Środa, 21 lutego 2007, 12:13

MŚ w Sapporo: Chaadaev, Ahonen i Kuettel wygrywają treningi

Andreas Kuettel
Andreas Kuettel
fot. Tadeusz Mieczyński

Przy bardzo zmiennych warunkach wietrznych i padającym śniegu, na skoczni Okurayama rozegrano dziś pierwsze oficjalne treningi. W drugim i trzecim treningu wysoką formę zasygnalizował Adam Małysz, a zupełnie zawiedli faworyci - Anders Jacobsen i Gregor Schlierenzauer.




I trening:
W pierwszym oficjalnym treningu MŚ w Sapporo, rozgrywanym przy bardzo zmiennych warunkach, najdalej poszybował Białorusin - Petr Chaadaev (134,5m). Daleko lądowali również inni "faworyci" - Shohhei Tochimoto (133m) oraz Tobias Bogner (132m).

W tych warunkach zaledwie 103 metry osiągnął Adam Małysz (46. pozycja). Jeszcze gorzej od Polaka spisał się lider klasyfikacji PŚ - Anders Jacobsen, który spadł na 97 metr (59. lokata).

Warto podkreślić natomiast dobre skoki Roberta Mateji (120,5m i 13. miejsce), Piotra Żyły (117,5m i 21. lokata) oraz Kamila Stocha (112m i 25. pozycja).

Gorszy skok oddał Stefan Hula, który doleciał zaledwie na 90,5m (68. miejsce).

Trening rozpoczęty był z belki startowej nr 17, natomiast czołówka PŚ skakała z belki nr 13.

II trening:
Najdłuższy skok w drugiej serii treningowej oddał Janne Ahonen (131,5m), a pół metra bliżej lądował Michael Uhrmann. Daleko poszybował również Denis Kornilov (130m).

Najdłuższy skok z belki startowej nr 14 należał jednak do Adama Małysza, który poszybował na 127,5m.

Ponownie dobrze spisali się Robert Mateja oraz Kamil Stoch. Doświadczony zawodnik TS Wisła Zakopane wylądował na 122 metrze (11. odległość), natomiast Stoch uzyskał 113m (29. pozycja).

Znacznie słabsze wyniki tym razem osiągnęli Piotr Żyła (82m i 73. miejsce) oraz Stefan Hula (92m i 62. lokata).

Na razie na skoczni Okurayama w Sapporo zupełnie nie radzą sobie faworyci - Anders Jacobsen (107m w II treningu) oraz Gregor Schlierenzauer (103m).

III trening:

Trzeci trening to zdecydowanie najdłuższy skok Andreasa Kuettela (129m). Za Szwajcarem uplasował się Adam Małysz z wynikiem 124,5m, a trzecią odległość uzyskali Arttu Lappi i Simon Ammann (po 123m).

Świetny skok oddał również Piotr Żyła, któremu 114m pozwoliło na zajęcie 12. miejsca. Słabiej spisali się tym razem Robert Mateja (105m z niższej belki i 36. lokata) oraz Kamil Stoch (102,5m i 42. miejsce).

Brak formy potwierdza niestety Stefan Hula, który tym razem uzyskał 99m (50. pozycja).


Kolejne treningi skoczków zaplanowane są na jutro, od 5-tej rano. Miejmy nadzieję, że tym razem wiatr nie będzie przeszkadzał zawodnikom.

