Andreas Villberg najdalej w serii treningowej w Zakopanem

 • 2006-10-14 12:05

Już dzisiaj dowiemy się, kto zostanie Mistrzem Polski w skokach na igielicie. Tytułu bronić będzie Adam Małysz, ale apetyt na złoty medal mają także inni zawodnicy.

W zakończonej przed chwilą serii treningowej najdalej lądował Andreas Villberg, uzyskując 124 m. Tuż za nim znalazł się Mateusz Wantoluk (117 m.). Trzecią lokatę uzyskał Wojciech Tajner( 116 m.). Z dobrej strony pokazał się Paweł Urbański, zajmując 5. miejsce (111,5 m.).

 

W serii treningowej nie wzięli udziału najlepsi polscy zawodnicy, z Adamem Małyszem na czele.

 

Pogoda sprzyja skoczkom. Jest 11 stopni, słonecznie i niemalże bezwietrznie. Niestety, trybuny na razie świecą pustkami.


Już o 11:20 rozpoczną się kwalifikacje do dzisiejszych zawodów, ponieważ na liście startowej Mistrzostw Polski na igielicie znajduje się 69. skoczków. Do stolicy polskich Tatr przyjechali także zawodnicy z Norwegii, Ukrainy i Słowacji.

 

WYNIKI SERII PRÓBNEJ-CZOŁOWA DZIEWIĄTKA, 14.10.06, ZAKOPANE

1. Andreas Villberg, NOR, 124 m,
2. Mateusz Wantulok, POL, 117 m,
3. Wojciech Tajner, POL, 116 m,
4. Jon Aaraas, NOR, 115 m,
4. P. Alte, Ronsen, NOR, 115 m,
6. Paweł Urbański, POL, 111,5 m,
7. Wojciech Cieślar, POL, 111 m,
8. R. Kim Sorsell, NOR, 110 m,
9. Mateusz Rutkowski, POL, 108 m.

Za wcześniejszą pomyłkę przepraszamy.


Emilia Pyra, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5199) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor
  @Fanka

  Bo Klimek pokonałby wszystkich członków kadry "B" i prawdopodobnie niektórych z kadry "A" (Bachleda), a to by się przecież nie godziło... Organizatorzy nie mogą pozwolić na blamaż kadrowiczów ;)

 • anonim

  Mnie też ciekawi dlaczego jutro nie bedzie Klimka w zawodach .

 • anonim
  fajnie

  fajne zawody :)

 • jozek_sibek redaktor
  @Adrian

  Z wyników,które podajesz K.Murańka spokojnie wszedł by do 30 konkursu - około 25 miejsca.
  W finale awansował by do 2 dziesiesiatki - na poziomie P.Żyły(kadra A)!!!!
  Pokonał by wszystkich Polskich juniorow!!!

  Dlaczego na jutrzejszej liście startowej brak Klimka?????
  Przecież 2 lata temu na sredniej skoczni startował równiez wtedy 12 letni P.Słowiok!!!

  Mistrzostwa Polski- 10-10.2004 -Zakopane (HS 94)

  43- miejsce - SłOWIOK Paweł - ur.1992

 • Adrian początkujący
  @ Klimkofan

  Klimek oddał dziś cztery piękne skoki. Pierwszy - treningowy - 118m, drugi - w kwalifikacjach - 109,5m, pozostałe dwa jako przedskoczek pierwszej i drugiej serii: 105m i 116m. Rozbiegi były te same dla przedskoczków i zawodników. Wkrótce na stronie Klimka pojawi się szerszy opis tych zawodów wraz ze zdjęciami. Pozdrawiamy!

 • anonim

  Wyniki kwalifikacji:
  1. Robert Mateja - 132 m / 137,1 pkt.
  2. Stefan Hula - 130,5 m / 135,9 pkt.
  3. Kamil Stoch - 129,5 m / 132,6 pkt.
  4. Adam Małysz - 127 m / 128,1 pkt.
  5. Wojciech Skupień - 123 m / 118,9 pkt.
  6. Mateusz Wantulok - 122,5 m / 118 pkt.
  7. Krystian Długopolski - 133 m / 116,9 pkt.
  8. Rafał Śliż - 122 m / 115,6 pkt.
  9. Wojciech Tajner - 120,5 m / 114,9 pkt.
  10.Tomasz Pochwała - 120 m / 114 pk

 • Marcin n bywalec

  Damian wejdz na czat

 • Boy profesor

  @Martynka
  Twój Marcinek Bachleda nawet do pierwszej dziesiątki się nie załapie :P

 • Martynka bywalec
  Mistrzostwa Polski

  Mistrzem powinien zostać Marcinek Bachleda. Powodzenia, 3mam kciuki!!!!

 • vegx redaktor
  ech

  Słaboszczaki z naszych :>

 • anonim
  A Klimek,Słowiok i Byrt?

  A ile skoczył przedskoczek Klimek Myurańka?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).