielić. Wierzmy w przodków i ich geny.

 • anonim

  @ witam

  A jednak chyba nie.
  Chodzi mi o pojedyncze jednostki zawodników ,
  np: czy , pod domem Janne koczuja dziennikarze ??

  Adama , śledzą odkąd pamiętam , pod domem , na treningach , keidy idzie z zoną do supermarketu ,
  wszędzie !
  Może teraz mniej , bo ie ma go w kraju , ale od początku sezonu , sledziem Adama :))))

  W żadnym innym kraju nie ma takiej presji na sportowca , jak u nas w Polsce ,
  nie ma.

 • anonim

  Drogi Barnabo !!

  W wielu sprawach masz racje , a jednak .........

  Pozwole sie różnić troszke od twych wypowiedzi ,
  media maja bardzo duzy wplyw na wizerunek sportowca ,
  media moga wynieść na wyzyny , zawodnika czy polityka ,
  lecz równie szybko , go stamtąd zrzucić ,

  dlatego ja jestem za tym , aby zawodnicy nie wypowiadali się dla dziennikarzy , chyba , ze jest to konferencja prasowa , inaczej mowy nie ma ,
  powinien to robic rzecznik prasowy PZN.
  I tak wlasnie któregoś razu świetnie Adam wybrnal wlasnie z takiej sytuacji , na lotnisku , przed wylotem na Olimpiade , podzszedl do Adama dziennikarz , chcial zadac pytanie ,
  Adam umiejętnie i grzecznie odpowiedzial:
  " Wzelkie pytania , prosze kierować do Rzecznika Prasowego "
  dyplomatycznie i grzecznie.
  Ja uwazma , ze tak to powinno wyglądac , Adam uniknalby wielu nieprzyjemnych sytuacji a i bardzo niefortunnych pytań.
  Pozdrawiam.

 • witam bywalec
  @Barnaba

  No właśnie, różnie można oceniać kompetencję dziennikarzy sportowych, różnie można na tą sprawę patrzeć. Może faktycznie niektóre głupie rzeczy, które mówią i piszą dziennikarze nie wynikają z ich braku kompetencji, tylko z chęci zainteresowania odbiorców. Zauważ jednak, Barnabo, jedną rzecz. Nie napisałem, że dziennikarze są niekompetentni, tylko nie zgodziłem się z Twoją opinią, że wykonują kompetentnie SWOJE ZADANIE. Być może są kompetentni w sensie wiedzy i orientacji, ale mam na myśli to, że nie wykazują tego w tym, co piszą i co mówią. Jednym zdaniem, robią ludziom wodę z mózgu. My nie jesteśmy tak bardzo podatni na opinie dziennikarzy, bo sami znamy się na skokach i mamy własne przemyślenia. Ale gdy gazetę czyta ktoś, kto ogląda skoki raz na dwa miesiące, to przyjmuje do siebie to, co przeczytał, ponieważ nie ma podstaw, żeby przedstawić sobie samemu opinię inną. Wówczas może się okazać, że ktoś postawi Sikorę nad Małyszem, bo przeczytał, że pan Tomek dzielnie walczył, podczas gdy Adam się bawił. Może to nie dziennikarze są sami w sobie niekompetentni, ale w ich tekstach często kompetencji brakuje i to mi się nie podoba.

