Na żywo:
  • LCOC | Notodden | pierwsza seria konkursowa

    19:15 |Relacja FIS

[X] Zamknij
Niedziela, 26 marca 2006, 16:56

Matti Hautamaeki Mistrzem Finlandii na dużej skoczni

Matti Hautamaeki
Matti Hautamaeki
Matti Hautamaeki okazał się bezkonkurencyjny w niedzielnym konkursie skoków w Kuusamo (HS 142) o tytuł Mistrza Finlandii na dużym obiekcie. Hautamaeki skokami na 140,5 i 141,5m wyprzedził klubowego kolegę - Janne Happonena (132,5 i 138,5m) oraz Janne Ahonena (131 i 136m).

Znacznie lepiej niż w sobotnich zawodach wypadł Risto Jussilainen, który dziś po skokach na odległość 135 i 131m uplasował się tuż za podium. Piątą lokatę wywalczył Tami Kiuru (134 i 126m), a czołową szóstkę zamknął młody Joonas Ikonen (125 i 131m).

Reprezentant Estonii, Jens Salumae który na średniej skoczni był czwarty, tym razem musiał zadowolić się siódmym miejscem (125 i 120,5m).

Do formy nadal nie może powrócić Veli-Matti Lindstroem, który wczoraj był 16., a dziś skokami na 89,5 i 105 metrów uplasował się dopiero na 22. miejscu.

Mimo świetnej dyspozycji Hautamaekiego, Happonena czy Ahonena, Finów może martwić ogromna przepaść pomiędzy krajową czołówką, a pozostałymi reprezentantami. Aby awansować do finałowej "30" dzisiejszego konkursu wystarczyło bowiem nieznacznie przekroczyć 80 metr, na skoczni HS 142...



Wyniki Mistrzostw Finlandii na dużej skoczni w Kuusamo (HS 142)
Lp.ZawodnikKlubOdl.1Pkt.1Odl.2Suma pkt.
1Matti HautamäkiPuijon HS140,5155,4141,5312.6
2Janne HapponenPuijon HS132,5139,5138,5291.3
3Janne AhonenLahden HS131,0135,3136,0281.1
4Risto JussilainenJyväskylän HS135,0142,5131,0276.3
5Tami KiuruLahden HS134,0140,7126,0265.5
6Joonas IkonenPuijon HS125,0123,0131,0258.3
7Jens SalumäePuijon HS125,0124,5120,5238.9
8Harri OlliOunasvaaran HS124,0122,7117,0230.3
9Arttu LappiPuijon HS118109,9119,5223.0
10Jussi HautamäkiPuijon HS120,0113,5118,0222.9
11Olli PekkalaLahden HS112,097,1120,0211.1
12Juha-Matti RuuskanenPuijon HS112,099,6117,5209.1
13Kalle KeituriLahden HS96,567,7133,5208.0
14Kimmo YliriestoLahden HS116,0106,3102,0184.4
15Mika KauhanenPuijon HS104,081,7111,0179.5
16Herman HuzckowskiOunasvaaran HS106,086,3109,0179.0
17Antti LehtinenLahden HS105,081,0103,0161.4
18Sami NiemiOunasvaaran HS99,070,7106,0157.0
19Lauri HakolaPuijon HS98,063,9108,0154.3
20Jere KykkänenLahden HS10787,695,5148.0
21Janne YlijärviLahden HS956399132.7
22Veli-Matti LindströmLahden HS89,548,1105,0131.1
23Joona SaastamoinenPuijon HS89,053,299,0124.4
24Jesper RuuthPuijon HS86,542,7103,0122.1
25Antti LaakkonenPuijon HS82,038,198,0108.0
26Tommi IkonenPuijon HS82,539,091,595.7
27Kai KovaljeffLieksan HS80,533,993,590.2
28Mikko TaskilaHyvinkään HS82,037,686,081.4
29Janne NordmanLahden HS98,047,982,079.5
30Emppu KarhuLahden HS8237,68172.4
31Mika KulmalaLahden HS79,532,6 32,6
32Ville LarintoLahden HS79,026,7 26,7
33Jarkko HeikkonenHarjavallan Jymy78,525,8 25,8
34Teemu SalmelaPuijon HS74,017,7 17,7
35Tommi VoutilainenKiteen Urh.72,017,1 17,1
36Pekka SalminenPuijon HS71,010,3 10,3
37Ville VaaranmaaSeinäjoen HS68,57,8 7,8
38Juhani OjanenLahden HS69,07,2 7,2
39Jouni TeikariLahden HS68,06,4 6,4
40Teemu SummanenLahden HS67,02,1 2,1
41Jesse KykkänenLahden HS66,01,3 1,3
42Kalle HuusariLahden HS64,5-2,4 -2,4


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6704) ilość komentarzy: (36)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
15.12.2018
godz. 15:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.SEIDL FabianNiemcy227
3.NIKAIDO RenJaponia200
4.EGLOFF LucaSzwajcaria196
4.RUPITSCH MarkusAustria196
17.JUROSZEK KacperPolska108
40.GRUSZKA MateuszPolska40
42.BIEGUN KrzysztofPolska39
51.STOSEL KacperPolska29
58.SKUPIEŃ DamianPolska21
62.KANTYKA PrzemysławPolska18
85.NIŻNIK AdamPolska6
88.JOJKO SzymonPolska5
100.CZYŻ BartoszPolska2
103.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS98
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Czy polski skoczek odniesie w Engelbergu pierwsze zwycięstwo PŚ w sezonie 18/19?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Głosuj
  1. Tak
    99,99%
  2. Nie
    99,99%
  3. Nie mam zdania
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl