Czwartek, 22 marca 2007, 11:48

P¦ w Planicy: Koch najlepszy na treningach, słaby Jacobsen, Małysz odpuszcza

Martin Koch
Martin Koch
fot. Tadeusz Mieczyński

Martin Koch był najlepszy podczas dzisiejszych oficjalnych treningów. Adam Małysz odpu¶cił obie serie, a lider klasyfikacji P¦ - Anders Jacobsen - skakał krótko.

W pierwszym oficjalnym treningu w Planicy najdalej poszybował Martin Koch, który osi±gn±ł 221,5m. ¦wietne skoki oddali także Robert Kranjec (218,5m) oraz Anders Bardal (217,5m).

Warto podkre¶lić bardzo dobre próby Simona Ammanna (216,5m) oraz Janne Ahonena (213m), którzy skakali z ósmej belki startowej. Lider P¦ - Anders Jacobsen - z tego samego rozbiegu uzyskał zaledwie 186m.

Z dobrej strony zaprezentowali się polscy skoczkowie. Po 194m skoczyli Robert Mateja i Piotr Żyła (22. miejsce), a na 193 metrze l±dował Kamil Stoch (28. pozycja).

Drugi trening to ponownie triumf Martina Kocha, który tym razem uzyskał 220 metrów. Także tym razem dalekie skoki oddali Janne Ahonen (213,5m) oraz Simon Ammann (212,5m). Na "Letalnicy" ¶wietnie czuje się Robert Kranjec, który mimo bardzo słabej formy przez cały sezon, tutaj lata naprawdę daleko. Słoweniec w drugim treningu uzyskał 212,5m - tyle samo co Tom Hilde.

Ponownie udane skoki oddali polscy skoczkowie. Swoje rekordy życiowe pobili Robert Mateja (205,5m i 10. miejsce) oraz Piotr Żyła (202,5m i 16. lokata). Przyzwoicie skakał także Kamil Stoch, który tym razem l±dował na 199 metrze (24. miejsce).


Trenerzy oszczędzaj± Adama Małysza i z tego względu Polaka nie zobaczyli¶my dzi¶ w żadnej serii treningowej.

Kwalifikacje do pi±tkowego konkursu zostały przeniesione, ze względu na kłopoty Rosjan z nartami (nie dotarły na czas) i maj± odbyć sie jutro o godzinie 9:30.


PROGRAM ZAWODÓW:

22 marzec 2007, czwartek
09:00 - pierwsza seria treningowa
10:00 - druga seria treningowa
11:00 - trzecia seria treningowa

23 marzec 2007, pi±tek
9:30 - kwalifikacje
15:00 - pierwsza seria konkursowa
ceremonia wręczenia nagród

24 marzec 2007, sobota
09:00 - seria próbna
10:15 - pierwsza seria konkursowa
ceremonia wręczenia nagród

25 marzec 2007, niedziela
10:00 - seria próbna
11:15 - pierwsza seria konkursowa
ceremonia wręczenia nagród




Wyniki I treningu w Planicy, 22.03.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Martin KochAUT221.5m
2 Robert KranjecSLO218.5m
3 Anders BardalNOR217.5m
4 Simon AmmannSUI216.5m
5 Janne AhonenFIN213.0m
5 Tom HildeNOR213.0m
7 Arthur PauliAUT206.5m
7 David LazzaroniFRA206.5m
9 Andreas KoflerAUT204.5m
9 Martin SchmittGER204.5m
9 Bjoern Einar RomoerenNOR204.5m
12 Sigurd PettersenNOR203.0m
13 Jernej DamjanSLO201.0m
13 Andrea MorassiITA201.0m
13 Primoz PiklSLO201.0m
16 Thomas MorgensternAUT200.5m
17 Andreas WidhoelzlAUT200.0m
18 Antonin HajekCZE199.0m
19 Harri OlliFIN198.0m
20 Roar LjoekelsoeyNOR197.5m
21 Tami KiuruFIN195.0m
22 Wolfgang LoitzlAUT194.0m
22 Piotr ZylaPOL194.0m
22 Robert MatejaPOL194.0m
22 Mitja MeznarSLO194.0m
26 Matti HautamaekiFIN193.5m
26 Jurij TepesSLO193.5m
28 Kamil StochPOL193.0m
28 Johan Remen EvensenNOR193.0m
30 Balthasar SchneiderAUT192.5m
31 Arttu LappiFIN191.5m
32 Johan EriksonSWE190.0m
33 Alan AlbornUSA189.0m
34 Emmanuel ChedalFRA188.5m
35 Joerg RitzerfeldGER187.5m
35 Rok UrbancSLO187.5m
37 Anders JacobsenNOR186.0m
37 Roland MuellerAUT186.0m
39 Christian UlmerGER185.5m
40 Stefan ReadCAN184.5m
41 Radik ZhaparovKAZ182.5m
41 Lukas HlavaCZE182.5m
43 Jakub JandaCZE182.0m
43 Sebastian ColloredoITA182.0m
45 Taku TakeuchiJPN180.0m
46 Erik SimonGER179.5m
46 Robert HrgotaSLO179.5m
48 Veli-Matti LindstroemFIN179.0m
49 Jan MaturaCZE178.5m
49 Primoz PeterkaSLO178.5m
49 Clint JonesUSA178.5m
52 Jure SinkovecSLO176.5m
52 Martin MesikSVK176.5m
54 Isak GrimholmSWE172.5m
55 Vincent Descombes SevoieFRA164.0m
56 Anze DamjanSLO156.5m
57 Primoz RoglicSLO80.0m
DNS Adam MalyszPOL 
DNS Andreas KuettelSUI 
DNS Dmitry VassilievRUS 
DNS Dmitry IpatovRUS 
DNS Denis KornilovRUS 
DNS Noriaki KasaiJPN 
DNS Ilja RosliakovRUS 
DNS Heung-Chul ChoiKOR 