 • Barnaba początkujący
  Kompetencje właśnie

  @Witam,
  Z opóżnieniem ,z powodu natłoku wielu obowiazków no i transmisji zawodów, odpowiadam na istotną, wskazaną przez Ciebie kwestię kompetencji dziennikarskiej.
  Problem jest złożony i wielowątkowy.Zależny od tego co dziennikarz chce wyrazić,jak naświetlić temat,jak zainteresować odbiorcę.Zatem ,czy podaje rzetelnie fakt, czy mija się z tzw.prawdą. Wszelkiego rodzaju chwyty publicystyczne ,niekiedy bywają tego ozdobnikami, jak np.przywołane przez Ciebie porównywanie wartości srebrnych medali Adama i Tomka. Różnie do tego można podchodzić.Nie znam tego tekstu i jego odniesienia do całosci publikacji. Przyjmuję tę uwagę,iż nie wszyscy dziennikarze (raczej piszący} mogą być kompetentni.
  A teraz,coś zupełnie z naszego skokowego podwórka.W zasadzie powinienem napisać o tym pod właściwym newsem, ale nie chcę komuś dołożyć bezpośrednio.Rzecz idzie znowu o medialną prezentację Adama.Po dzisiejszym konkursie dowiedziałem się,że przyczyną słabszej dyspozycji Mistrza była migrena. Na podstawie wiedzy płynącej z literatury pięknej,a także przecieków z kręgów plotkarsko-towarzyskich sądziłem, iż migrena jest przypadłością sfer arystokratycznych, tymczasen dopadła ona również, będacego okazen zdrowia naszego sportowca. Jaką jednostką chorobową jest ta migrena nareszcie dewiedziałem się z wyjaśnienia fizjoteraupeuty.Chyba w ekipie dodatkowo "robi "za lekarza.
  No cóż nie tak dawno na harce z dziennikarzami wypuszczano Ł.Kruczka, teraz....

 • Barnaba początkujący
  Różnimy się pięknie

  @Fanka
  Nadal Przepiękna Faneczko,
  Przyjdzie nam różnić tylko pięknie. Nawet natarczywe ,ale zainteresowanie, nie jest groźne dla żadnej wybitnej osobistości. Jest to trwała składowa kosztów bycia na topie. Brak zainteresowania to dopiero tragedia ,właśnie dla każdej gwiazdy. Do znudzenia powtarzam, ktoś zaniedbał, nie docenił ważnego problemu, prezentacji Adama w mediach. Do jego wizerunku zastrzegł sobie prawo Edi.Mamy tego skutki ,jeśli popatrzymy,że jeden piłkarz grzejąc nie tylko ławkę rezerwowych ,ale również miejsca na trybunie ligi zagranicznej w potocznej świadomości notowany jest jako najwybitniejszy futbolista i OGROMNY sportowiec.Ale to nie jest temat na przerwę w konkursie.
  Pozdrawiam Ciebie bardzo gorąco,biegnę dmuchać w ekran

 • marjam początkujący
  ahonen

  Małysz!
  Chyba zapomniałeś, co Adam zrobił w trakcie turnieju 4 skoczni. Przypomnę więc: wycofał się po swoich fatalnych występach. Janne zrobił dokładnie to samo, wyjechał,żeby trochę potrenować na spokojnie. Trochę obiektywizmu!!!!!!!

 • anonim

  ci norwegowie to chyba dostali oceny po 20,5 albo i 21 ,co się dzieje?

 • anonim
  I co dalej mamy druzyne??

  Znow tylko Malysz w konkursie...

 • ZKuba36 profesor
  rozwiązanie zagadki

  Nazwiskiem. Trener nazywa się Horngacher. Pajac-
  -zgadnijcie. Pełnego rozwiązania nie będzie.

 • anonim

  inni nawet gorzej,co jest?

 • anonim

  fatalnie stefcio

 • Karolina początkujący

  Te słwoa Kuttina o mediach... Oj jaka prawda. Głupie pytania... Nie tylko część forumowiczów tak sądzi, ale również osoby znjące się na sporcie :)

  Osobiście zgadzam się z @Fanką, gdyż przed IO Adaś prosił o spokuj, cierpliwość i powtarzał jego słowa, a chwilę później był wywiadzik pt. "Czemu znowu skok nie wyszedł"!! Jednak jak powiedział @witam jak taka osoba jak Adam może być mediom obojętna!! I tak skoczkowie narciarscy nie odczuwają takiej presji jak np. piłkarze, czy siatkarze!! Gdyby pominąć TVP możnaby powiedzieć, że sytuacja w mediach jest nawet dobra. Przynajmniej ostatnio :)

 • Małysz początkujący

  Ahonen to nie jest sportowiec. Nic do niego nie mialem ale jak zrezygnowal ze startu w kuopio bo mu cos nie wyszlo to od razu zmienilem takie zdanie.Janne do domu!

 • anonim

  uuuuufff Janne w straszliwym dołku. Dobrze że sezon sie kończy bo Adas by go połknął w paru konkursach!!!

 • Anonim początkujący
  -

  Aaaaaaaaaa Janne tylko 115 m!!!

 • x-man początkujący
  @ Denis

  na pewno nie to co Ty:)
  Czytaj uważnie dziecko 6 m-sce na MŚ ...czaisz różnice między MŚ a IO??? czy mam pisac dalej

 • anonim

  brawo Adam!!!!!!!!! zapewne zmienili belke bo skacza troche krocej!!!! Adam respect:)

 • anonim

  lol Adam BRAWO!!!!!

 • anonim

  czemu nie skacza??????????

 • anonim

  Pewnie znów belkę zmieniaja bo Adam mógłby nie wylądować!

 • anonim

  Co Oni tak wszyscy szaleją? Takie odległości?

 • anonim

  nasz adma i tak jest mocny psychicznie. widzicie co sie stalo z hanawaldem a dlczego ahonen ma tera zalamke przecies przez dwa skoki niezpomnial jak sie skacze jego psychike naruszyly IO gdie tyko w druzynie cos zdobyla. a nie jak sobie zalozyl druzynowo i troche sie zalamal o dlatego zle skoki w lahti brak w kuopio a adam skacze chodz nie skakal przez caly sezon wysmienicie ale w 13 PS jest czyli nalezy do najlepszej 15 w tym sezonie a tez mogl sie zalamac po tsc itp on jest POPROSTU "maly" WIELKI

 • anonim
  DNS

  Och, och, Koch i Stoch!!!

 • Radek początkujący

  Jeszcze przed chwilą było napisane że Kamil skoczył 129,5m

 • anonim
  Kamil

  Oszczędza siły?

 • witam bywalec
  @Fanka

  Jak może nie być szumu medialnego wokół sześciokrotnego medalisty wielkich imprez sportowych i trzykrotnego zdobywcy PŚ??? Sprawdź, jak to wygląda za granicą - czy nikt nigdy nie interesował się Hannawaldem albo innym Ahonenem, czy też Pettersenem? Wszędzie tam było duże zainteresowanie mediów i każdy to musi znosić. Każdy! Gdyby w Polsce nie było szumu wokół Adama, byłby on wyjątkowo uprzywilejowany w stosunku do rywali - bo oni też mają dziennikarzy prawdopodobnie po uszy. Nie można jednak mówić, że Małysz ma pod względem presji mediów gorzej od rywali - wszyscy mają to samo.

 • anonim

  Drogi przemily Barnabo!!!

  A jednak bede trwac przy swoim , wiesz czasem , mamy zupelnie inne odczucia , co do pewnych spraw
  taką sprawą , wlasnie jest obecnośc lub brak mediów , ciągle chodzenie , za skoczkami ,
  juz nie wspomne o tym , kiedy Adam chcial spokojnie potrenowac w Labajowie ,
  media obiecaly mu spokój , sama to slyszalam ,
  a co mial ? specjalnie jechal na trening na 11.00,
  bo biedak myslal , ze juz sobie pójda , znudza się czekaniem , zajeżdża na miejswce , a tam ,
  dwie stacje telewizyjne i inni goście z mediów ,
  zamiast spokojnego treningu , byl caly czas obserwowany , zupelnie jak żolnierz , siedzący w okopach na wojnie , a którego namierza snajper :))
  i tak to bylo , to tylko maly przyklad ,
  to prawda , że praca z fizjologiem przynosi pozytywne efekty , a może jest tez tak , ze , gdyby nie bylo takiego szumu medialnego wokól osoby Adama , to jednak zdobylby ten medal na IO , ot chociazby na normalnym obiekscie , byl bardzo blisko,
  Barnabo , uważam , ze to ma wplyw na zawodnika i to bardzo duzy ,
  teraz mają spokój , efekty sa owiele lepsze , dokońca nigdy się nie dowiemy , co jest tego przyczyną, gdyż forma zawodnika , to niezglebiona zagadka , raz jest a innym razem nie.
  a co do dziennikarzy , mogliby czasem wykazać się troszke bardziej powściągliwością , bez natarczywości ,
  a naprawdę czytalam w gazetach , sporo na temat Adama i nie byly to pozytywne rzeczy ,
  może po sezonie on sam o tym opowie.
  Również i Edyta Górniak , moglaby powiedziec cos na temat dziennikarzy , ktora zresztą wygrala sprawę w sądzie.
  Pozdrawiam .
  Życzę milego popoludnia , juz za godzinkę konkurs , życzmy naszemu motylowi , zeby oddal dwa bardzo dobre skoki.

 • witam bywalec
  @Barnaba

  Zgadzam się z tobą, ale nie w 100%. Na pewno Adam Małysz nie powinien narzekać na presję mediów, bo media wywierają na niego taki sam nacisk, jak na każdego innego polskiego sportowca. Jeśli go krytykują, to też nie mocniej niż innych sportowców, którym nie udało się złapać formy w odpowiednim momencie. Adam nie jest więc wyjątkowo pokrzywdzony. W dodatku o ile gorzej mają za granicą. Na przykład, jak bardzo dołowani byli przez niemieckie media Sven Hannawald i Martin Schmitt w sezonie 2003/2004 podczas TCS. A są to jednak ludzie, którzy osiągnęli bardzo wiele. Bardzo dosadne opinie wyrażał wtedy Jens Weissflog (nie pamiętam już dokładnie, jakie).
  Nie zgadzam się jednak z tym, że polscy dziennikarze sportowi wykonują swoje zadanie kompetentnie. To na pewno nie! Szczególnie z mojego punktu widzenia jako osoby o umyśle ścisłym. Niektóre opinie dziennikarzy są po prostu durne. Bo jak można powiedzieć, że srebro Sikory jest dużo większym sukcesem od srebra Małysza sprzed czterech lat, bo "Sikora wygrał srebro, a Małysz przegrał złoto"!!! To jest głupie. Srebrny medal zawsze jest srebrny, więc zawsze jest takim samym osiągnięciem. Teoretycznie można by rzec, że Małysz i Sikora wykonali swoje zadanie identycznie, wykonali taką samą pracę. Niech by taki dziennikarz wyszedł na trasę biegową i na skocznię, to by zobaczył, jaką wartość ma jakikolwiek medal. Łatwo tak siedzieć na tyłku i oceniać. To bardzo niesprawiedliwe za jednakowe osiągnięcie jednego sportowca tak chwalić, a o drugim powiedzieć, że coś przegrał. Można powiedzieć, że medal Sikory był dużo większym zaskoczeniem - ale to tym lepiej świadczy o Małyszu. Wiele jest niekompetentnych opinii dziennikarzy. Wszyscy pamiętamy przecież huk mediów po srebrnym medalu Małysza w Lahti. Na szczęście trwało to krótko, bo Adam uspokoił wszystkich złotym medalem tydzień później. Ale fakt, że dziennikarze zachowali się idiotycznie.

 • ZKuba36 profesor
  zagadka

  Czym różni się w Polsce austriacki trener skoków
  narciarskich od pajaca?
  Odpowiedż za ok 30 min.

 • anonim
  X-man

  O twojej wiedzy na temat skoków świadczy fakt, że mylisz 5- miejsce z szóstym.Gdyby nie Mateja Polacy zajeliby dużo niższe miejsce w drużynówce na olimpiadzie.
  Ps.Ciekawie co ty masz w majtkach?!

