Ichinohe najlepszy w Ito Cup

 • 2006-10-24 17:24

W minioną niedzielę na skoczni "Okurayama" w japońskim Sapporo zostały rozegrane zawody Ito Cup. Zwycięstwo odniósł Tsuyoshi Ichinohe (134m i 126m).

Drugie miejsce zajął jego starszy kolega, Yuta Watase. Ten doświadczony zawodnik skoczył na 124m i 127m. Na najniższym stopniu podium stanął świeżo upieczony mistrz kraju "Kwitnącej Wiśni", Noriaki Kasai (124,5m i 126m).

Podopieczni fińskiego szkoleniowca, Kari Ylianttili dwa tygodnie temu zakończyli zgrupowanie w niemieckim Klingenthal.

Wyniki Ito Cup, Sapporo, 22.10.06

1.Tsuyoshi Ichinohe (134,0m i 126,0m) 262,0 pkt.
2.Yuta Watase    (124,0m i 127,0m) 248,8
3.Noriaki Kasai   (124,5m i 126,0m) 244,4
4.Daiki Ito     (125,5m i 114,5m) 226,5
5.Kazuyoshi Funaki (125,0m i 110,0m) 217,0
6.Takanobu Okabe  (130,0m i 104,0m) 215,7

Maciej Mikołajczyk, źródło: Skispringen.com
oglądalność: (4392) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Japończycy.

  Japończycy w Letnim Grand Prix 2006r:

  20.D.Ito -- 109 pkt - 6 startow
  27.T.Okabe - 94 pkt - 6 startów
  30.N.Kasai - 86 pkt - 4 starty
  43.T.Takeuchi-54 pkt - 5 startów
  51.K.Ito(h)- 31 pkt - 4 starty
  69.T.Ichinohe-7 pkt - 5 startów
  71.K.Yoshioka-5 pkt - 5 startów
  71.S.Hosoyama-5 pkt - 1 start

  Porównujac wyniki LGP z zawodami Ito Cup w Sapporo to nastąpiły b.duże zmiany.

 • anonim
  Funaki

  Funaki to wielki mistrz. Pamiętam te jego pasjonujące walki z Martinem Schmittem. Może w tym sezonie się odrodzi? Życzę mu tego.

 • Marcin n bywalec

  No fajnie by było jakby Funaki jeszcze w tym sezonie poskakał.Teraz najlepszy w Japonii mimo nienajlepszego startu w pucharze Japoni jest Okabe

 • Boy profesor

  Zaskakująco wysokie miejsce Funakiego, który od dłuższego czasu nawet w krajowych zawodach nie potrafił uplasować się choćby w pierwszej dziesiątce. Może jeszcze zobaczymy go w Pucharze Świata.

  Masahiko Harada zakończył karierę po sezonie zimowym. Tak samo uczynił Hideharu Miyahira.

  Nie wiemy jak wygląda sytuacja z Akirą Higashi. Może jeszcze skacze, tylko jest w słabej formie i plasuje się na dalekich pozycjach w zawodach krajowych.

 • Radek początkujący

  Skoki Okabe pokazuja jak lotreryjne warunki mogą być na skoczni i na mistrzostwach... Nie mowie ze teraz były - może zepsul skok, ale nie raz się to już zdarzało.

 • anonim
  Harada

  @robi Masahiko Harada ogłosił po tym sezonie że kończy karierę i obecnie jest ambasadorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które odbęda się w lutym w Sapporo (Japonia)

 • anonim
  harada

  ciekawe czy skakał Harada :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).