PK w Rovaniemi: Jussi Hautamaeki triumfuje, Skupień piąty!

• 2006-12-16 12:12

Czwarte i ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego rozgrywane w Rovaniemi wygrał reprezentant gospodarzy Jussi Hautamaeki. Piąte miejsce wywalczył nasz skoczek, Wojciech Skupień...

Na półmetku zawodów prowadził Japończyk Kenshiro Ito, który skoczył 95 metrów. W finale uzyskał dokładnie ten sam rezultat, jednak okazało się, że dalej poszybował Jussi Hautamaeki (94,5 i 96,5 m) i wygrał dzisiejsze zawody. Na trzecim stopniu podium stanął Austriak Mario Innauer, do którego należała najdłuższa odległość dnia - 97 metrów w drugiej serii. Tyle samo uzyskał Hennig Stensrud, który uplasował się na 4. miejscu.

Bardzo dobry wystep w dzisiejszych zawodach i 5. miejsce wywalczył Wojciech Skupień, który już w serii próbnej pokazał, że będzie się liczył w walce o najwyższe lokaty. Po pierwszej serii plasował się nawet na 3. miejscu (94,5 m), jednak w finale skoczył o metr bliżej i nie utrzymał tej pozycji.

Przyzwoity rezultat uzyskał także Rafał Śliż, który ostatecznie zajął 19. miejsce (91 i 90,5 m), jednak po wcześniejszych rewelacyjnych występach, może czuć mały niedosyt. Reprezentant KS Wisły Ustronianki stracił również prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Do finału nie zakwalifikowali się pozostali nasi skoczkowie, Tomisław Tajner (88,5 m i 47. miejsce) oraz Tomasz Pochwała (85,5 m i 52. miejsce).

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się już tradycyjnie w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w szwajcarskim St. Moritz.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »