PŚ B: zwycięstwo Frederica Bauda

• 2003-01-07 17:07
Frederic Baud wygrał pierwsze w tym roku zawody PŚ B w kombinacji norweskiej - sprint w Strbskim Plesie. Francuz wyprzedził Norwega Sverre Rotevatna i Niemca Stephana Münchmeyera. Pierwsze osiem miejsc zajęli "spadkowicze" z Pucharu Świata A. Polacy daleko - najlepszy, Rafał Kuchta, zajął 43. miejsce.

Po serii skoków do sprintu pierwsze miejsce zajmował reprezentant Norwegii, Espen Rian, który uzyskał 96 m i jako pierwszy wybiegł potem na 7,5 km trasę biegu. Na drugim miejscu plasował się Szwajcar Jan Schmid (92 m), który po przeliczeniu punktów tracił do Riana 40 sekund a na trzecim Niemiec Christian Bruder, który do biegu startował ze stratą 54 sekund do Norwega.

Przez dużą część biegu Rian trzymał się na czele, jednak na początku ostatniej 2,5 km pętli wyprzedzili go Baud, Münchmeyer i Rotevatn i to oni rozstrzygnęli między sobą sprawę zwycięstwa. Norwega zdołali jeszcze pokonać jego rodak Lars Andreas Östvik i Szwajcar Andreas Hurschler, ostatecznie Rian uplasował się na 6. miejscu.

Słabo spisali się trzej reprezentanci Polski. Rafał Kuchta zajął 43., Rafał Śliż 57., a Józef Zygmuntowicz 60. miejsce. Najlepszą pozycję wyjściową po skokach miał Śliż (21. miejsce, wystartował 1:48 za Rianem), jednak pobiegł bardzo źle (uzyskał dopiero 60, a więc piąty od końca czas biegu). Z kolei o wiele lepiej biegający Rafał Kuchta szanse na dobre miejsce zaprzepaścił w skoku, po którym był dopiero 57.

60 Józef Zygmuntowicz POL 97,5 35 22:05,2 63 04:24,5
(kolejno: miejsce, imię, nazwisko, kraj, punkty za skok, miejsce po skokach, czas biegu, miejsce za bieg, strata do zwycięzcy na mecie)

Jan, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4559) komentarze: (5)