Wyniki I treningu w Sapporo, 21.02.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Petr ChaadaevBLR134.5m
2 Shohhei TochimotoJPN133.0m
3 Tobias BognerGER132.0m
4 Andreas KoflerAUT129.5m
5 Janne AhonenFIN126.5m
5 Fumihisa YumotoJPN126.5m
7 Michael UhrmannGER124.5m
8 Thomas MorgensternAUT124.0m
9 Wolfgang LoitzlAUT123.5m
9 Takanobu OkabeJPN123.5m
11 Noriaki KasaiJPN123.0m
12 Andreas KuettelSUI121.5m
13 Roar LjoekelsoeyNOR120.5m
13 Robert MatejaPOL120.5m
15 Arttu LappiFIN119.5m
16 Harri OlliFIN119.0m
16 Kenshiro ItoJPN119.0m
18 Simon AmmannSUI118.5m
18 Sigurd PettersenNOR118.5m
18 Daiki ItoJPN118.5m
21 Piotr ZylaPOL117.5m
22 Tami KiuruFIN117.0m
23 Dmitry IpatovRUS115.5m
24 Martin KochAUT113.5m
25 Dmitry VassilievRUS112.0m
25 Kamil StochPOL112.0m
25 Roman KoudelkaCZE112.0m
25 Stephan HockeGER112.0m
25 Peter ZontaSLO112.0m
30 Heung-Chul ChoiKOR111.5m
31 Matti HautamaekiFIN110.5m
32 David LazzaroniFRA109.5m
33 Jernej DamjanSLO108.5m
33 Ilja RosliakovRUS108.5m
33 Radik ZhaparovKAZ108.5m
33 Yong-Jik ChoiKOR108.5m
37 Rok BenkovicSLO108.0m
37 Alan AlbornUSA108.0m
39 Mario InnauerAUT107.5m
39 Ildar FatchullinRUS107.5m
41 Tom HildeNOR106.5m
42 Denis KornilovRUS105.5m
43 Janne HapponenFIN105.0m
44 Joerg RitzerfeldGER104.5m
44 Asan TahtahunovKAZ104.5m
46 Adam MalyszPOL103.0m
46 Antonin HajekCZE103.0m
46 Trevor MorriceCAN103.0m
49 Jan MaturaCZE102.5m
50 Nikolay KarpenkoKAZ100.0m
50 Jens SalumaeEST100.0m
50 Ondrej VaculikCZE100.0m
50 Gregory BaxterCAN100.0m
54 Martin MesikSVK99.0m
55 Andrea MorassiITA98.5m
55 Alexey KorolevKAZ98.5m
57 Rok UrbancSLO98.0m
57 Volodymyr BoshchukUKR98.0m
59 Anders JacobsenNOR97.0m
59 Primoz PiklSLO97.0m
61 Vincent Descombes SevoieFRA96.5m
62 Anders BardalNOR96.0m
63 Jakub JandaCZE94.5m
64 Guido LandertSUI94.0m
65 Clint JonesUSA93.0m
66 Stefan ReadCAN92.5m
67 Kevin HorlacherGER92.0m
68 Stefan HulaPOL90.5m
68 Vitaliy ShumbaretsUKR90.5m
70 Martin SchmittGER89.5m
71 Maksim AnisimovBLR89.0m
72 Sebastian ColloredoITA88.5m
73 Graeme GorhamCAN86.5m
74 Oleksander LasarovichUKR85.0m
75 Ivan KaraulovKAZ82.0m
DNS Gregor SchlierenzauerAUT 
DNS Michael MoellingerSUI 
DNS Mihai DamianROU 
Wyniki II treningu w Sapporo, 21.02.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Janne AhonenFIN131.5m
2 Michael UhrmannGER131.0m
3 Denis KornilovRUS130.0m
4 Adam MalyszPOL127.5m
4 Shohhei TochimotoJPN127.5m
6 Andreas KoflerAUT125.5m
7 Arttu LappiFIN124.0m
7 Asan TahtahunovKAZ124.0m
9 Simon AmmannSUI123.5m
10 Andrea MorassiITA122.5m
11 Andreas KuettelSUI122.0m
11 Robert MatejaPOL122.0m
13 Thomas MorgensternAUT121.5m
13 Tom HildeNOR121.5m
13 Janne HapponenFIN121.5m
13 Antonin HajekCZE121.5m
17 Dmitry VassilievRUS121.0m
18 Dmitry IpatovRUS120.5m
19 Harri OlliFIN120.0m
20 Matti HautamaekiFIN119.0m
20 Takanobu OkabeJPN119.0m
22 Mario InnauerAUT118.5m
22 Primoz PiklSLO118.5m
24 Wolfgang LoitzlAUT118.0m
25 Heung-Chul ChoiKOR115.0m
26 Tobias BognerGER114.5m
27 Joerg RitzerfeldGER114.0m
27 Peter ZontaSLO114.0m
29 Kamil StochPOL113.0m
30 Roman KoudelkaCZE112.5m
31 Roar LjoekelsoeyNOR112.0m
32 Jakub JandaCZE111.5m
33 Vitaliy ShumbaretsUKR111.0m
34 Fumihisa YumotoJPN110.5m
35 Daiki ItoJPN110.0m
36 David LazzaroniFRA109.5m
37 Kenshiro ItoJPN109.0m
38 Sebastian ColloredoITA108.0m
39 Martin KochAUT107.5m
39 Martin SchmittGER107.5m
39 Volodymyr BoshchukUKR107.5m
42 Anders JacobsenNOR107.0m
43 Noriaki KasaiJPN105.5m
44 Ilja RosliakovRUS104.5m
45 Stephan HockeGER103.5m
46 Gregor SchlierenzauerAUT103.0m
46 Rok UrbancSLO103.0m
48 Guido LandertSUI102.0m
49 Jan MaturaCZE101.5m
50 Anders BardalNOR101.0m
50 Vincent Descombes SevoieFRA101.0m
52 Ildar FatchullinRUS100.5m
53 Sigurd PettersenNOR99.5m
53 Radik ZhaparovKAZ99.5m
55 Tami KiuruFIN97.5m
56 Yong-Jik ChoiKOR96.5m
56 Martin MesikSVK96.5m
58 Jernej DamjanSLO95.5m
58 Alan AlbornUSA95.5m
60 Ondrej VaculikCZE94.5m
61 Alexey KorolevKAZ92.5m
62 Stefan HulaPOL92.0m
62 Kevin HorlacherGER92.0m
64 Clint JonesUSA90.5m
65 Maksim AnisimovBLR89.5m
66 Nikolay KarpenkoKAZ89.0m
67 Graeme GorhamCAN88.0m
68 Stefan ReadCAN87.5m
69 Rok BenkovicSLO87.0m
70 Gregory BaxterCAN86.5m
71 Ivan KaraulovKAZ85.0m
72 Jens SalumaeEST83.5m
73 Piotr ZylaPOL82.0m
74 Oleksander LasarovichUKR81.0m
75 Trevor MorriceCAN80.5m
DNS Michael MoellingerSUI 
DNS Mihai DamianROU 
DNS Petr ChaadaevBLR 
Wyniki III treningu w Sapporo, 21.02.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Andreas KuettelSUI129.0m
2 Adam MalyszPOL124.5m
3 Simon AmmannSUI123.0m
3 Arttu LappiFIN123.0m
5 Martin SchmittGER122.5m
6 Dmitry VassilievRUS120.5m
6 Harri OlliFIN120.5m
8 Wolfgang LoitzlAUT115.0m
8 Martin KochAUT115.0m
10 Thomas MorgensternAUT114.5m
10 Shohhei TochimotoJPN114.5m
12 Gregor SchlierenzauerAUT114.0m
12 Janne AhonenFIN114.0m
12 Daiki ItoJPN114.0m
12 Piotr ZylaPOL114.0m
16 Dmitry IpatovRUS113.0m
16 Primoz PiklSLO113.0m
16 Tobias BognerGER113.0m
19 Antonin HajekCZE112.5m
19 Stephan HockeGER112.5m
21 Anders JacobsenNOR112.0m
21 Anders BardalNOR112.0m
23 Andreas KoflerAUT111.5m
23 Takanobu OkabeJPN111.5m
25 Joerg RitzerfeldGER110.5m
25 Sigurd PettersenNOR110.5m
25 Ilja RosliakovRUS110.5m
25 Tami KiuruFIN110.5m
29 Noriaki KasaiJPN109.5m
30 Tom HildeNOR108.5m
31 Yong-Jik ChoiKOR108.0m
32 Roar LjoekelsoeyNOR107.5m
32 Janne HapponenFIN107.5m
32 Kenshiro ItoJPN107.5m
35 Jernej DamjanSLO107.0m
36 Mario InnauerAUT105.0m
36 Robert MatejaPOL105.0m
38 Matti HautamaekiFIN104.0m
38 Petr ChaadaevBLR104.0m
40 Rok BenkovicSLO103.0m
40 Peter ZontaSLO103.0m
42 Kamil StochPOL102.5m
42 David LazzaroniFRA102.5m
44 Vincent Descombes SevoieFRA101.0m
44 Radik ZhaparovKAZ101.0m
46 Jakub JandaCZE100.5m
46 Roman KoudelkaCZE100.5m
46 Andrea MorassiITA100.5m
46 Jan MaturaCZE100.5m
50 Guido LandertSUI99.0m
50 Stefan HulaPOL99.0m
50 Heung-Chul ChoiKOR99.0m
50 Volodymyr BoshchukUKR99.0m
54 Sebastian ColloredoITA98.5m
55 Ildar FatchullinRUS98.0m
56 Rok UrbancSLO97.5m
56 Alexey KorolevKAZ97.5m
58 Stefan ReadCAN97.0m
58 Clint JonesUSA97.0m
60 Vitaliy ShumbaretsUKR96.0m
61 Fumihisa YumotoJPN95.5m
62 Alan AlbornUSA95.0m
63 Kevin HorlacherGER94.0m
64 Ondrej VaculikCZE93.5m
65 Gregory BaxterCAN92.0m
66 Nikolay KarpenkoKAZ91.5m
67 Martin MesikSVK88.5m
68 Jens SalumaeEST88.0m
68 Oleksander LasarovichUKR88.0m
70 Trevor MorriceCAN85.5m
71 Maksim AnisimovBLR85.0m
72 Ivan KaraulovKAZ84.0m
73 Asan TahtahunovKAZ83.5m
74 Graeme GorhamCAN76.0m
DNS Michael UhrmannGER 
DNS Denis KornilovRUS 
DNS Michael MoellingerSUI 
DNS Mihai DamianROU 
 


Tadeusz Mieczyński, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (23232) ilość komentarzy: (185)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl