Kamil Stoch wystartuje na MŚ Juniorów w Tarvisio?

 • 2006-05-26 21:49
Obradująca w Portugalii Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zadecydowała, iż od nadchodzącego sezonu w Mistrzostwach Świata Juniorów będą mogli wziąć udział skoczkowie w wieku do 20 lat, a nie jak to było dotychczas, do 18 roku życia.

Oznacza to, iż w przyszłym roku w MŚ Juniorów we włoskim Tarvisio będą mieli prawo skakać np. 19-letni Kamil Stoch oraz Piotr Żyła, a także 18-letni Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal czy Sebastian Toczek.

Dzięki decyzji FIS, być może w nadchodzącym sezonie polska drużyna juniorska znów powalczy o najwyższe trofea.

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17027) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Juniorzy do 20 lat.

  Dzieki takiej decyzji,zawodnicy 18 i 19 letni mniej utalentowani,nie są odsunięci na boczny tor- to główny plus.

 • anonim

  Nie wiem samam , może się myle , ale mam troche mieszane odczucia co do wydlużania tego wieku juniorskiego ,

  no bo jaki ma sens , wystawiać zawodnika 20-letniego w MŚ juniorów ??
  kiedy on już może w seniorach wystepowac i to na MŚ ??

  czy dobrze jest , zeby zawodnika cofac ??
  Moim zdaniem powinien startowac taki 20-sto altek , w powaznych imprezach sezniorskich jak MŚ , czy PŚ ,
  nie wiem czy dobrze zrobili , nie jestem przekonana.

 • anonim
  zastanawiające

  Ciekawe, jakie są prawdziwe powody decyzji panów z FIS-u. Rad bym poznać. Pewnie nie poznam. Na pewno jakaś konkretna federacja maczała w tym łapy. Za niedługo wyjdzie, która.
  Ale, oczywiście, za decyzją stoją, tylko i wyłącznie, obiektywne racje. Jak zawsze w wypadku FIS-u.

 • jozek_sibek redaktor
  PZN.

  Przy takiej decyzji FIS-u,PZN powinien dołączyć do którejś kadry W.Topora i P.Urbańskiego - mają szanse wystapic w przyszłorocznych MŚ juniorów!!
  Niech mają równe szanse jak inni kandydaci!!!
  Dołączając jeszcze M.Rutkowskiego,możemy mieć w kadrze A I B - 18 zawodników,tak jak Słoweńcy(mają 2x9),a trenerów jest 5(więc nie bedzie kłopotów ze szkoleniem).
  Ciekawe jak PZN rozwiąże start w mistrzostwach Polski juniorów?
  W ostatnich latach tytuł przypadał zwycięzcy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,ale skoro FIS ,,podniósł " wiek juniora w skokach to pewno to samo dotyczy biegaczy i innych konkurencji zimowych.

 • jozek_sibek redaktor
  Juniorzy.

  Trochę dziwna decyzja.
  Moim skromnym zdaniem,FIS wiek juniora zmieniając(podnosząc z 18 na 20 lat) powinien rozłożyc na raty.Najpierw na 19 lat a rok pużniej na 20!!!
  Wtedy nie było by takich sytuacji jak, przykład z Polakami,srebni z Rovaniemi:K.Stoch,P.Żyła,W.Topór i P.Urbanski - w sezonie 2004/2005 byli juniorami,w 2005/2006 przestali nimi być a w 2006/2007 znów nimi są!!!!

  Co do rocznika 1986,to w żadnym wypadku nie będą mieli prawa startu w MŚ 2007 roku!
  Skoro w 2005 roku prawo startu miał rocznik 1987(18 lat), to po 2 sezonach po podniesieniu wieku do 20 lat,znów może startować rocznik 1987 jako najstarszy.

 • anonim
  @AdiP

  No i Wojtek Topór oczywiście :)
  A do pretendentów do udizału w MŚJ dołączą na pewno młodsi + niektórzy za "złego rocznika " ;), czyli Piotrek Byrt, moze Artur Broda,...
  Tylko kto ich przygotuje, jak źle trenerzy trenuja już kogo innego ?

 • Adi.P. początkujący
  @Ushuaia

  W regulaminach FIS jest jasno powiedziane , ze nie liczy się dat urodzenia , a roczniki. Wobec zmiany przepisów najstarszym rocznikiem , który będzie mógł wystartować jest rocznik 1987. Nie wchodzi w rachube zatem start ani Morgensterna , ani Benkovicia , ani Mistrza Świata Mateusza Rutkowskiego. Wszyscy oni są z rocznika 1986.A w naszej drużynie obok Stoch , Żyły , może skakać takze Paweł Urbański-rocznik 1987,który zdobył 2 lata temy także medal w drużynie. Zresztą taki sam wiek juniorski 20 od kilku lat panuje już w kombinacji norweskiej. I tam takze skaczą do danego rocznika. Sprawa jest zatem prosta jak budowa młota!

 • anonim

  Sorry, miałam na myśli,że start rocznika 1987 jest niepewny (czyli Kamil i Piotrek)!
  Rocznik 1986 na pewno nie wystartuje!

 • anonim
  rocznik 87

  przeciez bedzie mogl brac udzial ten kto w 2007 roku nie skonczy 21 lat, czyli wszyscy ktorzy skoncza 20 = czyli rocznik 87 z tego co tu jest napisane tak wynika. tak trudno to ogarnac?

 • anonim
  @Pelka

  Na pewno nikt z roccznika 1986 nie może startować już na MŚJ !!!
  Być może będą mogli wystartować Ci z rocznika 1987 (jak Kamil czy PIotrek), ale sprawa jest do końca nie wyjaśniona.

 • anonim

  A niby dlaczego Morgi nie może?? Benkovic jest starszy od Thomasa (Benko jest z marca a Morgi z października). Może mi wyjaśnisz w takim razie dlaczego Thomasa nie dopuszczą, a Benkovicia dopuszczą do tych mistrzostw!!!??

 • Luk profesor

  Może lepiej niech Kamil popracuje nad techniką lądowania.... pamiętam dwa upadki, na MŚJ, gdzie był ósmy i w Lahti w drużynówce... Gdyby nie te upadki, miałby on złoto, i fantastyczny skok w Lahti.

 • anonim

  Ale numer !!!

  Ale moze i dobrze , coś mi się wydaje , ze nasz zawodnik zdmuchnie sprzed nosa , wszystkim medal i to zloty !

  A jeszcze wiekszy bylby numer , gdyby za nim uplasowal sie Piotrek Żyla !!!

  Wierze , ze tak wlasnie może się stać .
  To naprawdę zdolni zawodnicy .

 • andbal profesor

  Wymienienie w jednym szeregu Niemców razem z Ikonenem czy Benkovicem to przesada. Z lepszych to jeszcze Read, Hajek no i Austriak SCHLIERENZAUER. Poza tym czy aby Benkovic będzie mógł, czy nie za stary ?

 • anonim

  hehe w takim razie udział w tych mistrzostwach może brać dużo świetnych skoczków np. muller, ikonen, pekkala, musiol, simon erik, wank, aaras, kornilov, benkovic, colloredo więc nie róbmy sobie zbyt wielkich nadziei bo po co potem być rozczarowany !!!!!

 • Julka początkujący

  To bardzo dobra decyzja. Może Kamil zdobędzie jeszcze złoto jako junior? A może uda się naszym juniorom zdobyć medal drużynowo? Życzę im tego z całego serca;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).