Ichinohe najlepszy w Ito Cup

• 2006-10-24 17:24

W minioną niedzielę na skoczni "Okurayama" w japońskim Sapporo zostały rozegrane zawody Ito Cup. Zwycięstwo odniósł Tsuyoshi Ichinohe (134m i 126m).

Drugie miejsce zajął jego starszy kolega, Yuta Watase. Ten doświadczony zawodnik skoczył na 124m i 127m. Na najniższym stopniu podium stanął świeżo upieczony mistrz kraju "Kwitnącej Wiśni", Noriaki Kasai (124,5m i 126m).

Podopieczni fińskiego szkoleniowca, Kari Ylianttili dwa tygodnie temu zakończyli zgrupowanie w niemieckim Klingenthal.

Wyniki Ito Cup, Sapporo, 22.10.06

1.Tsuyoshi Ichinohe (134,0m i 126,0m) 262,0 pkt.

71.S.Hosoyama-5 pkt - 1 start

Porównujac wyniki LGP z zawodami Ito Cup w Sapporo to nastąpiły b.duże zmiany.

Funaki

Funaki to wielki mistrz. Pamiętam te jego pasjonujące walki z Martinem Schmittem. Może w tym sezonie się odrodzi? Życzę mu tego.

• Marcin n stały bywalec

No fajnie by było jakby Funaki jeszcze w tym sezonie poskakał.Teraz najlepszy w Japonii mimo nienajlepszego startu w pucharze Japoni jest Okabe

• Boy profesor

Zaskakująco wysokie miejsce Funakiego, który od dłuższego czasu nawet w krajowych zawodach nie potrafił uplasować się choćby w pierwszej dziesiątce. Może jeszcze zobaczymy go w Pucharze Świata.

Masahiko Harada zakończył karierę po sezonie zimowym. Tak samo uczynił Hideharu Miyahira.

Nie wiemy jak wygląda sytuacja z Akirą Higashi. Może jeszcze skacze, tylko jest w słabej formie i plasuje się na dalekich pozycjach w zawodach krajowych.

• Radek weteran

Skoki Okabe pokazuja jak lotreryjne warunki mogą być na skoczni i na mistrzostwach... Nie mowie ze teraz były - może zepsul skok, ale nie raz się to już zdarzało.

Harada

@robi Masahiko Harada ogłosił po tym sezonie że kończy karierę i obecnie jest ambasadorem Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które odbęda się w lutym w Sapporo (Japonia)