 • x-man początkujący
  @Polon

  No wiesz co...o Kuttina tocza się wojny na forum, ja się w to nie mieszam mam do jego osoby jako trenera neutralny stosunek, ale przypisywac mu ciąganie Matei po turnieju skandynawskim to juz przesada. Sam Uległ namowom kolegów z drużyny i pojechał... jakby był mężczyzną zrezygnowałby po Lahti i wrócił do domu...Co ja pisze jakby miał cos między nogami zakończyłby kariere kilka lat temu...co on osiągnął poza jednym 6-tym miejscem na MŚ ????
  A "PAn Prezes" był njak najbardziej za wyjazdem Roberta do skandynawi " Robert jest lotnikiem i nigdy nie zawodzi w konkursach drużynowych...."
  Poza tym wytłumacz mi po co go ciagać po PK ??? W PK niech skacza JUNIORZY!!!!. Weź dłoń przed oczy policz palce, otwórz liste startowa PK sprzed tygodnia i zamykająć palce policz rówieśników Robcia???? zamknąłeś dłoń???
  Powtarzam Pan Robert powinien iść na emeryturę...a nie na PK!!!!

 • motylek początkujący
  cytat z GW

  "Możecie sie z tego śmiać, ale nieobecnosć mediów podczas Turnieju Skandynawskiego ma jakiś wpływ na formę Adama. Nie czujemy presji, a jest wreszcie czas na drobne poprawki, których nie udało sie zrobić przed igrzyskami" - powiedział Kruczek.

  absolutnie sie z tego nie smieje, co wiecej, WIEM, ze to prawda....
  w TV byl Snopek, nie zadawal glupich pytan (dzieki, Panie Snopek)zawodnikom, a ten Heller caly, albo wKurzajewski to nie robili nic innego , tylko macili
  nie tylko oni.....

 • anonim
  Kuttin sadysta

  Heinz Kuttin ukazuje jeszcze jeden odcień swojego oblicza. Odcień, którego wczesniej nie ujawniał. Od, mniej więcej, poniedziałku pastwi sie nad Robertem Mateją każąc mu skakać w Tyrnieju Nordyckim. Podnosiłem to parę razy, teraz jeszcze raz powtórzę. Pozytywnej reakcji na mój wniosek o wysłanie Mateji na PK do Bischofshofen, po Austriaku jednakże juz sie nie spodziewam. Byłaby to w tej chwili jedyna mozliwość wyciągnięcia Roberta ze studni, w którą wpadł był w Lahti, po części dzięki Kuttinowi zresztą. Też byłem za wyjazdem Polaka na zawody, przed którymi co roku czuje wielki respekt. Myslałem, że się przełamie. Nie zrobił tego. Każdy skok po Lahti był praktycznie nieudany. Jedyna mozliwość wyjścia z doła to start ze słabszymi przeciwnikami, na skoczni, na której w PK Mateja, zdaje się, odnosił juz sukcesy. Ale nie. Wszechmocny Heinz wie wszystko najlepiej. Będzie dalej ćwiczył Mateję i traktował jak chłopca do bicia.
  Panie Prezesie Tajner! Chyba najwyzszy czas wyjść naprzeciw publicznym wypowiedziom trenera i administracyjnie ustalić obecność Roberta Mateji na zawodach w Austrii. Korzyści będą trojakie. Po pierwsze zdobędziemy dużo punktów w PK, po drugie opowieści Kuttina na Pański temat będą miały jakiekolwiek uzasadnienie, po trzecie i najwazniejsze: Robert Mateja znów zacznie dobrze skakać. A jak Pan nie wie, kogo ma zmienic mateja, to ja podpowiem. Moze być na ucho. Pan zresztą wie.

 • motylek początkujący
  Jakobek !

  NIE daj sie Jane, WYGRAJ ten puchar!
  3mam kciuki!:)))

 • anonim
  wyniki

  dziśejsze wyniki z lillehamer o 19.35

 • Luk profesor

  @MILOSZ14
  A skąd wytrzasnąłeś Mateję?

 • anonim
  @nieznany

  tak sie sklada ze Kowal bedzie startowal w zawodach...

 • zuza początkujący

  @Henio na to juz nic nie poradzimy!!!niestety!

 • anonim
  @zuza

  DZIĘKI
  nie tylko junior Kowal(18l również młody P.Urbański wg mnie zasłużył na wyjazd na PK.
  Ale bula ma pierwszeństwo.Niech żyja koneksje rodzinne.

 • anonim
  SKOKI

  MOJE TYPY NA ZAWODY W LILLEHAMER:
  1.ANDREAS KUETTEL: 136,5 I 138,0 M.
  2.THOMAS MORGENSTERN: 137,0 I 137 M.
  3.ADAM MAŁYSZ: 135,0 m i 139,0 m.
  ........
  18. kamil stoch: 128,0 m. i 125,5m.
  ........
  28.stefan hula: 122,5 m. i 122,5 m.
  ........
  30.robert mateja: 119,5 m. i 121,0m.

 • zuza początkujący

  tez mam nadzieje ze Kamil porpawi swoj rekord!

 • Radek początkujący

  Cos czuje że Stoch poprawi ten rekord Matei i Rutkowsiego:

  - Skocznia w Planicy jest "troszkę" większa niż w Kulm (gdzie Kamil skoczył 192m)
  - Stoch jest w formie
  - Będzie skakał na treningach z wyższej belki niż czołówka.

 • anonim
  A wiec jednak Tonio..

  A Kowal zostal w domu mimo ze na fis cup byl wyzej od synalka.Brawo!

 • zuza początkujący

  @Henio sliz zyla bachleda lukasz rytkowski i tonio tajne pojechalina PK

 • anonim

  drogi Marcinie 200 m przekrzoczyl tez Mateusz Rutkowski na ms w lotach w Planicy , dokladnie 201,5 m

 • anonim
  MarcinnBB czyzby nikt inny..

  A Mateusz Rutkowski? Na MS w lotach w Planicy w 2004? On jak sie nie myle w druzynowce skoczyl 201.5m tyle samo co Mateja.

 • MarcinBB redaktor
  trener a dziennikarze

  Aż sie miło słucha czasem takich pozytywnych wypowiedzi. Zamiast ciągłej wojny - kadra-prasa.
  Wyjątkowo to co mówi Kuttin mi się podoba. Trzymajmy dziś kciuki za Kamila i Stefka bo oni sa naszą przyszłością!
  Widać że skocznie fińskie Huli po prostu nie siadły. Bedzie się tam musiał postarać w przyszłym sezonie. Póki co, czekamy na punktyw Lillehammer. Bedzie dobrze!

 • MarcinBB redaktor
  Mateja a rekordy

  @nieznany
  a czy Ty wiesz, zę Mateja był pierwszym Polakiem, który pzrekroczył 200 m? W styczniu 2001 w Harrachowie. Przez jakies dziesieć minut (do skoku Małysza) do niego należał najdluzszy skok w historii Polski. I nikt inny od tej pory nie przekroczył 200 m. Tylko Mateja i Małysz.

 • anonim
  @ Ted

  A o naszych na PK w B'hofen?
  Kowal po dobrym starcie w FIS CUP dostał szansę startu?
  Czy dożynamy dalej Tomka Pochwałę?

 • anonim

  No bo w sumie to prawda !!
  Kiedy ta presja jest mniejsza , ze wszech stron ,wyniki sa lepsze ,
  a kto lubi jak ciągle go atakują z każdej strony ,
  teraz dziennikarze się zaspokoili , napoili i skończyli:))))
  Od początku sezonu to byl istny galop na naszą kadrę , z każdej strony ,

  Stefan niech się nie przejmuje , jest mlody , nabywa tego doświadczenia na różnych obiektach , to dobrze , Kamil to samo ,
  o Aamie już nie wspomnę , bo to prawdziwa perla naszych skoków ,
  Robert , no cóż , może faktycznie jest już zmęczony ?

 • anonim

  Heinz Kuttin brawo

 • anonim
  super

  no polacy są spox (jak to my) ale też jest to dzięki Kuttinowi tylko szkoda, że forma tak późno przyszła :)

 • anonim
  Mateja po rekord lol

  Moze po rekord najkrotszego skoku na danym obiekcie.

 • anonim

  brawo Polacy...:)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).