Wyniki II treningu w Planicy, 22.03.2007
Lp.ZawodnikKrajOdl.
1 Martin KochAUT220.0m
2 Janne AhonenFIN213.5m
3 Simon AmmannSUI212.5m
3 Tom HildeNOR212.5m
3 Robert KranjecSLO212.5m
6 Sigurd PettersenNOR211.5m
7 Andreas KoflerAUT207.5m
7 Isak GrimholmSWE207.5m
9 Andrea MorassiITA206.0m
10 Bjoern Einar RomoerenNOR205.5m
10 Robert MatejaPOL205.5m
12 Matti HautamaekiFIN205.0m
13 Anders BardalNOR204.5m
13 Tami KiuruFIN204.5m
15 Thomas MorgensternAUT203.5m
16 Primoz PiklSLO202.5m
16 Piotr ZylaPOL202.5m
18 Harri OlliFIN201.5m
18 Balthasar SchneiderAUT201.5m
20 Andreas WidhoelzlAUT201.0m
20 Johan EriksonSWE201.0m
22 David LazzaroniFRA200.5m
23 Martin SchmittGER199.5m
24 Kamil StochPOL199.0m
24 Clint JonesUSA199.0m
26 Alan AlbornUSA198.5m
27 Arthur PauliAUT198.0m
27 Primoz PeterkaSLO198.0m
29 Jurij TepesSLO197.5m
30 Radik ZhaparovKAZ196.5m
31 Roar LjoekelsoeyNOR194.0m
31 Jan MaturaCZE194.0m
33 Wolfgang LoitzlAUT193.5m
33 Antonin HajekCZE193.5m
35 Veli-Matti LindstroemFIN193.0m
36 Anders JacobsenNOR191.5m
36 Arttu LappiFIN191.5m
38 Sebastian ColloredoITA190.5m
38 Taku TakeuchiJPN190.5m
40 Stefan ReadCAN190.0m
41 Roland MuellerAUT189.5m
41 Robert HrgotaSLO189.5m
43 Lukas HlavaCZE189.0m
44 Joerg RitzerfeldGER188.0m
45 Jernej DamjanSLO187.5m
46 Martin MesikSVK186.5m
47 Jure SinkovecSLO185.5m
48 Rok UrbancSLO182.0m
48 Vincent Descombes SevoieFRA182.0m
50 Christian UlmerGER180.0m
51 Jakub JandaCZE178.0m
52 Mitja MeznarSLO176.5m
53 Johan Remen EvensenNOR166.0m
54 Anze DamjanSLO161.5m
55 Erik SimonGER105.0m
DNS Adam MalyszPOL 
DNS Andreas KuettelSUI 
DNS Dmitry VassilievRUS 
DNS Dmitry IpatovRUS 
DNS Denis KornilovRUS 
DNS Noriaki KasaiJPN 
DNS Ilja RosliakovRUS 
DNS Heung-Chul ChoiKOR 
DNS Emmanuel ChedalFRA 
DNS Primoz RoglicSLO 


Tadeusz Mieczyński, ¬ródło: Informacja własna
ogl±dalno¶ć: (36600) ilo¶ć komentarzy: (411)

Dyskusja do wiadomo¶ci

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
¦wiata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Zakopane HS140
19.01.2019
godz. 16:15
Sobota, godz. 16:00
Sobota, godz. 15:05
Sobota, godz. 15:00
Klasyfikacja P¦:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1092
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska591
4.KUBACKI DawidPolska532
5.KRAFT StefanAustria481
30.WOLNY JakubPolska88
38.HULA StefanPolska29
49.KOT MaciejPolska13
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 15:15
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria396
2.SEIDL FabianNiemcy336
3.NIETZEL JustinNiemcy330
4.LIENHER MaximilianAustria253
5.RAINER StefanAustria252
15.JUROSZEK KacperPolska141
50.KANTYKA PrzemysławPolska54
62.GRUSZKA MateuszPolska40
62.NIŻNIK AdamPolska40
65.BIEGUN KrzysztofPolska39
74.SKUPIEŃ DamianPolska34
86.STOSEL KacperPolska29
90.PILCH TomaszPolska25
125.JOJKO SzymonPolska5
138.CZYŻ BartoszPolska2
139.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Planica HS102
19.01.2019
godz. 10:00
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.FREITAG SelinaNiemcy150
1.PURKER ClaudiaAustria150
3.RAUDASCHL ElisabethAustria145
4.SZPINIEWA AnnaRosja120
5.PARK Guy-LimKorea118
15.RAJDA KingaPolska50
25.KARPIEL KamilaPolska29
42.TWARDOSZ AnnaPolska10
Pełna klasyfikacja..»


Kto wygra niedzielny konkurs P¦ w Zakopanem?
Ryoyu Kobayashi
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Stefan Kraft
Inny skoczek
Głosuj
  1. Dawid Kubacki
    99,99%
  2. Kamil Stoch
    99,99%
  3. Ryoyu Kobayashi
    99,99%
  4. Inny skoczek
    99,99%
  5. Stefan Kraft
    99,99%
  6. Piotr Żyła
    99,99%
Poprzednie ankiety
Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl